Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz Teasüti #12408 üzenetére

    Ha jól emlékszem UHD anyagok feldolgozásáról és a Davinci Resolve hardverigényéről folyik a thread. Szóljatok, ha rosszul emlékszem. Ezáltal nem is beszélhetünk másról, mint a Resolve igen kényelmes "proxi" módjáról. Ez a külön renderelek egy low médiát inkább Premier alatt működik vagy - ahogy Tuninger leírta - ha nem ugyan azon a merevlemezen tárolod a workflow-t és a forrást és hurcolászod gépek közt. Vagy mi. Nem próbáltam még.

    Tapasztalatom alapján a Resolve optimalizált médiája sokkal hamarabb megvan mint a külső render.

    annyira fárasztó magyarul fórumozni...háromszor kell megfogalmaznom amit angolul már rég leírtam volna...édes anyanyelv :D

  • _q

    addikt

    válasz Teasüti #12408 üzenetére

    Értem igen. Gondolom itt még számításba kell venni, hogy a 1050Ti mást tud asztali gépnél és mást laptopban.

    (#12408) Teasüti
    "legenerálod DNxHR LB-ben, bedobsz mellé egy Proxy Mode-ot negyed akkora felbontáson és összevágod ami kell, majd mikor grade-elésre kerül a sor, akkor egyszerűen kikapcsolod az optimalizált médiát (pipa kivesz ugyanott felül), kikapcsolod a Proxy Mode-ot és eredeti minőségben látod a képet. Grade-elni úgyis állóképen szokás."

    Ezzel ott a gond, hogy a text ezekkel se megy. Simán tudnék videót vágni minden effekt nélkül, tehát csak hangot és képet vágnék. Tovább nem jutottam, hogy megnézzem a színezést és egyéb effekteket. De effektek és társai nélkül meg elég vacak minőséget lehet generálni :(( És a vicc az, hogy a text állóképnél se jön be :D Szóval ez amit írsz még akkor is ha nem tűnik nagy valaminek, az én videokártyámnak eléggé nagy, álló képben se tudja megjeleníteni.

    (#12409) hibavissza
    "annyira fárasztó magyarul fórumozni...háromszor kell megfogalmaznom amit angolul már rég leírtam volna...édes anyanyelv"
    Köszönöm, hogy még is megteszed és segítesz :R

Új hozzászólás Aktív témák