Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz taranis #10177 üzenetére

    Hát az alap, hogy a shutter 180 (vagy Canonnal 178) fokon van. Most jelenleg a GH5-ön CineD mert a VLOG külön fizetős és 4K/10bit/60p a felvétel. De egyébként igen a kontrasztot és a sharpnesst már rutinból levettem. A Canon egyébként Flaat profillal lő. Megnézem majd mik sikerültek, mert most hétvégén volt az első esküvő ahol a GH5 bemutatkozott. (kb 3 hete vettem svájcban), és még nem néztem végig a felvételeket csak a kijelzője alapján értékeltem így. Az a baj, hogy a DOF-ot nem szabad kivenni a képletből mert jelentősen hozzájárul az élvezeti értékhez. A Canon ebben tökéletes, szép "krémes" a kép, jó a DOF, csak ugye már öreg mint az országút és az eleve nem túl FullHD-s FullHD-ja is megkopott már az idők folyamán, az élesség az IBIS hiánya, 4K hiánya és még rengeteg minden a Pana oldalára billenti a mérleget. (Végül is nem impulziv vásárlás volt a Pana sem, hosszas mérlegelés előzte meg - sajnos a gondolati vetélytársra a Sony A7SII sokkal drágább volt sehogy sem bírtam beleszorítani a büdzsébe).

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák