Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Crystalheart #103 üzenetére

    Még gyorsan a legújabb hsz-el kapcsolatosan:

    A Canon XA-10 aranyos ajánlat 450-ért, de ha megjelensz vele akár egy esküvőn, vagy bármilyen bérvideózáson, háromszor röhögnek körbe. Ugyanis még az örömapának is milliós értékű, állat kamerája van és a megrendelőnek ez számít. A "videós"-t nem azért hívják, hogy szakember videózza az esküvőt (erre általában tojnak, főként vidéken), hanem azért, hogy bazinagy, jó drága kamerával legyen felvéve, olyannal, amilyen nekik nincs. A laikusok így gondolkodnak.

    A Sony hozott ki egy vállkamerát, aminek már elfogadható fullHD képe van és meg lehet vele jelenni. Kifejezetten rendezvényvideósoknak szánta, minden erre van kiélezve rajta. Akár a helyszínen(!) ki tudod DVD-re (opcionálisan megvásárolható hozzá), vagy jóformán bármire nyomni az anyagot a kamera HDD-jéről, ugyanakkor kártyára is tud rögzíteni simán. Azért az elég laza, hogy azonnal a kezébe nyomod az ifjú párnak a videót DVD lemezen és még aznap/másnap meg tudják nézni. Te pedig a HDD-ről/kártyáról megvágod pikk-pakk és máris jön a zsé.
    Nagyon jó kis kamera. Ha jómagam nem a művészkedős, vágykiélős utat választottam volna, tutira ezt a kamerát veszem meg, ez is 450-480 közötti áron volt akkor, mikor néztem (kb. fél éve), de bárki laikus kérdezi, nyugodtan rá tudod fogni, hogy 2-3 milcsi volt kiegészítőkkel. :)

    Szóval vannak lehetőségek mindkét irányban, neked kellene a szívedbe és eszedbe nézve eldöntened szvsz, hogy merre akarsz menni és amellett kitartani. Mérlegelned kell, hogy maradsz ennél az életmódnál (amit lakás/autóhitelesként nagyon irigylek egyébként) és kevés pénzből élsz meg a jövőben is, de mellette kiéled a művészi hajlamaidat (ha lesz kikkel, csapat, forgatókönyv, stb., erről már írtam), vagy pedig megpróbálsz pénzt keresni mezítlábas videósként. Mindkettőnek meg van a maga szépsége és árnyoldala is. Mérlegelned kellene a lehetőségeidet is a vágyaiddal párhuzamosan szvsz. Egy életed van. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák