Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz _Volkovy_ #28 üzenetére

    Bár lehet nem ATI kártyád van, de az adataidnál ilyesmit találtam. :U Szóval az ATItool progiban van egy 2d és 3d beállítási lehetőség, és ott ha 3d indul, akkor beállíthatod a frekit, meg 2d -re is, meg minden egyéb jó kis beállítás van benne. pl be lehet rakni indítópult-ba a progit, és akkor magától indul, és állítja az órajeleket, nem kell sehová sem klikkelni. Nálam is így műxik. Ha nem ATI karid van, akkor sorry, ott nem tudom hogy lehet megoldani, mert egyszer volt csak 6600 GT -m :U :R

    A ramoknak tehát akkor van egy minimuma, és vszínű ez korlátozna ? Hmm, akkor elvileg ezért csíkozódik, és nem attól, hogy a fesz túl sok az adott frekihez. Most már csak az kérdéses, hogy vajon ha nagymértékben ugrál az órajel, akkor vajon az káros lehet-e neki?! Mármint ha sokszor vált ide-oda.

    Amúgy vki mondta itt, hogy nincs sok értelme a VGA downclock-nak, hát szerintem van azért, mert pl az én x700-am is eszik meg idle 30wattot, és ha abból lejön 5-10W, akkor az már nem olyan rossz, főleg mivel semmi értelme, hogy többet egyen, mert sokszor netezem, ahhoz meg elég lenne még egy s3 trio is :) , szóval amit lehet jó minél kisebb teljesítményűre tenni a gépben, amire nincs szükség, de pl egy nagyobb karinál pl x1900, vagy 7800gtx már jelentősebb az idle fogyasztás is, és ott azért már tényleg nem mindegy, hogy lehet-e az idle-t csökkenteni. Na mind1, nekem számít a dolog, még ha nagyon pici kis csökkenésről is van szó. :U :R

Új hozzászólás Aktív témák