Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Rover623 #36 üzenetére

    Nem kell hozzá külön táp...legalábbis nem a távolság függvénye a dolog.
    Általában így is van, de fogadni mernék, hogy pl az én usb-s vinyóm nem menne egy pc-től 2,5-3 méteres kábellel a külső hubig aztán még egy + x méteres kábellel a hubtól a vinyóig, ahogy sima belső hubbal sem megy, ha már 2-3 méteres a kábel. Nagyon ki van centizve az 500mA-ra. Egyes gépeknél még az előlapi usb kivezetéssel sem működik jól, az is plusz táv.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Rover623 #40 üzenetére

    De azzal van baj, miért gondolod, hogy neked mindig igazad kell legyen? Még látatlanban is.. :o
    Nem tudom mennyi az áramfelvétele, nem fogok ezért szétszedni egy gyárilag összerakott tokos cuccot. [link]
    Olvass bele ebbe a topikba, ha érdekel. Szerinted miért van az, hogy 1.8M-es gyári kábellel nem működik, levágtam fél méteresre, és lám tökéletes lett. :F Vagy miért van az, hogy ugyanabban a gépben működik a hátlapi usb-vel, de az előlapi kábellel áthúzottal már nem, illetve működik, csak kb 10másodpercenként kikapcsol, pont azt a tünetet produkálva, mint a túl hosszú kábelekkel..

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Rover623 #42 üzenetére

    Az arc az megvan látom :D, de nehogy megsértődj, ez csak egy észrevétel. Te honnan tudod, hogy én mivel foglalkozom? Feltételezésed viszont ezesetben helytálló, nincs boltom, annyit biztosan nem látok, mint te..
    Egyrészt azt mondod, nem a kivezetéssel és a kábellel van baj, másrészt meg azt, hogy mégis számít, mert a gyártók ****nak a szabványra. De szerintem itt nem szabványról beszélgetünk, illetve nem arról, hogy a szabvány szerint működnie kéne vagy sem, hanem a gyakorlatról, nem? :F
    Miért is nem ment az én vinyóm a vágatlan 1.8-as kábellel, és a fél méteressel miért ment? (ugyanarról a kábelről beszélünk, saját magam rövidítettem le, minden más körülmény is ugyanaz)

    Tehát ha az eszköz ''csutkára'' leterheli a portot, valóban számíthat minden centi kábel és minden toldás, ahol feszültség eshet...de ettől még nem a kivezetés/kábel a hibás...

    Pont arról beszélek, hogy a ház előlapjára kivezetés is +egy toldás+x cm kábel, gondolom láttál már ilyen csodát, minimum végtelenszer annyit, mint én. ;]

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Rover623 #44 üzenetére

    Szerintem te vagy az. ;]

    Azért nem a kábelezés hibás, mert annak a szarnak hivatalosan (a szabvány szerint) nem is lenne szabad mennie...
    Nem látom az összefüggést, hogy mi köze annak, hogy a kábelezés milyen, ahhoz, hogy szabadna-e működnie vagy sem. (vagyis: kit érdekel?)
    Nem kaptam a _kérdésemre_ választ, arra kaptam ''választ'' csak, hogy miért _nem_ a kábelezés a hibás. Szóval még mindig adott a kérdés, akkor mi a hiba, és miért van ez? Mondjuk egy triviális összefüggést nehéz is kimagyarázni úgy, hogy a végén még te gyere ki belőle jól.
    szerk: arra is válaszolhatnál, hogy szabvány szerint miért nem szabadna működnie neki? (illetve először írd le, hogy konkrétan melyik esetre írtad ezt)
    Nem arc...agy...
    Igen, tényleg, tudni véled, van-e bótom, ill. azt, hogy nincs, kizárja azt, hogy esetleg pár évet lehúztam boltban szervizesként, vagy épp szabadidőm nagy részét ezzel töltöm, esetleg egyéb munkám kapcsán foglalkozom alkatrészekkel, számítástechnikával, hardverrel? Egyébként arcságod nem kifejezetten magam ellenében értettem, szerintem beírtad volna akkor is, ha újoncként írok be.. Vagy tévedek?


    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Rover623 #46 üzenetére

    Akkor már csak a fő kérdésre nem válaszoltál. :D De mindezek után már nem is vártam korrekt választ.

    ''CSAK A VAK SZERENCSÉN MÚLIK, HOGY EGY KÜLSŐ TÁP NÉLKÜLI TÁROLÓ MŰKÖDIK VAGY SEM..''
    Azért talán egy direkt usb-re tervezett ibm tokos gyárilag összeszerelt vinyónál nem feltétlenül a vakszerencsén múlik a működés. Valószínűleg nincs akkora kezdeti áramfelvétele sem, mint egy asztali vinyónak.. De egyébként egyetértek, csak konkrétan az én esetemben nem.

    Az újoncos dolgot pedig úgy értettem, hogyha újoncként írt volna be valaki, valószínűleg még annyit sem tudtál volna róla, mint rólam, ezért kevésbé (egyáltalán nem) ''mehetsz biztosra'', hogy kivel állsz szemben, és neki mennyi tapasztalata van a dolog terén. Sajnálom, hogy nem vágod, miért írtam az ''arcot'', és nem értem, miért volt ez kisstílű.. De meg kell hagyni, rendkívül furmányosan sikerült kivágnod magad. ;]
    Befejeztem én is, értelmét nem látom. A hosszas kisérletezés után levontam a tapasztalataimat a vinyó/kábel dologgal kapcsolatban, ezt szerettem volna megosztani itt, mert a tieddel ellentétes tapasztalatok voltak. (mert az én esetemben igenis számított a kábel hossza, és ha szerinted a ''hosszú kábel - nem működik ; rövid kábel - működik, úgy, hogy minden kábelhosszon kívüli tényező ugyanaz'' - premisszákból rossz konzekvenciát vontam le, és még be is szeretnéd bizonyítani, és hülyének/reménytelennek bemutatni, hát azon csak mosolyogni tudok)
    üdv

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák