Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bachilus

    csendes tag

    válasz Kassadin #982 üzenetére

    Egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. Ha meg kimaradnak a buliból, akkor érthetően szankcionálnak. Sokszor valóban durván, de hát ezzel nem lehet mit tenni. Az automata válaszlevél is valahol jogos felvetés, de gondolom napi szinten százával kapnak levelet mindenféle marhasággal. Ha kirobban a vita, hogy a parfüm vagy a ruha eredeti vagy nem, akkor azt a Vatera sem tudja eldönteni. Ezzel a felfogással bármelyik fizetős hírdetési fórumon lehetne anyázni a jogorvoslatért. Esetleg ha az én kapum előtt jön létre két fél között az üzlet, akkor én leszek a bíró is? Az adás-vétel az eladó és a vevő között jön létre, vita esetén nekik kell megoldani a problémát. Teljesen igaz, hogy az esetek döntő többségében soha nem lesz megoldás, mert a vevő ráb.szik. Viszont joggal feltételezhető, hogy a vásárló nem a Marson él és józan ítélőképességgel is rendelkezik.
    Az a baj, hogy ez csak feltételezés, mert a valóságban úgy viselkedik, mint aki nem a Földön él és hisz a csodákban! Pedig csodák nincsenek, sehol nem lehet harmad áron Nike cipőt venni! Vett egy cipőt ennyiért és valami rá van írva, de az eredetiséget ne várja el.
    Az emberek elégedetlensége jogos ha szart vesznek, vagy fizetnek, de nem kapnak semmit, de legnagyobb hibát saját maga követi el, mert ő az, aki megveszi azt a szemetet, amiről még a monitoron keresztül is látszik, hogy szemét vagy legalábbis nem teljesen gömbölyű a dolog. Néhány példa a nagyüzemi eladók közül.

    Eredeti, új Nike, Adidas stb cipő vagy bármi más 3-6000ft. Ilyen a világon nincs, de megveszik.
    Műszaki cikk, teljesen új (bolti ár alatt 10-15%-al), garancia nincs, csomagolás nincs és viszik mint a cukrot.
    Akármilyen termék új, valamennyivel ár alatt, szállítási határidő kifizetés után 20-30-40 nap Timbuktuból, természetesen garancia, reklamálási lehetőség nincs, de sorban állás van érte. Ha szerencséje van kap néhány nap garanciát is, de a szállítási idő újra indul stb.

    Aki ilyen feltételekkel vásárol és rosszul jön össze a biznisz az megérdemli a sorsát, ez a szarrágás magasiskolája. Hihetetlen, hogy sorban állnak egy garancia és csomagolás nélküli, állítólag új pendrive-ért, amit +2-300ft-ért a sarki boltban hozzávágnak 3 év garanciával, vagy a lapos tv 100e helyett csak 85.
    Nem tudtam eladni originál hdd-t 3 év gyári garival, ugyanezt 1000ft-al olcsóbban garancia nélkül 2 nap alatt elvitték. Jelenleg nálam a postai ajánlott leveles kiszállítás és a futáros, törékeny, értékbiztosított kiszállítás között 40ft az eltérés. Ezt a komoly negyven forintot minden századik vásárló fizeti ki. A maradék már sajnálja, de ha a postás megtapossa vagy szarrá ázik a postaládában a vásárolt portékája, akkor fel van háborodva. Megértem én a gazdasági válságot és a pénztelenséget is, de az esetek jelentős részében a minimális árkülönbség miatt meggondolandó a vásárlás helye és ezzel megelőzhető sok-sok probléma.

Új hozzászólás Aktív témák