Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csemberlen

    őstag

    válasz Loco7us #5073 üzenetére

    "Az evolúció csupán elmélet"
    Igen az, de igen sok bizonyíték támasztja alá.

    Ha ez így lenne akkor nem elmélet hanem valóság lenne, és megdönthetetlen lenne.
    Viszont koránt sincs így. Kutakodás után jutottam el erre az oldalra: http://gondolkodom.hu/acprint.php?ArtID=435
    Sok tudós meg van gyözödve a teremtésről, és az evolúvióban hivő tudosok, is sokszor beismerik, hogy a rendelkezésre álló fossziliák nem támasztják alá az elképzelésüket.

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • Noddy

    senior tag

    válasz Loco7us #5073 üzenetére

    Szerinted farokcsont nélkül is működőképes lenne az emberi szervezet?

    Biztos, hogy C és bármilyen más izotópok felezési ideje az időben állandó? Ezt tudományosan alá tudod támasztani?

    Tudtátok, hogy a Föld évente 21 millió évet öregszik hála a tudománynak :)

    A mi feladatunk csak annyi, hogy tudjatok erről, igazán meggyőzni se kötelességünk senkit (nem is vagyok híve az erőszakoskodásnak). Aki az Isten igéjét bolondságnak tartja az már az ő döntése. Persze valamennyire példamutatónak kell lenni, de ez nem mindig sikerül eredendően bűnös voltunk miatt. Amiatt hogy el vagyunk távolodva Istentől. A megbocsátás során Isten nem csak megbocsát, hanem Jézus áldozata árán teljesen ki is egyenlíti a számlánkat.

    Reagálás az apácára: Nálunk falun is sokan meg szólják a lelkipásztorokat, hogy már megint van egy új kis busz és egy mikrobusz. De azt elfelejtik, hogy pályázaton sikerült megnyerni, és hogy azzal szállítják az iskolába a környező településekről a gyerekeket, mert ott bezáratták az iskolákat, óvodákat, valamint sikeresen tönkre tették a tömegközlekedést is (Viharsarok). Persze ettől még lehet falánk az apáca...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Loco7us #5073 üzenetére

    "A bibliáról nekem az a vélemény, hogy TILOS szó szerint értelmezni, mivel az egész csak 1 példabeszéd tele hasonlatokkal amik segítenek megmutatni azt, hogy hogyan is éljünk helyesen"

    Rossz véleményed van a bibliáról, és nem is igazán fogod fel a biblia céljait.
    Pedig, ha tudnád, hogy amiről beszéltél, az élő, és ható. És hasznos a nevelésre, jobbításra, és minden fontos dolog le van írva benne, ami nélkül nem tudnék élni.
    Ha tudnád, hogy anno az 1960-as években mennyire szerettem a fizikát, és mennyire megváltozott a világképem a biblia elolvasása után.
    Ha tudnád, hogy a biblia szavai az élet szavai, szóval semmit sem tudsz, de engem tanítanál fizikából?

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák