Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz ponix #625 üzenetére

    Ugye ha elolvastad volna amit irtam akkor latnad hogy mas elemeletek elterjedesenek SEMMI akadalya se nincs ha eleget tesz egy par kovetelmenynek...

    De legalabb elolvastad amit irtam? Ha mar annyira akartad tudni pontosan hogy mi is a tudomany!

    Vagy nem is erdekelt csak hajtod a magadet, a masikat meg meg sem hallgatom.

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz ponix #625 üzenetére

    Az evolúció elméletet egyszerű lenne megdönteni: kell hozni egy példát, ami gazaolja, hogy nem így van. Például ha Isten most teremtene egy olyan élőlényt, aminek totál semmi köze nincs a mostani itt élő élővilághoz. A megdöntéshez be kell bizonyítani, hogy ez az elmélet nem helyes. Az ne mbizonyítás, hogy mint faster írta, a szem túl bonyolult, tehát nem jelenhetett meg véletlenül. Esély van rá. A lottó ötöst is megnyerik, ráadásul néhány évente. Ha milliárdszor ennyi idő áll rendelkezésre, a szem is összejöhet.

    (mivel hívő vagyok, úgy gondolom, ezek a ''véletlenek'' nem is olyan véletlenek, és Istennek tudom be ezeket. A folyamatot nem tudom, hogy hogy nyúl bele, de van hatalma hozzá, ésvalszeg a kezdetekkor úgy alakítot ki mindent, hogy az eredmény ez legyen).

    Ha lesz olyan elmélet, ami mondjuk csak negyedannyira alá van támastva bizonyítékokkal, mint az evolúció, akkor komolyan elkezdenek vele foglalkozni.

    Utánaolvastam pár helyen, és mindenhol úgy érveltek, hogy van pár dolog az evolúció elméletben, ami nincs igazolva, vagypl ez a túzlzott összetettség. Sehol egy ellenpélda, vagy egy kézzel foghatóbb másik megoldási javaslat. Addig amíg ez nem változik, nem lesz semmi belőle.

    A konstans világ elképzelést is úgy döntötték meg, hogy felállítták a táguló univerzum modellt, és az elmélet előrejelzései beigazolódtak, mérésekkel bizonyítást nyertek. Az evolúció egy lehetséges megoldást nyújt a kérdésre, ilyen alaposan egyik másik elmélet sem válaszol nekünk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák