Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz SystemRoot #4055 üzenetére

    Arrogáns stílusban írtál, nem kértél bocsánatot azért sem. Az én felháborodásom abból indult ki, hogy dolognak, tárgynak tekinted a magzatot. A gyilkolás fájdalmas/nem fájdalmas volta lényegtelen. Én arra utaltam ,hogy képes fájdalom érzésére a magzat is. A 10. héten mindenképp igen.

    Az ember a fogantatásától ember. Az ivarsejtek nem emberek. Gyilkosságnak az emberölést nevezzük. A sejtek önmagukban nem emberek, de ezt te is nyilvánvalóan érted, érzed. Ha nem veszel egy autót, az nem ugyanaz, mintha megveszed, de nem adják oda, vagy felrobban az első használatkor.

    Ez a hozzászólásod is legfeljebb provokálni jó, sajnos ez is a butaságot bizonyítja. A folyóparton termő répa fölött legelő bociról te sem a húslevesre asszociálsz. Onnatól lehet húslevesről beszélni, amikor egy lábosba kerülnek az alkotóelemek. Onnantól húsleves. Megfelelő idő után pedig elkészül. Remélem érthető az analógia. De tudom, érted te is, csak provokálsz.

    Egyik embrió sem lélek, de minden embrió test, és lélek. Ha már provokálni akarsz rendesen, vesd fel inkább az ikresedés vs. lélek kérdését, sokkal izgalmasabb. És adhatok pár hasonló jó magas labdát. Volt részem néhány félévig ilyen témájú előadásokat hallgatni, és ha már nevek, akkor Erdő Péter, és Falus András nevét említeném itt első sorban.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák