Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balion

    senior tag

    válasz MageRG #25105 üzenetére

    Neked is ugyanazt tudom mondani. Nincsen különbség. Amit megír az írói bizottság amerikában, azt olvassa amerikában, ugandában, törökországban és magyarorszűgon is a Tanú.
    Amilyen videót leforgatnak amerikában, azt nézi minden Tanú a világon.
    Nagy figyelmet fordítanak a fordítói bizottságokra minden országban, hogy mindenki egyidőben tudja kapni ugyanazt a szellemi táplálékot. Sry a "szakszavakért" :D
    Többszáz nyelven jelennek meg ezek a tartalmak egyidőben a világ minden részén.
    Nincs olyan tanítás/előadás, amit pl amerikában hallanak/olvasnak, de itthon nem.
    Vagy ott komolyan vesznek, de itthon nem.

    Ráadásul mostmár (egy jópár éve) van JW broadcasting, ahol a nagyra becsült vezető testületi tagok vezetik a műsort. Mondhatni kötelező minden hónapban megnézni ezeket az adásokat. A testvérek beszélni fognak róla és ha nem tudsz hozzászólni, nagyon furán fognak rád nézni :D (tapasztaltam). Valamint rossz társaság lesz belőled.

    Az egyik ilyen adásban elhangzott Anthony Morris szájából, hogy minél jobb az oktatás, annál nagyobb a veszély, annál jobban formálják át a gyerek gondolkodását. Egyébként is az Újvilágban nem lesz szükség orvosokra, ügyvédekre, stb, lesz viszont szükség vízvezeték szerelőkre, asztalosokra, ácsokra, stb.
    De ne gondold, hogy csak ezegyszer hangzott ez el. Rendszeresen van erről szó előadásokban, folyóiratokban. Illetve egymás között is rossz a megítélése a magasabb oktatásnak. Többek között ez segített nekem is ... mondjuk úgy igen nagymértékben lerontani az életminőségemet, mert anno nem tanultam tovább, mert minek. Szolgálatba kell menni minél többet, az Újvilág meg nemsokára itt.

    Nyugodtan dobjatok fel ilyen témákat, mindenre tudok linkelni horror videókat a jw.org oldalról, vagy cikkeket. Magyarul.
    Az idei kongresszuson is, amit most a vírus miatt videoként bocsátottak ki, kijött rengeteg fincsi anyag.

    [ Szerkesztve ]

  • Balion

    senior tag

    válasz MageRG #25105 üzenetére

    Az elkülönülés azért is különösen durva, mert az ember fiatalon megkeresztelkedik, amikor még nincsen tudatában annak, hogy ha bármikor úgy fogja gondolni, hogy Jehova Tanúi nem az egyetlen igaz vallás a földön és nemcsak a Tanúk fogják túlélni armageddont és mindenki, aki nem tanú, el fog pusztulni, stb., akkor onnantól kezdve elveszít mindent, ami addig az élete volt. Nem véletlen, hogy kiskorú nem írhat alá olyan szerzédést, ami az életét befolyásolná nagymértékben. Itt viszont simán keresztelik a... mondjuk 10+ éves gyerekeket, de hallani 7 évesről is. Nem a fiatalon kereszteléssel van a baj, hanem a szankciókról, amiket kap az ember, ha már nem ebben hisz. Elég sok esetben öngyilkossághoz vezet.

    És aki elkülönül mégcsak nem is tesz semmi olyat, ami miatt ki lehetne közösíteni.
    Nem mintha a kiközösítéssel egyetértenék. Mindenesetre a kiközösítettek és az elkülönültek megítélése ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Balion

    senior tag

    válasz MageRG #25105 üzenetére

    Tetszett, hogy a BITE modellt linkelted a JT szektásságával kapcsolatban. Ennek része az információ kontroll is. Ha igazán kiakasztó videót szeretnél látni a friss 2021-es kongresszusról egy vezető testületi tag szájából, ajánlom figyelmedbe ezt a videót a jw.orgról. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre. Azt tudni kell, hogy elég sok a botrány mostanában a kiközösítések miatt és a gyermekmolesztálások eltussolása miatt. Ezek miatt sok kritika éri őket, illetve kemény büntetéseket is kell fizessen a szervezet, sokszor peren kívül egyeznek meg és fizetnek keményen. Erre (is) reagál ez az előadás. A durva az, hogy az info kontroll miatt a Tanúk valóban nem keresnek ilyenekre rá. Én is csak akkor mertem ilyen oldalakra kattintani még ha neves hírportálról van is szó, amikor már elkülönültem. Akkor is remegő kézzel kattintottam. Nagyon értenek a kondicionáláshoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák