Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz zone #20073 üzenetére

    Jaja, megvolt a tapasztalat. :DDD
    Én is csak a kizárás lehetősége okán nem küldtem el...
    Bár hasonló érzés -- igaz, elég más színnel -- számomra már itt megfogalmazódott másokkal kapcsolatban.

  • Gyok2

    aktív tag

    válasz zone #20073 üzenetére

    Nyilván elkerülte az az APRÓ tény a figyelmeteket, hogy nem én kezdtem minősítgetni. Nyilván ezt is megmagyarázzátok érvelési hibának, hogy én nem azért kapom fel a vizet mert, hanem csupán közvélekedés. És rettenetesen zokon veszed, hogy én ezt lemerészelem írni. Aztán pedig minősítgetsz. Úgy is mondhatnám, hogy egy újabb tipikus, emberi jellembeli (érvelési) hiba. Amit te mondasz, azzal nincs semmi baj, ha én ezt lereagálom, akkor én vagyok primitív, cinikus. Mintha ezt is írtam volna, de gondolom, ezt sem sikerült felfognod.
    Továbbá az az APRÓ tény is elkerülte a figyelmedet, hogy azóta először írtál.

    Én felajánlottam, hogy folytassuk kulturált körülmények közt, te inkább játszod a sértődöttet, meg újfent minősítgetsz, úgy, hogy még felfogni sem bírtad, amit mondok.

    Ellenben jól látszik, hogy neked a gondolkodás időpazarlás, újfent emberi jellembeli (érvelési) hiba, hogy csak jártatod a szádat, mert ÉN, hogy képzelem.

    Viszont még egyszer felajánlom, hogyha neked a "falnak megyek.." mondat tette be a kiskaput, akkor fogd fel, amit mondtam, és folytassuk valódi érvekkel.

    Mondtam, nem balhézni akarok, ha tényleg keresed Istent, akkor segíthetek.

    Beteszek ide egy mondatot, amit kitöröltem:

    "Idézed egy mondatomat, ahol azt mondom nincs bizonyíték egy élő és ható istenre, erre felteszed a kérdést, hogy miért nincs rá bizonyíték. Ha szerintem valami nem létezik, vajon miért nincs rá bizonyíték? Azt hiszem egyértelmű a válasz: azért nincs, mert nem létezik."

    "Itt pedig jönnek az értelmetlen belemagyarázások. Nem is értem, mit próbálsz elmagyarázni. /épp milyen érvelési f*szságokat lobogtatsz/ Nagyjából azt hámozom ki, hogy mivel szerinted nem létezik, ezért az a válasz, hogy nincs. Ellenben, ha nagyon akarom, akkor értem. Kerestél is bizonyítékokat, vagy csak eldöntötted, hogy nincs?"

    - Úgy látom, hogy tájékozottabb vagy a témában, feltételezem, hogy kerestél, de nem találtál. Lehet, hogy arról van szó, hogy mivel ateistának teremtett/ateista lett a felfogásod, ezért neked nehezebb lesz megtalálnod. -

    Akkor viszont most olvasd el újra, amiket mondtam, és úgy folytassuk.

    Tiszta Windows rendes ház

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20073 üzenetére

    Erőfeszítésembe telne feltenni ilyen kérést... Isten nem vásári majom, akivel henceghetek, aki majd a csodáival jól lealázza a hitetleneket, és megvédi az igazságom. Isten nem eszköz, nem szolgáltató, aki ugrik, mikor füttyentek, és teszi a dolgát, mikor megmondom neki. De nem is vagyok kíváncsi arra, hogy milyen az egered stb... Isten nem bűvész, és amit tesz nem produkció.
    Isten nem így közelít az emberhez, bár megtehetné. Ő a kapcsolat irányából közelít. Személyes kapcsolatot keres. "boldogok, akik nem látnak és hisznek" mondta Jézus Tamásnak, aki meg akarta tapogatni Jézus sebeit, hogy higgyen a barátai szavának.
    Senki nem tért meg még csodák hatására. A csoda betöri az ajtót, Jézus kopogtat, és várja, hogy kinyissuk azt. A csodák elmossák a döntés lehetőségét, a csoda oda kényszerít... Jézus csodái sem azt a célt szolgálták, hogy az embereket elbűvölje, hanem, a csodái jelek voltak, amik messiási "ujjlenyomatot mintáztak", és prédikációk is voltak.

    Sam Harris hasonlata jó görbetükre a kereszténységünknek. A kereszténység lényege nem az, hogy örülök a kincsemnek, és vasárnaponként nézegetem, hanem az, hogy a kincsemet azért kaptam, hogy te is, más is, és minden ember, aki velem kapcsolatba kerül részesülhessen belőle. Ha Sam Harrisnak igaza van, és a kereszténység olyan, mint amilyennek leírta, akkor célt tévesztettünk mi, keresztények.
    Remélem, hogy nem így van, és jó sáfárai vagyunk többnyire annak, ami ránk bizatott. Sáfárai, és nem birtoklói.

    Szívesen meghallgatom, de elég nagy a lista az oldalon, melyiket hallgassam meg, melyik volt az, ami nagy hatással volt valakire? Bármelyiket...

    Ez az isten vajon mikor tud a lelkére beszélni és elérni azokat az afrikai gyerekeket, akik az első évüket sem élik meg? A mindenkit egyformán szerető Isten világában 2013-ban minden egyes nap 17.000 öt év alatti gyerek halt meg.
    Ez nem az Istenre nézve ciki, hanem ránk, emberekre nézve. Globálisan nézve nem kellene meghalniuk, szinte minden rendelkezésre áll ehhez. Gyógyszerek, ennivaló, energia stb... Csak nem érdekeltek azok, akik tehetnének ezért abban, hogy bármit is tegyenek...
    És igen, Isten ott van velük is, ahova a civilizált ember nem megy el, mert nem szerepel az úti könyvek célállomásaiként... Ott van, mert az nem megy oda, aki sáfárságra kapott pénzt, hatalmat arra, hogy odamenjen, ezek az emberek tulajdonosnak érzik magukat, valójában haszontalan szolgák...

    A komoly áldozatról pedig: Apaként tudom, hogy nekem nem a szomszéd halála fáj igazán, még csak nem is a sajátom, de a gyerekeimébe lehet, hogy beleőrülnék...

    A bizalom nem jelent egyet a hiszékenységgel. De a bizalomhoz hozzátartozik az is, hogy ismered a másikat. Ha nem ismernéd, akkor nem bizalomról, inkább vakhitről beszélhetünk...
    Ha a feleségem, azt mondja valami nagyon megoldhatatlan problémára, hogy nyugi, megoldom, el fogom hinni neki, mert bár ilyet még nem oldott meg, de száz másikat igen... ez is a bizalom...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák