Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #23390 üzenetére

    "Kérdés, hogyha nem lenne vallás, akkor is lenne szeretet?"
    Először valami sokkal markánsabbat akartam írni, de inkább megkérdezem: te ezeket tényleg komolyan gondolod?
    Gondolkoztál már azon, hogyan alakultak a vallások a mai formájukra? Miért olyan központi a szeretet szerepe az embereknél?
    Az elsőre: nem minden vallás szól(t) a szeretetről. A kereszténység gyökerei is egy dölyfös hadisten kultuszában vannak, aki nem szeretetet osztogat, hanem pártfogást.
    A másodikra: utódgondozás. Az emberek így nőnek fel, hogy körbeveszik őket gondoskodással. Ami felnőttkorban is fontos, kellemes emlék.

    Egyébként észrevettem, nagyon gyakran visszatérsz a megszokott kerékvágásba: csak végletek vannak, egy vallás nélküli társadalom szükségszerűen érzelmek nélküli, vulkáni társadalom. Pedig ez egyáltalán nem igaz (legalábbis nincs okunk ezt hinni).
    A humanizmus pedig nem a vallásból nőtte ki magát, mert a vallás középpontja nem az ember, hanem Isten (a teista vallásoknál).
    Ezen kívül írtam korábban a sztoikusokról, akik régebbiek a kereszténységnél.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák