Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watt25

    veterán

    Vettem használtan egy Chieftec CFT-850 G-DF tápot. Alapvetően működik, egy problémám van vele: képtelen a Windows lekapcsolni a gépet. Odáig eljut, hogy hallhatóan leáll a HDD, és a régi táp esetén ez után történt meg a valódi lekapcsolás, szépen működött. Most egyszerűen ott marad a képernyőn a kép, láthatóan semmilyen tápfeszültséget nem vesz el a táp. Power gomb hosszú nyomvatartásával a gép kikapcsolható, tehát az alaplap képes kikapcsolni a tápot, illetve a régi táppal sem volt semmi gond.
    Neten keresgélve a FireWire és a hálózati kártyák Energiagazdálkodási beállításánál való megfelelő pipálgatásokat találtam, mint ötlet, de egyik sem segített. BIOS-ban letiltottam mindenféle felébresztési lehetőséget. Lehúztam az összes USB eszközt, ez sem javított a dolgon. Eseménynaplóban nem látok erre vonatkozó bejegyzést. (Szerintem nem is láthatnék, mert bár a rendszer SSD-n van, szerintem a hiba fellépésnek pillanatában már nem fog semmit sem naplózni az SSD-re sem a Windows, ha a HDD-t már lekapcsolta. (Gondolom az SSD-t is lekapcsolná addigra, ha tudná.))
    Valaki tapasztalt már hasonlót és esetleg megoldotta a problémát?
    Gép: Gigabyte GA-970A-UD3, Windows 7 SP1 64bit, AMD FX8350

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Új hozzászólás Aktív témák