Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Alg #916 üzenetére

    Vékony tekercshuzal, sodrott vezetékek kibontott szálai (mind a kettőből létezik többféle vastagságú). De extrém felhasználásra akár hajszál is jó, illetve nylonharisnyából kibontott szál. A környezeted tele van alapanyagokkal, sőt, igazából bármi (vagy inkább minden) lehet makettező alapanyag.

    moordavid: Változatos egyébként, ragasztónként eltér, hogy mennyi a párolgási idő. A leginkább kényesek ebből a szempontból a tűs ragasztók. Azok nagyon hígak, gyorsan párolognak. De itt is van eltérés. A Revell Contacta pl az egyik leggyorsabban párolgó, ahogy a Humbrol Precision Poly is ilyen volt (nem tudom létezik-e még egyáltalán, és ha igen, akkor jelenleg milyen. Régen kb mindenhez azt használtam, de még a 2x éves makettjeim sem igazán akarnak szétesni, ha meg én akarok szétszedni valamit, úgy kell szétcibálni). Az Italeri Non-toxic Cement For Plastics (ezt sem tudom van-e még) viszont aránylag lassan párolog, ellenben a "tűje" miatt nem lehet olyan precízen adagolni, mint a fémtűseket. Ráadásul ez a ragasztó nagyon tartós. 17 év vettem egyet, utána nemsokkal pihenőre ment a makettezés. Most kezdtem újra, a ragasztó meg olyan, mintha új lenne, tökéletes ami napig. És illatosított, szóval nem lesz tőle vegyszerszag a lakásban.

    Az ecsetes ragasztók nagyon vegyes képet mutatnak, márcsak azért is, mert sokféle van belőlük. Csak a Tamiya legalább 6 félét gyárt. Ezek sűrűségben, és kötési, párolgási sebességben is mind eltérnek.

    Tubusos ragasztók párolognak a legkevésbé, viszont ezekkel nem igazán lehet precízen dolgozni.

    Tehát a lényeg: ismerd azt a ragasztók, amelyet használsz. Pontosabban ismerd azokat a ragasztókat, amelyeket használsz. Egy fajta nem biztos, hogy elég lesz.

Új hozzászólás Aktív témák