Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegegabi80

    addikt

    válasz inf3rno #1512 üzenetére

    Hát az nem biztos.
    Amikor bekötötték a cuccost, a szolgáltató hozta a kábeleket.
    Ami a modemtől megy a mellette lévő géphez, az biztos sodort. De ami a modemtől felmegy a csőben a padra, majd át a nappaliba le a másik csövön, ez akár lehet, hogy tömör. Hiszen ezt a csöveken át kellett húzni, stb. és ott elvileg a tömör jobb. Ezért is kérdeztem. Ha jól emlékszem a csatlakozónak is más a színe a rövid patch kábelen, mint a padon átvezetettnek. Nyilván ez sem jelenti azt, hogy különböző kábel lenne. Na meg ha jól belegondolunk, egyszerűbb nekik is egy fajta kábellel dolgozni, mert akkor neki se kell variálni vele.
    Mondjuk én a tömörnek jobban örülnék, mert akkor ezt a hosszú darabot is fel tudom használni a vezetékeléshez. A sodort akkor patch kábeleket lehet belőle gyártani, de ahhoz meg elég hosszú. Na meg patch kábelem amúgy is van fölöslegbe is.

    De hétvégén megnézem pontosan. Ezért is lenne jó megvenni a kettes dugaljakat és a vezetékelést megcsinálni, akkor nincs ilyen gond. Viszont nem igazán van nagy jelentősége, mert eddig elvoltunk így 7 évig, akkor még egy darabig el tudunk lenni. Sőt most végül az IPTV se kerül bővítésre, nem kell még a többi box.
    Csak a wifit kell kiterjeszteni az udvarra is, meg talán egy kábelezés kellene a nappaliból a másik szobába, mert ott wifi-vel csatlakozik a másik gép, amit nem igazán szeretek. Jobb szeretem ha asztali gép kábellel csatlakozik a modemhez.

    De az is lehet elkezdek összevásárolni cuccokat és ősszel megcsinálom.
    Találtam egy ilyen kettes dugaljat is, nem tudom ez mennyire jó. Aminek ilyen a hátulja, ezt külön megkérdeztem tőlük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák