Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz kisskd #1369 üzenetére

    Köszi a választ.

    Igen így már értem és igazad van mesh esetén is van 1 router, a többi AP lesz. Mesh esetén az AP-t node-oknak hívják. A hagyományos AP-val ellentétben a Node-ok és azok felhasználásával kapott mesh hálózat előnye, hogy nem kell várni egyik 'AP'-ról másikra váltásnál, ahogy a szintek között mozgok (persze ez nem folyamatos le-fel mozgás), hanem mondhatni észrevétlenül megtörténik. A hagyományos AP esetén, ami nem mesh hálózatban van, ott lehetnek pár másodperces vagy akár több várakozások is mire egyikről átcsatlakozik a másikra, lehet hogy 2 eszköz határán vagyunk, ezért ide-oda ugrál, így nem lesz stabil wifi kapcsolat, vagy az is lehet hogy manuálisan kell az eszközt mindig a másik AP-re felcsatlakoztatni, mert magától nem megy. Ezeket olvastam csak, mikor megnéztem a kettő közötti különbséget, gyakorlati tapasztalatom nincs róla. Cserébe egy hagyományos AP hálózat olcsóbb, a mesh, főleg egy AX-es wifi 6-al drágább.

    Mesh-nél is össze lehet kötni a routert és az egyes AP-okat (Node-okat) etherneten keresztül (wan-lan-wan-lan...). Első körben 2 routerben gondolkodok, de mivel 3 szint van elképzelhető kelleni fog 3 is. De kezdetben igazad van, 1 router és egy AP (Node) lenne.

    Jelenleg van egy AC routerem. Ha vennék még mellé egy másikat akkor a hagyományos Router + AP megoldott lenne. Viszont ha már úgy is kell legalább 1, de lehet 2, (élesben derül majd ha beköltöztünk), akkor érdemesebb időtállóság miatt AX routert venni, ami támogatja a wifi 6-ot. Asusnál a wifi 6-os routereket elnézve a mesh nem extra, hanem alap tulajdonság.

    Tehát itt most 3 opciót látok azok alapján amit írsz. Javítsatok ki, ha tévedek.
    #1: AC router + AC AP: olcsóbb, cserébe lehet szívás az emeletek között az adok közötti váltásnál
    #2: AX router + AC AP: árban köztes megoldás, lesz egy időtállóbb router drágábban, de a mostanit is tudom használni. Itt lehetnek kompatibilitási gondok ahogy olvastam AX<->AC között és a wifi 6-ot se tudom kihasználni amíg marad az AC AP
    #3: AX router + AX AP (1 vagy 2): drágább, mert venni kell új 2 vagy 3 eszközt, cserébe időtálló wifi 6-ot és mesh-t is tud.

Új hozzászólás Aktív témák