Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Segítsetek ki, mert már szétvet az ideg. Új albérletbe költöztünk párommal, természetesen a csodás Vodafone internet van bekötve. Valami semmire se jó alap csomag volt eddig, Facebookra pont elég volt az előző lakónak, de nekem ez munkaeszköz, kell a stabil és megbízható kapcsolat meg a relatíve nagy le- és feltöltés, ezért megkérdeztem mi a legmagasabb elérhető sebesség itt és felkapcsoltunk rá. 500Mbit lett a letöltés, a feltöltés meg valami vicc kategória 20 Mbit. Nem akarok kiakadni már ezen is, de mégis megtörtént... Oké, engedjük el. Első probléma: Az 500-as netem 60 megabit körül van Wifin, kábelen meg jobb napjain 150 körül,néha kicsit fentebb. Kihívtam a szerelőt. 3 hétbe és 3 lemondott, előre egyeztetett időpontba telt, mire negyedjére kiért. Rádugta a gépét kábellel a modemre és csodák csodája, akkor jött 400 megabit körül épp. Kérdezi mi a gond. Mondom az, hogy ezt én nem tudom reprodukálni 1 hónapja, ráadásul wifin használhatatlan és a sebesség töredéke sem jön. Erre annyit közölt, hogy ne is várjam, ez az eszköz 150 megabitet tud maximum, használjam kábelről. Ahaja... Vagy vehetek AC-s routert, amit rákötök az ő eszközük LAN portjára és akkor az jó lesz nekem. Nekem eléggé hihetetlen, hogy ma egy szolgáltató képes szolgáltatni 500 megabitet úgy, hogy az eszköz, amit adnak hozzá nem tudja ezt. No comment. De oké, legyen.

    A lényegi kérdésem: Compal CH7465VF az eszközöm. Mi a maximum sebesség, amit ez ki tud préselni wifin? Valóban csak 150Mbps? Akkor minek van benne AC mód? Hiába kapcsolom ki a 2.4Ghz-et és csak az 5-öt engedem, a laptop akkor is azt írja, hogy 2.4Ghz-en csatlakozik. Nem igazodok ki benne. Nekem annyi lenne a lényeg, hogy 5Ghz-en, egy általam választott csatornán tudja szépen az 500Mbitet, ami nyilván sosem lesz annyi. De ha már 2-300 jönne, akkor elégedett lennék. Nem fogok kábelezni, laptopról dolgozom, másik helyiségből.

    Ja, Dell Latitude laptop AC wifis, a telefonok is.

    Hihetetlen mód frusztrált és ideges vagyok és a semmiért fizetek jelenleg. A feltöltés vicc kategória, a letöltés meg sosem volt még csak a közelében az 500-nak. De a garantált minimumnak sem. Az, hogy hetek óta telefonálgatok, itthon ülök nap mint nap, majd jön az email vagy az üzenet, hogy a szerelő mégsem tud jönni pedig csak hab a tortán.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák