Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz sonar #3986 üzenetére

    De ha nem lenne kodek, akkor a gyorsabb gépen se működne. Vagy igen? Amúgy akkor a Lubuntu gyorsabb mint a Xubuntu? Mindegyik verzió, vagy csak a 11.04? Ja, mellesleg a VLC-hez nem kéne kodek sehogy se. Legalábbis úgy tudom.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz sonar #3986 üzenetére

    Kipróbáltam a Bodhi Linuxot. VLC lejátszotta az mp3-at, ha nem nyúltam hozzá. Ha mozdítottam az egéren, akkor a kurzor pozícióváltás túl nagy feladat volt számára, ezért olyankor nagyon akadt. Ez a soros egér úgy tűnik nagyon megizzasztja a Linuxokat. A videó eljutott pár képkockáig, de a hangja ment tovább, persze nem mozdítottam az egeret.
    Felraktam az XP-t is. Ez 2 nap volt. Egyiken telepítettem a Windowst, ma pedig a frissítéseket. Persze valószínűleg, ha a Linuxot is muszáj lett volna azon a gépen telepítenem, az is eddig tartott volna. Egyenlőre ez az első, amin az mp3 szó nélkül tökéletesen működik. A videó is megy legalábbis egy 512*384-es AVI 912 kb/s 96 kb/s monó videó fut időnként némi képi ugrással, 1080p-s videó nem indult el. Mondjuk lehet valahol be kéne állítani, hogy ne is próbálja akkorába megnyitni, mert a kijelző kisebb felbontáson van, és akkor működne az is. De azért szerettem volna Linuxot, mert Az XP már most elfoglalta az összes helyet 6GB, és egy idő után biztos belassul valamitől. Ami ezen a szuper gépen nagyon megérződne. De eddig csak az XP-n lehet nézni valamit, vagy egyáltalán hallgatni.
    Az lenne a legjobb, ha lenne egy VLC oprendszer, és akkor tényleg csak az lenne. Betöltene a lejátszó, megnyitnám amit akarok, és kész. Nem lenne asztal, kis méret, nagy méret, teljes képernyőn töltene be a lejátszó, és persze lenne egér is, és támogatná a soros portot. :DD

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák