Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ftamas0201

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy kérdéssel és segítségért fordulnék hozzátok.
    Volt egy kis HTPC/mini házi szerverem itthon, plex media szerver, Teamspeak szerver és egy-két hasonló semmi terhelésű dolgok futnak rajta Ubuntu rendszeren.
    Sajnos kiöregedett és cserélni kellett, az itthoni kallódó alkatrészeimet összeszedtem és összeraktam egy jóval erősebb kis gépet magamnak 0-24es szolgálatra.
    A technikai adatok a következők: AMD 2600X, Gigabyte B450M DS3H, 2x4Gb hyperX Predator 3000Mhz memória és egy Geforce GT730 passzív VGA csak a képi megjelenítés miatt.
    A kérdés ezekből adódik, tudom kicsit overkill is lehet akár egy ilyen procit belerakni de ez volt itthon dobozban, nem kellett venni :)
    Viszont a fogyasztását szeretném ennek a technikának kicsit lejjebb vinni, jelenleg idle állapotban olyan 50W fogyasztása van a technikának, ezt lejjebb lehetne szorítani proci oldalról úgy hogy a teljesítményből nem sokat vesztek? Soha nem nyúltam a processzor beállításaihoz biosban, ezért kéne egy kis segítség ha lehetséges lenne kicsit lejjebb vinnem a fogyasztás úgy hogy stabil maradjon, teljesítmény ne sok vesszen, viszont kevesebbet fogyasszon.
    Mi a véleményetek erről?

    Köszönöm szépen! :)

Új hozzászólás Aktív témák