Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ThufirHawat

    senior tag

    Én nem vagyok Canon fan, ezt fontosnak tartom leszögezni. Részben megszokásból, részben racionális okokból használom. Ezt fontosnak tartottam elmondani a következő kijelentésem előtt. Szóval:
    Én megértek itt mindenkit, akik temetitek a Canon-t, de egyáltalán nincs igazatok, csak nem látjátok a komplett rendszer nagyszerűségét, és hihetetlen előnyeit a konkurensekkel szemben. Javarészt anyagi okokból... A képstabilizált nagytelék, a roppant kiforrott vakukezelés és a fullframe előnyeit. A hihetetlenül gyors AF előnyeit, az E-TTL II. szinte becsaphatatlan algoritmusát. A fullframe nyújtott képminőséget, a csodálatosan kicsi DOF-ot, a TS-E optikák a kényelmét, az MP-E sci-fi-be illő felvételeit.

    Mikor 9 éve megvettem az első EOS gépemet (EOS50E) az a mondás járta: ha kevés pénzed van: vegyél Canon-t, ha közepesen vagy eleresztve: vegyél Nikon-t, ha igazán sok a pénzed: vegyél Canon-t. Most talán változik az első kijelentés Nikonra (D40) és talán a középső is (K10D), de az a réteg, ahol a pénz szinte semmit nem jelent, csak a minőség számít, továbbra is fehér teléken keresztül szemléli majd a világot. Hogy ez darabszámban és bevétel mit jelent majd, azt nem tudom. Azt sem, hogy hosszútávon mit eredményez az alsó régiók elbukása. De abban egészen biztos vagyok, hogyha egy kistündér odalibegne itt bárkihez, és felajánlaná neki azt a jelenleg kapható vázat, amelyiket csak szeretné, azzal az 5 objektívvel, amelyikkel csak szeretné, 10-ből 9-en Canon-t kérnétek, fullframe szenzorral, L üvegekkel. Persze tudom, a való életben nagyon kevesen tudják magukat függetleníteni döntéseik anyagi vonatkozásaitól...

    Más. Kinek kell a fullframe? A photostock-oknak. És ha nekik kell, akkor a megélhetésükért fotózoknak (profiknak) is. Meg azoknak, akik szeretik a kis mélységélességet, vagy a nagy és világos keresőt (néztetek már át EOS-1 sorozatú gépen?), vagy a hiper nagylátószöget jó minőségben, stb., stb. Az APS-C-nek csak az ára az előnye, semmi más.

    Kicsit szerintem jobban a helyén kellene kezelni ezt a K10D dolgot. A Pentax kihozott egy jó középkategóriás vázat. Ennyi történt. A többit meg majd meglátjuk.

    Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Új hozzászólás Aktív témák