Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamboo529

    senior tag

    válasz vargalex #48911 üzenetére

    Akadt itthon egy kis problémám, amit félig-meddig orvosolni tudtam. A másik feléhez kérek segítséget.
    Szóval adott a következő hálózat: UPC net Technicolor 7200 "csodamasinával" brigde módban, valamint utána kötve egy felokosított TP-link 1043 ND (vargalex-es fw-el), ami kiszolgálja az itthoni hálózatot földön, vízen, levegőben. A kábeles részekkel nincs gond. A gondom a wifivel van. A három antennás router gyönyörűen küldi a wifit a tőle telhető módon. A laptopnak (Lenovo G580), ami kapcsolódik hozzá, sz*r a wifije, 65mbit/s-nél többet nem tudok kicsikarni belőle, hiába N-es. Ebbe már belenyugodtam. Van viszont egy okosteló (Galaxy Ace 3) is a hálón, ami szintén vacalkol a wifivel. Állandóan dobálja, nincs folyamatos kapcsolat, szóval úgy fos ahogy van. Kutakodtam a fórumokon, arra már rájöttem, hogy a teló a 3 antennás routert nem szereti, szóval gondoltam kipróbálom a UPC wifijét. Azon viszont hasított a teló, minden okés. Bezzeg a laptop meg a TC-vel nem bírta felvenni a kapcsolatot. Szóval a kérdésem a következők volnának:

    Meghagynám a TP-Link wifijét a laptopnak, a TC wifijét meg csak akkor kapcsolnám be, ha a telóhoz kell a net. Van a TC-nek valami fizikai kapcsolója, amivel a wifit on/off-olhatom? Ne kelljen már belépni laposon a TC menüjébe, bekapcsolni, majd lerakni a laptopot és telón netezni. Azért nem akarom folyamatosan bekapcsolni, mert nem igazán bízom a TC tűzfalas beállításaiban.

    Esetleg kapcsoljam ki mind a két wifit, és vegyek egy 1antennás AcessPoint-ot külön? Nem szeretnék 3 készüléket egymás után, meg pénzt se igazán adnék ki.

    Javaslatokat várnék, mi lehet az ideális megoldás?
    Miért nem szeretik az újabb chipes wifik a 3 antennás routereket?
    Attól, hogy 2 antennát kicsavarok belőle, gondolom még nem lesz 1 antennás?

Új hozzászólás Aktív témák