Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fox55

    csendes tag

    válasz vargalex #11464 üzenetére

    Hello!

    Így már érthető, az a router teljesen más kategória... :).
    A 802.11g szabvánnyal ezek szerint elértem a gyakorlati maximum értéket,
    a ~19 Mbit/s-et (~2432 kbyte/s-et), így sűrgősen 802.11n wifi szabvánnyal rendelkező
    notebook-ra kell cserélnem a jelenlegit. Az UTP Gethernet portja azonban ezek szerint
    elég gyenge ennek a router-nek, sajnos. Megpróbálom az üzletben egy DIR-825-re cserélni, bár már a 3. munkanapon túl vagyok. Köszi az infót az ext4-re vonatkozóan
    ahogy nézem a különböző teszteket (itt van pl. egy összehasunlítás http://www.linuxinsight.com/first_benchmarks_of_the_ext4_file_system.html) valamennyit segíthet, csak hát az igazi megoldás a csere lenne. Egyébként NTFS file system-el
    van valakinek összehasonlítási alapja? Ugyanis, ha maradna ez az eszköz, akkor
    USB ki, Windows-ra csatlakozás és a filmnézés onnan történne.
    Az eredeti ötlet szerint egy NAS szervert szerettem volna megvalósítani, amelyről a filmek lejátszását egy XBO360-al kívántam volna megvalósítani, csak hát ezzel a sebességgel
    nem igazán megfelelő, bár mivel annak a hálókártyája is csak 100Mbit-es, ezért
    az ext4 pont elég lehet.
    Valójában egy ASUS R-16N router akartam vásárolni, de az eladó szó szerint
    lebeszélt róla, mert az ő tapasztalata szerint 10-ből 7-et mindig visszavisznek neki.

    Köszönöm mindenkinek az infót és a válaszokat.

    Üdv.:
    fox55

Új hozzászólás Aktív témák