Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ace05

    senior tag

    Üdv!

    Picit hosszú lesz.

    Egy v2.1-esről lenne szó. A legfrissebb gyári firmware van rajta. Egy tplink wa901 ap, wds repeater módban bővíti a router vezeték nélküli lefedettségét, és egy másik, kisebb tplink router, lede firmwareval kliens módban, vezetékesen osztja a netet. A kisebb tplink router, a fő router wireless hálózatát osztja tovább. Vagy 15 kliens van a hálózaton. (Mobil, szg, beltéri és smart tv). A 1043nd-t valamikor 2013-ban vettem.
    Ez a hálózat működött két héttel ezelőttig tökéletesen. De utána a kisebb routeren lévő kliensek(2db) nem kaptak ip-t a fő routertől. Mindent megpróbáltam, de nem sikerült a probléma végére járnom. De ha manuálisan adok kilenseknek ip-t, akkor volt internet. Utána azt is elkezdte csinálni, hogy kisebb lett a sávszélesség az ap-n meg a kliens módban lévő routernél. A fő routernél ez nem fordult elő. Újraindítás ezt megoldotta. Utána már nem tudtam azt ap-t elérni a hálózaton. Nem volt benne se a dhcp kliens listában, a címét se nyitotta meg(idő túllépés), de az ap-ra csatlakoztatott kliensek megtudták nyitni az admin oldalt és azok szerepeltek is a fő router dhcp kliens listájában. A smart tv-m az ap-ra csatlakozott vezetékesen, látta is a fő router, de elérni nem tudtam számítógépen, hacsak nem az ap-ra voltam rácsatlakozva. Itt is előfordult, hogy nem kaptak ip-t az ap-ra csatlakoztatott kliensek a fő routertől, de ha manuálisan adtam, akkor volt internet. Egy hard reset megoldotta. Egyre gyakrabban kellet hard resetelnem az ap-t, és újra indítanom a routereket. Már ott tartottam, hogy beruházok egy drágább routerre. De kíváncsiságból még egyszer felraktam az utolsó gyári firmwarét a fő routerre és azóta minden megjavult. Stabil minden vagy két napja.

    Szóval a kérdésem, ez már a haldoklás jele? Mi lehetett a probléma, hogy egy frimware frissítés megoldotta?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák