Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Bem Utat #31009 üzenetére

    Én azt nem gondoltam komolyan! De egyébként nem is értem, hogy miért kell ezeket a port nyitásokat ennyire túlparázni, nekem is van 4-5 port a routeren, ami konstans nyitva van, ezen kívül, bár van VPN-em, és van SSH tunnel-em is, mégis sokszor csak "simán" csatlakozom, mert az egyszerűbb, és ebből még soha nem volt problémám az évek alatt! A helyzet az, hogy a brute force botokat egyszerűen meg lehet fogni, de ha megtalál egy valóban hozzáértő hacker / cracker, nem egy script kiddie, személyesen, - amire lássuk be, elég kicsi az esély - és mindenképpen fel akar törni, akkor úgyis fel fog törni, mert a mi otthoni routerünktől sokkal komolyabb rendszerek sem jelentenek nekik akadályt, ezt jól tudjuk! Ezen kívül semmilyen pótolhatatlan adatot nem tartok a routeren, vagy legalábbis azt nem csak ott tartom! Szóval én azt mondom, hogy nyilván tegyük meg amit lehet - ne az alapértelmezett portokat használjuk, feleslegesen ne nyissunk egy portot sem (lásd torrentre 100 portot nyitók) -, de azért még lehet nyugodtan aludni!

Új hozzászólás Aktív témák