Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ernest.

    tag

    Sziasztok.

    Elkezdtem böngészgetni a 2.0/2.1 és az 5.1 fórumokat is egyaránt, és egyáltalán nem kaptam választ arra a kérdésemre, hogy milyen hangfalat vegyek.

    Célok:
    Teljesen általános, mind zenére, mind filmre, mind játékra kell. A zene inkább rock, metál, alter.
    Jelenleg egy Logitech-x530-am van, amit vagy 2 hónapja vettem, de el is adom, mert 1xrűen nem tudtam azt a hangzást beállítani rajta amit szerettem volna (túl sok a mély, meg úgy az egész nem az igazi).
    Ekkor eldöntöttem, hogy veszek valami jobb 2.1-et. Utána meg mindenhol azt látom, hogy a 2.0-át ajánlják.
    Nekem a basszus kevésbé fontos, viszont a természetes telt hangzás minden tartományban már igen. A keret olyan max 30 lenne. Jelenleg egy beépített hangkarim van, de valamelyik közepes xonar beszerzése is a célok között is van, mondjuk a DX. Az 5.1-el meguntam bajlódni, mert sokx volt az, h a hátsók nem szóltak pl youtubenál, még ha winampba mentek is, de akkor is mindenféle torzítással. Nem értem, hogy miért nem alap beállítás azt, hogy a két jobb oldali a jobb csatorna jelét kapja, a két baloldali a baoldali csatorna jelét kapja. Persze a z-906 tudja ezt, azzal mindig minden szépen szól, csak annyit meg nem szeretnék rá költeni. Hozzáteszem a lakásban van egy 300k-s házimozi, csak azt lakótársammal közösen használjuk, és én szeretnék valamit a saját szobámba a gép mellé.

    Szóval ha van olyan 5.1 (főleg a játékok miatt) ami kicsit lehet drágább is, ami elég jó minőség és sztereó jel esetén is kidobja a jelet a hátsókra mint a Z-906 akkor az 5.1 is jó, de ha ez nem megoldható, akkor mi a jelenleg megfelelő 2.1/2.0.

    Valami jó tanács??

  • Ernest.

    tag

    válasz Tonti #3240 üzenetére

    Nekem volt X-530-am, basszus tényleg van benne, de semmi más. Elektronikus zenén kívül, de még filmnézéshez sem ajánlom!! Annyira elnyom a basszus minden mást, hogy minimumra levéve is zavaró..

  • Ernest.

    tag

    válasz Tonti #3242 üzenetére

    Mert elég bután van az elektronika kialakítva. A mélynyomó nem csak akkor szól ha az 5.1-es hangkártya jelet küld neki, hanem az összes csatorna jelére is megszólal. A mélynyomón lévő hangerőszabályzó csak a dedikáltan neki szánt jeleket szabályozza. Ennek az a következménye, hogy minimumra letekert basszussal is szólt a mélynyomó, és filmnél pl halk lépteknél, vagy egy közepesen mély férfi hangnál is természetellenes hangot kaptam. Ezt EQ-val tudtam korrigálni, de sosem tudtam kibékülni vele, ezért alig több mint egy hónap után túladtam rajta..

  • Ernest.

    tag

    válasz pete_21 #3279 üzenetére

    Nekem volt X-530 vagy 2 hónapig.. Nagyon olcsón jutottam hozzá (újonnan 12000), de gyorsan túl is adtam rajta. Igazából annyi volt a bajom vele, hogy a mélynyomó borzasztóan elnyomta a többit. Hiába tekerted le minimumra, mert úgy van megoldva, hogy akkor is szól a mély, ha az nem kap jelet a saját csatornájára, mert az összes csatornájáról rákever valamennyit. Szóval akinek tuc-tuc-ra kell, annak tökéletes, mert azok jól szóltak rajta, a játékoknál sem volt vészes, de rock/metál-nál kritikán aluli volt, és filmeknél is zavaró volt, hogy pl lépteknél is dübögött az egész, meg a mélyebb férfi hangok is illúzió rombolóan hörögtek..

  • Ernest.

    tag

    válasz pete_21 #3283 üzenetére

    Nekem Xonar DX van. EQ-ból ha levettem a basszust, nem csak a mélyről, hanem az összesről, akkor egész jó lett, de ahol meg amúgy kellett volna basszus meg kevés volt, és akkor feltekertem a mélynyomón, h azt is halljam, ami direktbe neki szólt volna. Lehet vele játszadozni, de mivel kapásból rossz benyomást keltett nálam, egyből az jutott eszembe, hogy annyiért amennyiért vettem rögtön el tudom adni, és így is lett.

    Most kipróbáltam egy különösen ajánlott sztereót, de nekem abba meg túl kevés a basszus, olyan fura az egész.. Ezzel sem vagyok elégedett. Ami igazán tetszett az a z-906 csak az meg arany árban van, annyit nem ér. Amúgy én is gondolkoztam, a 6000-es Geniuson, csak valamiért a fórumokba rosszakat mondanak róla, amit nem értek, mert az összes üzlet hozzászólásaiban meg istenítik. Szívesen meghallgatnék egyet, h mit is tud.

    Amit viszont megtanultam, hogy amire sokan izgulnak az a hangminőség, csak azt mindig elfelejtik kiemelni, hogy csak a komolyzenénél számít, olyannyira, hogy bármi másnál csak rontja az összképet. Szóval az én Edifier R1600 hangfalamon a komolyzene gyönyörűen szól, de minden más meg borzasztó, mert kiadja a hibákat, meg csak a nagy dinamikával rendelkező zenéknél jó a basszus.

    Konklúzió, ha legközelebb hangfalat veszek, akkor csak közepes minőségűt fogok venni, h a régi rosszabb minőségű zenéimet is élvezhessem rajtuk, de hozzáteszem, h a bármit ami youtubeon van, nem üti meg azt a szintet, h jó legyen egy jó hangminőségű hangfalon.

    Ezen az oldalon fel vannak tüntetve, sok sok zenénél, hogy milyen a dinamikája, és csak az hangzik jól a hangfalamon, ami a zöld tartományba esik.

  • Ernest.

    tag

    válasz Julot #3287 üzenetére

    Első blikkre a Logitech z-906 ami kielégíti az összes elvárásodat (az optikai csati elég ritka a hangfalszetteken), gyönyörűen is szól, sok hasznos funkció, de méregdrága. Szerintem ennyit egy aktív 5.1 sem ér. Annyi pénzért már inkább valami alap házimozi erősítő, és passzív hangfalak, aztán azt úgy variálod, bővíted, ahogy akarod. Sajnos ennél olcsóbbat én se találtam amin lenne optikai bemenet. Ez sem lehet olyan rossz: Edifier C6XD de ez is már majdnem a z-906 árkategória, meg ebbe a boltba sok mindent lehet kapni olcsón, amit máshol egyáltalán, csak én már 2x is rendeltem, és először 2 hetet, másodjára meg másfél hónapot vártam.. :S

Új hozzászólás Aktív témák