Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #450 üzenetére

    Valószínűleg jó lett volna ez, ha szépen leülnek és először leírják maguknak, hogy mi az A pont, amiből indulnak a szereplők és mi az a B pont, amibe el szeretnének jutni. Az A pont annyira nem sikerült, hogy már a pilotnál otthagyták sokan. A B pontnak meg az édeskevés, hogy egyszer majd a mama meghal, a világ leég és egy suhanc tudja majd mit kell tennie.

    Persze erre is találnék magyarázatot, ha lenne értelme magyarázni. A vezető a világégés után lesz jó időben, jó helyen, az egész sorozat koncepciója viszont arra épül, hogy majd megnézzük, ahogy kiképzik, ahogy fejlődik. Jó nézzük. De nem látunk semmit, mert a mama folyton ideges, nem tanít már ő semmit. Cameron-t ugye senki nem érti, ő fénypont az éjszakában (a drága...), de ő is komolyan azzal akarja acélozni az elmét, hogy ha elszontyolodik John, akkor odaböki, hogy a jövőben majd sok barátja lesz? A nagybácsi hol is van úgy általában? Persze ő is annyit tudott mondani, hogy majd mind meghalnak Johnért. Na de miért? A nyomozások, mellékszereplők szintén semmit nem tesznek hozzá John Komor jelleméhez, hacsak annyit nem, hogy újra és újra meggyőződünk arról, hogy hülyeségeket csinál. Az első barátnő szerintem fontos egy fiatalember életében, azt bele kellett írni, persze a háromszögelés egy terminátor univerzumban érdekes.

    Az egésszel szerintem is az irányvonal hiánya látszik leginkább. A szálak széttartanak, nem össze, teljesen újak indulnak folyton, miközben események maradnak következmények és utóélet nélkül. Az emlékezetes második évadindító rész után hogy lehet, hogy minden ment tovább, mintha mi sem történt volna? Vagy a barátnő esete, hány részre is tűnt el egészen mostanáig? Mintha 5 különböző ember írná a forgatókönyvet és mikor ki nyer este az ultipartyn, az folytatja a maga kis foszlányát. Vagy kezd egy negyvenharmadikat.

    Lezárásnak viszont minden mindegy alapon elég nagyot lehet még ütni. Éppen ezért nem nézem meg a sok helyen linkelt spoiler only videót a maradék részek tartalmából.

    Szerk: mármint a második évad lezárásának, mivel egyszer csak elfogy a műsoridő. A történetet nem lehet lezárni, hiszen vannak sarokpontok, amikről tudjuk, hogy bekövetkeznek, lásd ítélet napja, mama halála, harc a jövőben stb.

    Egy epizód erejéig elmehetnénk még a jövőbe megérteni, hogy mi volt (lesz) John és Cameron között. Annyi már elég lenne, ha kiderülne, hogy pl. az eredeti nőci a szerelme a jövőben, de fogságba ejtik és a terminátor megy vissza helyette, akit (amit) viszont nem akar elpusztítani John. Sok mindent megmagyarázna, ha kiderülne, hogy ennek a nőnek az emlékei (erről ugye volt egy rész régen) ott vannak az AI memóriájában is, tehát igenis érezhet valamit John iránt, valamint John is tudná, hogy abból a nőből ennyi van már csak "életben".

    Az emberünk meg nyilván hülye is és csak akkor tekintené szimpla kávédarálónak a robotot, ha leégetnék róla az élő szövetet. Most viszont túl helyes a pofija, ami megint csak rá emlékezteti...

    Szerk2: természetesen megint elkezdtem feltételezni azt a bizonyos high conceptet, ami nincsen. És még mennyi ilyet kellett volna gyártaniuk minden egyes főszereplővel kapcsolatban, hogy meglegyen a Firefly színvonal.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    Bocsánat, ez hosszú lett. Várom a hétvégét.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz tdd587 #451 üzenetére

    A pilot résszel kapcsolatban nem szeretnék vitát nyitni, de szerintem az pont úgy volt jó ahogy van és kész.
    Nem tudunk meg mindent, csak sejtet, épp elég ahhoz hogy felkeltse az érdeklődést hogy legközelebb is odaüljünk a képernyő elé. Ha meg nem így van akkor szar az ízlésem.

    Kedvenc témánkra Cameronra visszatérve :)) amit leírtál sztem elég merész.
    Én úgy emlékszem úgy volt hogy (cáfoljatok meg ha nem) még egy korábbi részben hogy "Cameron" vki másnak a nője volt akit elkaptak és lemásoltak majd megöltek miután szökni próbált – bár azt nem mutatták. Bár lehet rosszul tudom az egy régi rész már.

    Ezt az ember kontra robot lávot nem venném valami biztosra, így vagy úgy de biztos lesz valami köze a T: Salvation-höz a sztori vagy vissza, de én a trailerben nem láttam női ultrabombázó robotot :D

    Amúgy meg lehet most kicsit erős leszek, de John helyében engem sem zavarna egy már-már belső emberi tulajdonságokkal rendelkező robot csak azért mert belül fémváz, az aktuális nőmet sem a veséje meg mája miatt szeretem... :DDD
    A kaland az kaland :))

    De hogy ne veszítsük el a komolyságot, szóval az ember kontra robot kapcsolatra kiváncsi lennék, ha tegyük fel megvalósulna vajon hogy reagálna a robot csaj egy szakítás után?
    Mert az életben a nő pl ugye sír, elmegy a barátnőivel iszik pár koktélt és megoldódott.
    De a robot micsinál? Dühös lesz és lerombol pár épületet? Önmegsemmísítés?
    Érdekes így elfantáziálni vajon mit csinálna egy ilyen AI...

    Láttam azt a bizonyos spoileres videót pár rész tartalmából, hát sztem annyi poént nem lő le benne hogy most ne tudjam megnézni a többi epizódot, egy trailernek simán elmehetne, mert amiket ott csinálnak azt nem tudjuk mért csinálják így annyira nem spoiler sztem, de azért ne nézzétek meg hátha mégis.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • tdd587

    őstag

    válasz Apollyon #453 üzenetére

    A pilot résszel kapcsolatban sokan felemelték a szavukat (többek között ezen a fórumon is). Nyilván én sem töltöttem volna le az első évadot utána, ha nem kelti fel az érdeklődésemet. Konkrétan az a chips evős rész maradt meg és a huncut mosoly arra, hogy

    - What model are you? Are you new? You seem... different.
    - I am.

    Tökéletes.

    Amit leírtam egyébként az, ha és ahogy én írnék forgatókönyvet. Szerintem akkor működik a dolog, ha megvan, vagy legalább érzed, hogy mit akarsz kihozni belőle. Aztán már magától is megtelik élettel... és kialakul, hogy kivel mi történik és honnan hová. Persze ez is csak egy vélemény, de szerintem itt hibáztak óriásit az írók, hogy csaponganak, nem tudják igazából, hogy mit akarnak és nem a karaktereikkel foglalkoznak, nem bontogatják a cselekményt, fonogatják a sorsokat, hanem bedobnak ötleteket, amik elhalnak folyamatosan és még jelentőségük sincsen később. Most komolyan 3 részen keresztül azt néztük, hogy nyomoznak valami után. Aztán már nem. Meg tanítják skynetet. Aztán most meg nem. Az elpazarolt szereplőkről ne is beszéljünk. A volt FBI ügynököt játszó színészt komolyan azért fizetik, hogy kifogástalan öltönyében elmondjon két mondatot minden részben egy faarcú nőnek? Firefly, karakterek, jellemfejlődés, egymásrahatás, következmények, új cselekmények. Igaz az is megbukott, szóval ennyi nem elég a fizető közönségnek.

    Cameront én is megölném az utolsó részben a T4-től függetlenül. Meg úgy mindenkit John körül. Valahogy úgy, hogy we will meet in the future. És legyen drámai. Higgyem el, hogy lehet szeretni egy AI-t, higgyem el, hogy az AI is képes talán szeretni. De ne legyek biztos benne. (Elvileg ugye nem.) Pont mint a második évad első részében. Testiség nem kell, az már teljesen emberi biológia. A személyiséghez viszont nem kell a test. Az érzelmekhez sem. Egyébként sem logikus. Viszont reménytelen.

    Egy AI mikor vallaná be, hogy mégis érez valamit? Nincs ilyen rutinja, ezt el is mondta, de ettől még folyamatosan tanul és emberibb lesz, és már most is tesz olyan dolgokat, amiket nem tud megmagyarázni. Pont, mint egy ember. Ha dönthet arról, hogy milyen kontrolt gyakorol a döntései felett, ha nem determinisztikusan kezd el viselkedni, ha vét a szabályok ellen, akkor mikor van az a pont, amikor már a külvilágra adott válaszai alapján ember?

    És pont ez zavarta össze John agyát is.

    - Listen to me. I don't wanna go. John please. (halál)
    - I love you John, don't you love me? (szerelem)

    A kettőből meg kihoztam, hogy élni akar. Ez már elég emberi.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #451 üzenetére

    Én is a koncepció teljes hiányát tekintem a bukás okának. A második évad meg olyan, mintha az egész lógna a levegőben. Leülnek megbeszélni, milyen karakterek lesznek, és:

    - mama: ő az, aki vigyáz a fiára, meg a jövő vezérére, meg tanítja, stb stb
    - nagybácsi: apapótló, különleges szerepben a katona-volta és jövőbeli származása miatt
    - jesse: titokzatos barátnője a nagybácsinak, titokzatos céllal
    - weaver: terminator, aki Skynetet fejleszti
    - Cameron: Cameron

    Ez szép, csak innen csinálni is kellene valamit, írni a szálat. De kb. ennyi, történet nem nagyon van, csak minden részben - kötelező jelenetként mindenki szerepel egyet - eljátszák azt, hogy Terminator sorozatot csinálnak. Megjelenik Weaver, sokat sejtetően tesz két megjegyzést, amitől borulok, Ellison sír egyet, Derek és Jesse sejtelmesen néznek, Sarah fáj, John töpreng, Cameron Cameron (+ az 1.1-es firmware után 100%-os bamba nézés növekedéssel). És ennyi. Két évad alatt nagy nehezen eljuttatták azt a sakk-számítógépet Weaver cégének, aki mellesleg valamilyen vtol repülőgépet fejlesztett, meg három pont. Igazad volt pl. Riley karvágásával, aki utána szinte eltűnt, vagy a repcsivel, amely megint elment a semmibe, a három pont meg továbbra is kérdőjel, pedig a vtolnak is három hajtóműve volt, de mi a kapcsolat? Nincs high concept, ami egységgé forrasztaná az egészet. Hogy most ok/okozatként hol áll a koncepció hiánya az iszonyú lassúságban, nem tudom. Néha úgy érzem, nem tudják, merre kellene menni, és állnak, néha meg úgy, mintha minimum egy agyonhypeolt "akkor is berendelünk 15 évadot ha csak a producer nézi a tévéelnökkel" sorozatot írnának, nem pedig egy kaszaváró műsort. Utóbbi nyílván hosszabb időtartam, nézettség, és ezzel a komolyabb alkotómunka függvénye, mert természetesen nem két résszel előre dolgoznak és forgatnak, de innen meg még félelmetesebb a fentebb leírt tünet.

    Az Allison/John jövőbeli szerelmet jó ötletnek tartom, szuper lenne, ha ez állna a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #455 üzenetére

    Cameron mikor kapta meg a firmware update-t, mire gondolsz? Még mindig ő a leghitelesebb, meg John, a többiek eléggé kóvályognak a nagy semmiben. Érdekes, mert az első évad [kritikájában] a mamát emelték ki elsődlegesen, mint aki körül forog a világ (Cameron meg le lett sajnálva). Mostanra meg ami vele történik az eléggé kínszenvedés, Cameron érdekesebb. Még nem néztem vissza a visszaemlékezős részét azügyben, hogy volt-e ott szó arról, hogy van-e köze Johnhoz. Annyi biztosan rémlik, hogy John táborában élt. Persze mindegy, mivel nem én írom a forgatókönyvet. És már vészesen kevés rész van hátra úgy egyáltalán ahhoz, hogy ilyen tempóban összekaparják a harmadik évadra valót. A T4 meg aligha fog lökést adni ennek. Szerintem nem is fog kapcsolódni sehogyan ehhez, ahogy a T3 is egy külön világ lett. Azt legalább be tudták rendesen fejezni (bár tudom, hogy azt divat nagyon nem szeretni, de a vége nagyot üt, ahogy kell).

    Hétvégén megnéztük a T2-t és háááááát... halálra untam magam rajta. A verekedő majdnem emberek nem villanyoznak már fel (12 évesen még tetszett) és rettenetesen lassúnak, vontatottnak tűnt az egész, érdekes karakterek sem voltak. Persze Arnold tényleg terminator volt, gépies, logikus, a mama meg emlékeim ellenére már itt is pszichopata meg militarista asszony (persze be is volt zárva...), anyának csak biológiai értelemben nevezném.

    John barátnő komplexusának sem volt nyoma még, egy vagány srácból azért nem lesz ekkora lúzer szerintem. Persze a T3-ban még nagyobb lúzer már, de azzal nekem nem volt gondom, beleesett a szerepébe, rendben volt.

    Most viszont Cameron könnyű préda lenne (vagy nem). De ha egy nő palacsintát süt nekem, akkor már nyerő vagyok. Bár azt a részt még nem néztem újra, lehet hogy azt már csak a mama képzelte és valójában meg sem történt (hirtelen nem rémlik, mert azt eléggé megkavarták én meg reggel négykor néztem...). Szendvics azért jár. Akkor mondjuk a melltartós-vonulós rész sem történt meg. Szegény John miről maradt le... az AI meg egy számító dög, hehe. De jól csinálja.

    - What are you doing?
    - Just making conversations...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • RedWing

    aktív tag

    Én személy szerint mindig is hatalmas Terminator fanatikus voltam, de ez a sorozat még az én "elvakultságomat" is próbára teszi! :O
    Milliószor sikeresebb lehetett volna, ha pl.: a T2 és T3 között játszódik... vagy csak szimplán értelmes történeteket és forgatókönyveket írtak volna.
    Most már kíváncsi vagyok az évad végére, de nem hinném, hogy pozitív meglepetés fog érni. :(

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • tdd587

    őstag

    válasz RedWing #457 üzenetére

    Érdekes, a karakterekkel mindenki megbékélt (nő terminátor? a T3-ban is ez vágta ki a biztosítékot először mindenkinél) a történet hiánya viszont annyira nyilvánvaló, hogy vagy tényleg ennyire nem tudnak írni, vagy egy sorozat az csak ilyen waste of time és kész.

    Nem tudom, ezen kívül csak a firefly-t láttam. Az mondjuk zseniális, szóval biztos lehet írni tévére is normális forgatókönyvet. Következő meg nem lesz, nem érdekel semmi.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Sub-S

    senior tag

    válasz RedWing #448 üzenetére

    "Na arra én is kíváncsi leszek! Döntse meg! Csak jól járhat!"

    Nagyon változatos jelenetekre nem lehetne számítani hisz gondolom csak egy "input"-ot tudna John használni. Vagy Cameron már rendelkezik ezirányú fejlesztésekkel is? :D

  • RedWing

    aktív tag

    válasz tdd587 #458 üzenetére

    Szerintem a karakterekkel nincs olyan nagy baj. Ilyen "történet" mellett gyakorlatilag bárki játszhatná őket, attól sem lenne jobb... :( A női terminator nekem abszolúte nem ellenszenves. Jól beleillik egy gép stratégiájába. Megtévesztő.

    Én elég sok sorozatot láttam/nézek, de ennyire sz@rt nem mostanában láttam... :O

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • RedWing

    aktív tag

    válasz Sub-S #459 üzenetére

    Ki tudja? Lehet a jövőbeli Connor eszközölt 1-2 privát upgradet... ;]
    No meg elég tanulékonyak az alfák... Leülteti pár film elé és már kész is a sexmaschine! :DDD

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • Sub-S

    senior tag

    válasz RedWing #461 üzenetére

    tdd587: "Konkrétan az a chips evős rész maradt meg és a huncut mosoly arra, hogy

    - What model are you? Are you new? You seem... different.
    - I am."

    Ha jobban belegondolunk lehet, hogy már ez is egy bújtatott flörtölés volt Johnnal, csak akkor még nem tudta hogyan kellene ezt értelmeznije.
    Hiszen mi lesz a chips-el lehet, hogy valamilyen módon teljesen energiává tudja alakítani vagy valami ilyesmi, de az is lehet, hogy valahol távozik, vagyis nem áll a korábbi feltételezésem, lehetnének változatosabb akciók is. :D

  • tdd587

    őstag

    válasz RedWing #460 üzenetére

    Én csak kettőt, a Band of Brothers lenne a harmadik, de azt nem sorolom ide. Irtózom a tévétől, így nem is tudom, hogy mik vannak. Talán ha lesz még Summer Glau sorozatban, azt meg fogom nézni. Valahogy nagyon zavar az olcsó szereplő, olcsó díszlet, olcsó történet, sosincs vége, ma sem történt semmi, nézd meg a következő részt sokszög. Tudom a hollywoodi filmek nagy része is béna. Viszont véges. Vagy jó, vagy nem. Van rá 90-120 perce.

    Csak így offban: mik most a legjobb sorozatok? Kórházasat ne mondj, az a halálom. Mondjuk sci-fi témakörben.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz Sub-S #459 üzenetére

    Azt tudjuk, hogy Arnoldot sem fütyülték ki, amikor bemasírozott a kocsmába, tehát rendben van ott minden. Az más kérdés, hogy ha semmit nem jelent neki akkor hogyan működhet a dolog. Azért az ember évek át tanul meg együttélni a nemiségével, évekig tanulja a különböző szerepeket és nem úgy, hogy egyszer csak bekapcsolják az agyát és lám, bombanő nézz vissza a tükörben. Cameron kb. annyit mondott az érintésre, hogy very effective. Ami a rutinok hiányára utal. Sokat kellene tanítani neki arról, hogy ez hogyan működik az emberek között, mégha lefordítva csak annyi történik, hogy néhány idegsejt stimulálásra ilyen-olyan reakciókat vált ki az agyban.

    Tehát csak programozni kellene Johnnak pár ilyen rutint és ott az angyali szerető... illetve gépi, mindegy. A technikai részleteket ráérnének kidolgozni a harmadik évadra... de gyanítom, hogy ez már az Született Terminátorok - Egy AI megkísértése című filmbe menne el inkább. Hitelesnek kellene lennie, de ezt mi sem hisszük el, hogy az. Amikor anno felment John szobájába (tökéletes model járással a folyosón, a drága...) akkor is azonnal kétséges volt, hogy mit csinál pontosan. AI, akar valamit és nem hülye, tehát tudja, hogy kell előnyös belépőt szervezni magának. Ez hihető. De amikor azt mondja, hogy nem úgy működünk, mint ahogy te [az emberek] gondolják, az már messzire vezethet. Tudjuk, hogy tud és szokott is hazudni (ezt is megbeszélik valamikor) tehát azért is viselkedhet így, mert a bizonytalanság keltése ma, 2009-ben is a legegyszerűbb módja egy AI-nak az emberszerű viselkedést utánozni. Másrészt arra a kapcsolatra (bármit is jelentsen) is utalhat, amit John még nem tud, de a robottal már megtörtént a jövőben. Harmadrészt pedig arra is utalhat, hogy ő valóban egyedi és különleges robot, nem olyan mint a többi. Persze akkor miért mondta neki azt, hogy I'm a machine so I cannot feel. Jó kérdés, egyszerű válaszom van rá, de az nem tetszik.

    [Itt] kipróbáltam a szituációt (chat with ALICE) és nagyon nem _tűnt_ hülyének a gép válasza, már 2009-ben sem. Írtam neki, hogy nem zavar, hogy egy gép, mert ő egyetlen, egyedi és különleges, míg én csak egy senki vagyok a 6 milliárd emberből. Erre azt válaszolta, hogy zavarba hozom és hogy hízelgek csak. Tök emberi, nemde?

    És visszatérve az előző bekezdésre pont itt van a kutya elásva. Emberként beleképzelem a hozzám hasonló (emberi) gondolkodást, bonyolultságot, érzelmi kifinomultságot, akkor is, ha az nincs is ott. Tisztára britt tudósok. Cameron is annyira emberi és érdekes és nőies, amennyire én annak akarom látni. A szolgáltatott kimenetek alapján. Pont mint a szerelemben. Végig tudod, hogy mi zavar, mitől nem fog működni, de egy jó darabig (kb. 2 év) ezt teljesen háttérbe szorítják az érzések. Aztán meg nem.

    Így az egyszerű válasz az, hogy Cameron sima gép, minden más csak kamu. A nehéz válasz meg az, hogy nem akarom (lehet John sem), hogy az legyen. Ettől olyan emberi az egész téma. Mármint nekem. Szárnyas fejvadász, alapmű (ebben) a kérdésben (is).

    Ha pedig én írnám a forgatókönyvet, akkor ha már úgyis folyamatosan időparadoxonba keveredünk a történetben (nem csak a sorozat, a filmek is ugye) akkor annak az lenne a vége, hogy háborúval vagy anélkül de skynet végül annyira emberivé és bölccsé válna, hogy már nem akarná megsemmisíteni az emberiséget, hanem... de ez már vallás és filozófia kérdése, hogy mi várna rá a felismerés után.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz Sub-S #462 üzenetére

    Én arra gondoltam. Flörtre. Ezt akartam látni, hát beleláttam. A nagybácsival is volt egy ilyen jelenet (egy szelet süti). Szóval azért olyan túl sokat ne várjál szerintem, nem nagyon van hová lenyelni azt a cuccot. Mindegy, a mama szerint már a palacsinta is túl sok egy géptől.

    Alternatív lehetőségek mondjuk adódnának rendesen. Piszkos kis fantáziánkat ezernyi szóbajöhető porez filmrészlet emléke járja át. Oké, back to work now.

    Viszont kérdéseket is felvet rendesen. Mármint utána. Egy gép, ami nem alszik, mit csinál amíg John igen? Biztos, hogy előnyös érezni, amíg van egy not completed mission? Mi lesz utána? Élnek boldogan, amíg meg nem halnak?

    És még egy apróság: ha már olyan okos az AI, akkor felteheti magának azt a kérdést, hogy kit szeret John valójában? Egyáltalán ő az-e, akinek látszik, ahogy viselkedik, vagy az csak a mása egy valóban létező valakinek. Esetleg Solaris rémlik valakinek? Ott öngyilkosság lett a vége ennek a kérdésnek.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sub-S #464 üzenetére

    És múlt héten vendégszerepelt a Big Bang Theoryban is :DDD

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • RedWing

    aktív tag

    válasz tdd587 #463 üzenetére

    Félreértettél! Nem nézek tv-t, szinte soha! (na jó, F1-et mindig! :DDD )
    Kórházas sorozatot én sem nézek... De pl. a mostani "menő" sorozatok sem jönnek be (Prison Break, Heroes). Amit nézek perpill a TTSCC-n kívül: 24, How I met your Mother, CSI, Samantha Who, Dexter, Two and a half Men.
    Sci-fi témakörben nem nagyon láttam olyat, ami nekem bejött volna. A Taken-t, ill. a 4400-at viszont már ajánlották. Lehet 1-2 héten belül beszerzem és belenézek milyen.

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • tdd587

    őstag

    válasz RedWing #468 üzenetére

    Nincs is tévém sok-sok éve már és soha nem is lesz, én nyertem...

    De a véleményem nem arra irányul, hogy aki szeret tévézni, az jó ember nem lehet. Csak nekem furcsa volt ismét tévére készült produkciót látni 10 év után.

    Lehet ismeretbővítési kísérletként hétvégén ránézek én is torrenten, hogy mit csinál Cameron, amikor épp nem vívódik.

    Az megvan, hogy levágódik a galamb az ablakról, erre

    - Bird, that's a window.

    Édes...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #456 üzenetére

    Pusztán poénnak írtam, mert az utolsó rész előtti kettő annyira gyenge volt, hogy egy jelenetnél felidegesített a bamba nézésével. Ettől eltekintve jól csinálja, ő, és Weaver karaktere talán a legjobb az egészben, de amikor nagyon gyenge a történet, akkor széteshet, vagy legalábbis máshogy sülhet el a játék is.

    A TBBT-s szereplése haláli volt :DDD

    Spoiler

    Ez meg teljesen kiverte a biztosítékot:

    Of course, if Skynet actually did exist in the future, a perfect way to infiltrate and destroy mankind would be to send Terminators back posing as actors who have played Terminators in popular films and television series . . .

    szerk:

    - Bird, that's a window.

    Ez tényleg édes volt . . .

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz remington2 #470 üzenetére

    Ilyet mondani Sheldonnak... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • remington2

    senior tag

    válasz Wolverine #471 üzenetére

    Melyik részére gondolsz?

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #470 üzenetére

    Okay, megtaláltam az imdb-n ránézek erre is torrenten.

    Őszinte leszek, ezekről a sorozatokról még soha nem hallottam. A unit season 2-ben szerepelt pár részben, a 4400-ból meg úgy látom a season 4-ben.

    Csak belenézek, hogy milyen színésznő amúgy, mivel filmje a Serenity-n kívül nincs is. Abban az univerzumban mondjuk jól állt neki a flúgos.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #470 üzenetére

    Okay, megtaláltam az imdb-n ránézek erre is torrenten.

    Őszinte leszek, ezekről a sorozatokról még soha nem hallottam. A unit season 2-ben szerepelt pár részben, a 4400-ból meg úgy látom a season 4-ben.

    Csak belenézek, hogy milyen színésznő amúgy, mivel filmje a Serenity-n kívül nincs is. Abban az univerzumban mondjuk jól állt neki a flúgos.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    Rövid rész volt megint... de megvárom, amíg megnézitek. Kedvenc AI-unk sokat szerepelt benne. A Johnt alakító színész pedig egyre jobb lesz.

    Ez a big bang theory tényleg jópofa volt, kifejezetten végigröhögtem az egészet.

    A 4400 sorozat viszont baromi blődnek tűnt, gyorsan pörgetni kezdtem. Itt is flúgosat játszott a lány, gyorsan letudtam. Kár pazarolni rá a sávszélt.

    A unit meg jó lassan jön, azt még nem tudom.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Skynet258

    veterán

    válasz tdd587 #475 üzenetére

    A 4400 nekem bejött, csak a történet közepén abbahagyták a sorozatot :(((

    https://geekpulse.hu

  • Wolverine

    félisten

    válasz Skynet258 #476 üzenetére

    Nem abbahagyták, hanem elkaszálta a csatorna.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • remington2

    senior tag

    válasz Skynet258 #476 üzenetére

    Érdekes X-aktás dolognak tűnik, de 4 évad után kaszálták? Befejezése sincs?

    Kevertem egy másik sorozattal, amelynek a címére nem emlékszem. Idegen összeesküvés volt benne, egy tóval, titkos állami kísérlettel (?), egy sheriffel és a családjával . . .valaki nem emlékszik a címére? És az teljes történet, vagy ott is esemény közbeni kasza volt, érdemi lezárás nélkül?

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    Na de mi a vélemény az új részről?

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #479 üzenetére

    Jó volt, hasonlóan éreztem, mint a BSG-s finálé-felvezetők kapcsán: vihar előtti csend.
    Kérdés 1: Lesz-e vihar, és ha igen, milyen a minősége (nem ártana már megerőltetni az agyakat)
    Kérdés 2: Mi volt a dobozban? Héra?

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #480 üzenetére

    Őszintén szólva nekem egyre inkább az az érzésem, hogy szépen haladunk a T3 felé és John egyedül marad a végére. Nem nagyon látszik más megoldás. Persze nem tudom, hogy ettől miért esne hanyatt bárki is.

    A telefonos rész jó volt, most akkor vagy szivatja Johnt (1), vagy azért mondta, mert valamilyen értelemben igaz, és bűntetlenül ki lehetett mondani újra (2), vagy azért mert úgy számolt, hogy Riley már mondta neki, és biztos jól esett újra hallani (és úgy egyébként jól illeszkedett a meglepett John a szituációba) (3). De ebből meg az derül ki, hogy nem tudja, hogyan működik az ilyesmi. Ha eddig már eljutottak volna, akkor John már rég kerülné messziről.

    Az IMdB amúgy spoilerez rendesen, és most nem csak a maradék címekkel. Most már egy irányba haladnak a dolgok...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • RedWing

    aktív tag

    válasz Skynet258 #476 üzenetére

    Jaj! Nem már! :((( Pedig a pilot után egész megtetszett! :K
    Szerinted érdemes így belevágnom?

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #481 üzenetére

    A dobozban mi lehet? Arról nem találtam spoilert, pedig de kellene, hogy ne kapjak agyvérzést jövő péntekig . . . :DDD

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #483 üzenetére

    Nem tudom. Gyorsan megnéztem, hogy mit tudunk Jimmy Carterről - és azon kívül, hogy nukleáris tengeralattjárón akart szolgálni - semmit (és van egy róla elnevezett nuclear sub is - lehet pont azon csücsül a jövőben a hazudós néni, hirtelen nem rémlik). Szóval megint egy új szál. Én mondjuk nem szeretem a spoilert, inkább várok és csalódok. Most viszont az IMdB-t olvasva John-Cameron viszonylatban túl sok infót raktak fel előre. Engem kb. csak ez érdekel az egészből, a T3 nekem jó lesz érvényes folytatásnak, nem kell harmadik évad. Csak mielőtt John egyedül marad, tudni szeretném, mi ez az egész az AI fejében és erről John mit gondol. Amikor az asztalra csapott... valami ilyesmire gondoltam én is.

    (A többieknek: ez nem spoiler volt, csak a saját forgatókönyvemről elmélkedek, lehet boldogan él majd mindenki, amíg... el nem kaszálják a sorozatot.)

    Az agyvérzésről pedig: ha nem bírod, nézz meg valami ütős horrort, az lecsap vagy fél milliárd neuront. Kevesebb marad ezen gondolkodni. Én most néztem a REC-et, jó kis túlélő horror. Azóta a nagyvillany ég a szobában...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • rétisün

    veterán

    válasz remington2 #478 üzenetére

    esetleg a rejtélyek városa? (eredetileg invasion....elég hülye magyar cím)
    ja, volt valamelyik magyar csatornán is, de asszem csak egy évadot forgattak belőle összesen

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz tdd587 #484 üzenetére

    Kérlek ne. Én nem szeretném ha a T3 lenne a folytatás, inkább ki kéne hagyni azt a részt az egészből úgy ahogy van és egy teljesen más storyline-nal folytatni.

    A Cameron féle telefonra reagálnék, sztem tuti azért mondta mert így gondolja. Amennyi mellébeszélés van ebben a sorozatban az "példamutató", mindenki hazudik mint a vízfolyás kicsit néha már idegesítő. (Ezt a hazudozást vehetjük átvitt értelemben is)

    A REC-et nem láttam viszont a Quarantine-t igen, ami REC amerikai remake-je, a vége nagyon jó ajánlom mkinek.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Apollyon #486 üzenetére

    A T3 kikerült a hivatalos kánonból tudtommal, a TSCC és a Salvation számítanak officialnak a T2 után :)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • remington2

    senior tag

    válasz rétisün #485 üzenetére

    De az, wikipedia alapján petíciót is írtak, de semmi hatása nem volt. Gondolom a történet is lóg a levegőben, így felesleges belenéznem . . .

    T3-hoz én sem szeretnék közeledni, de az alkotók sem, gyakorlatilag tényleg kikerült a hivatalos történetvonalból. Egy rossz álom, mindenki úgy kezeli, még ha annyira bűnrossz nem is volt.

    A Carter egy Seawolf osztályú tengeralattjáró.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz Apollyon #486 üzenetére

    Érdekes, mi a baj a T3 ötletével, mint folytatás? Most nem arra gondolok, hogy tele van béna utalással, meg véletlenekkel a film. A film lehet, hogy rossz, na de ahogy kinézett benne a nagy John Connor, miután rárakták ezt az egész bullshit tömeget a nyakára - az nekem hitelesnek tűnik. Miután meghalt a mama, már senki nem mondja neki, hogy te vagy a nagy Ő, így simán csak félresiklik az élete, az ítélet nap sem jön el, így kicsit olyan, mint az ufo hívő, aki tud valamit, ami nem jön el, bújkál, de azt sem tudja, hogy van-e értelme, törvényen kívüli, pedig nem tett semmit, egyedül van, mert nem lehet senkivel. Aztán jönnek a véletlenek, amik akaratán kívül belehelyezik újra abba a szerepbe, hogy túléljen. Nem tudom mi lesz a T4-ben, de mi okosabbat találtak ki ennél?

    A telefonra pedig: akkor szerinted (is) azt hazudja mindenkinek, hogy nem tud érezni? Érdekes fodulat lenne. Vagy ezt is ki lehet magyarázni azzal, hogy a vigyázok rád, you're the reason for me to live / you're my mission kb. egyenlő azzal, hogy "ezt hívhatjuk szerelemnek"? Mint az "érzékelem a sérülést, ezt hívhatjuk fájdalomnak". Hát nem tudom, okosan kellene ezt megmagyarázni, ha egyáltalán lesz ilyen vonulata a dolgoknak.

    A sorozatra szerintem legalább annyian fújnak, mint a T3 filmre. Mert olcsó, mert következetlen, és mert koncepciótlan. A T4 talán megmenti, talán nem. Ha meg annyira fontos a terminator franchise szempontjából, akkor úgy kellett volna forgatni, hogy kitűzni, hogy mennyi rész kell pontosan, azokat megírni, megcsinálni, elegendő idő alatt, elegendő pénzből. Egy Band of Brothers semmivel nem marad el a Saving Private Ryan filmtől, szerintem itt is erre kellett volna törekedni. Ha már komolyan veszik ezt az egészet. Ha meg nem, akkor meg nincs miről beszélni, a helyes Cameron meg a família története tök lényegtelen, a T4-nek nem lesz szüksége rá. Christian Bale kioszt mindenkit, és végre látjuk azt a jövőt, ami vár rájuk.

    Szerk: a Quarantine lesz a következő, kíváncsi vagyok arra is. Ha happy end, akkor...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • LLKobe

    veterán

    Üdv!

    Láttam hogy írtátok hogy nem lesz 3. évad. Ez mennyire biztos? Honnan van az infó?

    Követem a sorozatot, de valóban kezd rohadtul laposodni, a 2. évadban alig volt pár rész ami ütős volt.... Ugye a 2. szezon első része után megugrottak az elvárásaim, bakker ha olyat tudnak mint az a rész akkor a többi mér' ilyen gagyi? :F
    No mindegy, én azért remélem nem fejezik be, inkább belehúznak!

    [ Szerkesztve ]

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • RedWing

    aktív tag

    válasz LLKobe #490 üzenetére

    Szerintem mindannyiunk ebben reménykedik...

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #489 üzenetére

    Én személy szerint a Band of Brotherst sokkal jobbnak tartom a Ryan-filmnél.

    szerk:
    Szerintem a család és úgy általában semmilyen történet nem lenne lényegtelen a Terminator-saga szemszögéből, ha azt normálisan megírják, és A pontból elindulnak B pont felé.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tdd587

    őstag

    válasz LLKobe #490 üzenetére

    Az infó onnan van, hogy az is grátisz, hogy egyáltalán végigmegy a második évad. Szóval... szerinted?

    Minden héten kevesebben nézik. A torrent meg nem számít nekik. És olyanról sem hallottam még, hogy ha valami nem produkál, akkor folytassák. A T4-ben bízik itt mindenki. De nem tudom elképzelni, hogy Christian Bale kiejtse azt a szót a száján, hogy Cameron. Szerintem abban kapunk egy tökös John Connort, nyoma sem lesz a lúzer vonalnak. A reboot az ilyen... a sorozat pedig el lesz felejtve. Szerintem.

    Amúgy a legjobb rész szerintem is a második évad első része volt. Tapadtam volna a képernyőre... ha lenne képernyőm.

    Szerk: a Band of Brothers személyes kedvencem, meg a Ryan is. A film után kb. 2 hétig depressziós voltam (meg az is, akivel elmentünk rá). Ezt azért kevés film tudja. A sorozat pedig... nem tekintem sorozatnak. Háborús témakörben referencia. Semmi mézes madzag, főszereplőt is felrobbantanak a 8. részben.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #493 üzenetére

    Személyes véleményem az, hogy a T2 óta csak ide-oda rángatják az egészet, a T3 sem lett igazán jó (de annyira rossz sem, mint amennyire szidják), a TSCC sem váltotta be a reményeket, de színvonal tekintetében egyértelmű esés van, T3-TSCC vonalon gyorsuló zuhanással. Most jön egy reboot, színes-szagos-amerikai lobogós/himnuszéneklős Jézus Krisztusról (John Connor), aki legyőzi a terroristákat khmm. terminatorokat, és eljövend a világbéke. Jó szokás szerint 3 részre robbantva, hogy meglegyen az 1 milliárd dodós rekordbevétel, aztán akinek tetszik, tetszik, akinek nem, az meg . . . rossz sejtésem van a filmről is, meg az új Trek vérvonalról is.

    Ennek a sagának szvsz vége van, teljesen ledergadálták. Szerencsére ott a sok jó könyv, amelyek közül nem egy kenterbe veri ezeknek a "szuperprodukcióknak" az egész történetét.

    szerk: azért a második évad sem volt rossz ám, csak most, az idei részeknél van komoly gáz, előtte vállalható volt.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • LLKobe

    veterán

    válasz tdd587 #493 üzenetére

    Naja sztem mind egyetértünk hogy a 2. szezon első része volt a legfaszább :)
    Legalább 15ször megnéztem mikor szegény Cameront bepréselik a 2 verda közé és könyörög :DDD Én csapattam volna a rükvercet a John helyében és... :DDD :DD
    Mondjuk nekem az a rész is bejött amelyikben hazavágták a Cromartie-t :B

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • remington2

    senior tag

    válasz LLKobe #495 üzenetére

    "Én csapattam volna a rükvercet a John helyében és.."

    Cameront úgy tűnik, a férfinézők nagy része khmm, ezért nem csodálom Sarah állandó, paranoid félelmeit az irányában. Ha már pólóban mászkál, akkor is ferde szemmel néz rá, ha félmeztelenül, akkor meg már kifejezetten ideges. Még az álmaiban is megjelenik ez a frusztráció. . .

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • RedWing

    aktív tag

    válasz remington2 #496 üzenetére

    LOL !!! Ez a kép... :C

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • tdd587

    őstag

    válasz remington2 #494 üzenetére

    Lehet, hogy az a baj az egésszel, hogy eltelt sok év, és nem arra fejlődött a világ, amerre annak idején gondolták. Hidegháborúnak nyoma sincs már, nem szuperfegyverek miatt aggódik az ember, hanem hogy elfogy a földből a plazmatévébe való, vagy kirúgják a munkahelyéről. Szuperszámítógép is van a földön bőven, és számolják a nagy semmit a fehér köpenyes kockák, de sehol semmi intelligens rendszer. Internet is van, minden másról szól már ma. Nem egy izolált számítógépről egy bunkerben, aki robotosat játszik. Na kíváncsi leszek arra a T4-re...

    Egyébként szerintem jó a meglátásod, ilyen terroristás-osszemosós-világmegmentős is lehet belőle, nagy effektekkel (nyami...), nagy költségvetéssel, nagy popcornnal. Ez van. Ha megint csak beszélgetnének a robotokról (néha a sötétben felvillanó piros szemekkel) akkor az már ciki lenne. Egy transformers után meg főleg.

    A könyveket nem olvastam, csak az első két filmeknek megfelelőt. Ott Sarah Connor a jövőben hal meg rajtaütésben. Skynetet pedig lekapcsolják. Just pull the plug. 2009-ben ilyen sztorit már ki hinne el?

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz LLKobe #495 üzenetére

    Azt a jelenetet én is elég sokszor megnéztem. A másik pedig a mexikós epizód, az is nagyon tetszett, főleg a különböző nézőpontokból történő vizslatása az eseményeknek. Mondjuk az lehetne vita tárgya, hogy pontosan mit csinált Cameron, amikor felment hozzá a szobába, de nem kezdek el megint monologizálni (bár jól elvagyok vele, írhatnék blogot Cameron, John és én címmel...).

    De Cameron nem beszámítható, nem szabad kikezdeni vele. Nem tudjuk mire gondol, érez-e... jobb lesz Johnnak egyedül.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • remington2

    senior tag

    válasz tdd587 #498 üzenetére

    Éppen azért lenne benne kakaó, mert sehol nincs ilyen. Ha asimovi vonulattal "sört!" felkiáltásra bejönne az ajtódon egy humanoid házirobot a tálcával, meg a három törvénnyel kordában tartott intelligeniájával, akkor tényleg nem lenne akkora húzás egy terminator-film, de még talán abban a jövőben is gondolkodtató lenne egy "mi történne ha" mese.
    A gond az, hogy nagyon a jelenben ragadt, a tényleges események előtt a saga. A T1-T2 a múltban, Connor gyerekévei alatt játszódik (v. születése előtt), ez is "most", pedig az igazi hajamtépem a jövőben rejlő lehetőségekben lenne.

    A könyvek közül én nem olvastam el mindet, de sima, kihúzós Skynet-véget sehol nem láttam. A T2 hivatalos novellája egy hosszú, véres végső hadjáratot említ, amelynek a végére már teljesen fölénybe kerültek az emberek, és egy, a Cheyenne-hegységben és nyugati parton zajló csatában kinyírták Skynet központját (amely a hegyben volt). Nem T3-as "suli számítógépére másolta magát hajajaj" gép volt, hanem központosított cucc, kvázi egy szuperbunkerben, egy hegy alatt, a mai NORAD területén. Dedikált optikai hálózattal rákötve az egykori haderő infrastruktúrájára, később épített automata gyárakkal, stb, stb. Sector Zero volt pl. a hegy körüli, több száz kilométeres zóna, ahol egymás hegyén-hátán álltak a komplexumok, és amely sokáig bevehetetlen erődnek tűnt. Iszonyú áldozatokba került, mire le tudták lőni . . . ha más nem, a komplett emberiség biztosan ráment.
    És, a heroikus csata vége a poén lett: akkor, az utolsó kocka elvén dobta vissza Skynet az utolsó ütőkártyát, a terminatorokat az időben, és így zajlott a csata legvége a múltban . . . ki volt az találva rendesen.

    szerk: és a fan-novellák (mert lényegében a magyarok is azok, még ha profik is, nem hivatalosak) ezt építették tovább, zömében a jövőbe helyezve a cselekményt. Skynet vége elé, de az ítélet napja után.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák