Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snakekiller

    csendes tag

    Tapasznyalatom magentáékkal eddig:

    Úgy három hete Angyalföldről kiköltöztünk a XVIII. kerületbe, egy Szemeretelepi pofás albérletbe. Tekintve, hogy más szolgáltató, mint a T-csoport nincs a környéken és kábeltévé már be van kötve, gondoltam a már tulaj által már lemondott ADSL helyett legyen kábelnet. Meg is rendeltük interneten egy hónappal ezelőtti hétfőn, eltelik 1 nap... 2... 3... se hang, se kép, net meg pláne nem. UPC eddigre már bekötötte az előző helyünkön, gondoltuk rájuktelefonálunk mi a frász van. Válasz: nekik 72 órába tellik mire egyáltalán regisztrálják(!!!) a netes rendeléseket, csak azután adják majd ki alvállalkozónak.

    Következő csütörtökön ki méltóztat jönni az alvállalkozó és konstatálják, hogy nem találják a kábelelosztót. Keresgélés, tulajjal való telefonálás után kiderítik, hogy a riasztódoboz mögött van, na ők ahhoz nem nyúlnak, hívjuk ki a riasztós ipsét. Mondjuk az nincs, a ház tízensok éve lett átadva riasztóstul, meg körbe van tapétázva, nem kéne megbolygatni, ja meg a kábelt is ki kéne cserélni ami az aljzathoz megy. Na mondom ez storno, legyen inkább ADSL, ahhoz állítólag csak rá kell dugniuk a modemet a falban; anyum letelefonálja a központtal, adnak mindenféle felh. nevet, meg jelszót és majd kiküldenek egy szerződést amit vigyünk be egy T-pontba.

    Ez múlt hét kedden meg is történt... amikor rákérdeztem az ügyintézőre, hogy mégis mikorra lesz ezután bekötve, csak a sablon szöveget tudta mondani, hogy "rendelésnapjátólszámított30nap" amire kissé emelt hangon tudtára adtam, hogy már várunk egy ideje és éreztettem, hogy véleményem szerint édesanyjuk egy ősrégi szakma jeles képviselője.

    No, azóta eltelt ugye megint egy hét és úgy egy órája úgy döntöttünk, megérdeklődjük, hogy mégis mikorra óhajtanak kifáradni. Az ügyintéző... krhm... hölgy erre közölte, hogy a rendelésünknél a "műszaki okokból nem létesíthető" megjegyzés szerepel. Ez meglepő, tekintve, hogy nem sokkal ezelőttig volt a lakásban DSL és a szerelők is azt mondták, hogy semmi akadályát nem látják. A műszakiak viszont már 4-kor végeznek és "pár perc múlva négy, tehát már nincsenek", ezután abban maradtunk, hogy holnap délután visszahívnak. Ja, arra kérdésre, hogy nem-e szokás ilyenkor értesíteni az ügyfelet, azt a választ kaptuk, hogy "hááát, szokták". :U No fucking comment.

    [ Szerkesztve ]

  • Snakekiller

    csendes tag

    válasz ForRedGlory #7561 üzenetére

    OK, de az ügyintéző akinél telefonon rendeltük állítása szerint már akkor továbbította a műszakiaknak, mi a fene tartott 3 hétig?

    Másrészt mi a fenéért utasították el, ha egyszer már be volt kötve?

    [ Szerkesztve ]

  • Snakekiller

    csendes tag

    válasz ForRedGlory #7563 üzenetére

    Köszi, de most akkor mit csináljak, ha holnap(?) azt mondják nyasgem? Itt maradt az ADSL-szűrő a falon, de nem lesz netem, mert más ugye nincs a környéken tudtommal?

    Másrészt nem Taktaharkány-külsőbe kérünk optikát, az ország legnagyobb szolgáltatójának nehogy már egy 8Mbites kapcsolat ekkora gondot okozzon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák