Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hogwash

    újonc

    A napokban kötöttek be nekünk ADSL kapcsolaton Telekom internetet és IPTV-t. Kb. 15 éve nem használtuk azt a telefon kábelt, amire most rákötöttek, ennek ellenére stabilan működik minden 30 Mbit kapcsolaton. Falusi környezetről beszélünk, nincs nagyon más lehetőség a helyi elszemtelenedett kábel szolgáltatón kívül, akiből mostanra lett elég. 20 Mbit internetért és analóg TV-ért fizettünk majdnem 13 ezret havonta, ennek a feléért kapunk most mindenből többet és jobbat. A telefon viszont az emeleten jött be a házba - ott is van egy TV, amit hipp-hopp sikerült UTP-vel bekötni a ZTE Speedport Entry 2i HGW-be. A másik TV azonban a földszinten, a nappaliban van, viszont kábelezni, falat fúrni nem volt kedvünk, és egyébként sem árt, ha az egész házban - és a teraszon is - van WIFI, ezért próbáltam drótnélküli megoldást keresni. Mint gyorsan kiderült, az eddig használt D-Link Go-Rt-300n router nem tud multicastot (IGMP), ezért WIFI repeaternek jó, de az IPTV-hez sajnos nem. Próbáltam mindent elolvasni a neten - ezen a fórumon is - és találtam sok hasznos dolgot, de egyik sem volt teljesen egyértelmű, legalábbis számomra nem. Ezért is írok most, ha valakinek hasonló gondja lenne, ne legyenek kétségei :) Vettem egy TP-Link TL-WR841N routert, ami tud IGMP-t és WDS-t is, ugyanis erre a két dologra van szükség, legalábbis ezekkel biztosan működik. Az egész cucc bruttó 7 ezer, tehát drágának nem mondható. Nálunk a ZTE HGW és a TP-Link router között van egy fal és egy födém, és mintegy 10 méter távolság. Az adás hibátlan, akadozás-kockásodás mentes. Tehát aki nem szeretne Telekom IPTV-hez kábelezni, annak azt tudom tanácsolni, hogy szerezzen be egy olyan WIFI eszközt, ami tud IGMP-t és WDS-t. A beállításokról feljebb már esett szó, korrekt WDS-t kell csinálni és menni fog a dolog!

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz dchard #72186 üzenetére

    Az EoC nem volt opció, hiszen nem volt meglévő koax. A Powerline sem kerül sokkal többe, de sajnos a két összekötendő helyiség külön fázison van, nem tudom, hogy ez milyen sebesség problémát okozna, ki kellene próbálni. Még nincs semmi gond a képminőséggel, ha majd lesz, akkor keresek valami más megoldást, egyelőre számomra ez a legjobb. Egyébként ezt a routert a gyártó kifejezetten javasolja IPTV-hez. De kösz, hogy drukkolsz ;)

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz dchard #72199 üzenetére

    Nem akartam én WDS-t, de egy eszközzel szerettem volna megoldani a problémát kábelezés nélkül. Ezért lett volna jó, ha a D-Link tud IGMP-t, mert az tud repeaterként működni, de sajnos az nem tud. A TP-Link viszont nem tud repeatert, csak WDS-t, ezért lett ez a megoldás. De így is hibátlanul működik, ráadásul a WDS miatt sokkal jobb lett a WIFI lefedettség az egész házban és mindez kábelezés nélkül, 5500 + ÁFA költségen. És de igen, egy WIFI routert WIFI-ként használva ajánlja a gyártó IPTV-hez. A népeket egyébként ebben a vonatkozásban nem érdekli sem a WDS, sem az UDP, vagy TCP, vagy IGMP, bridge vagy repeater, router vagy switch, csak az, hogy valami hibátlanul működik-e az adott környezetben, megoldás-e a problémára vagy sem. Attól, hogy ez neked nem tetszik, még ez van.

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz dchard #72208 üzenetére

    Nem, nem vagyok fogalmi zavarban. A dobozán ajánlja kifejezetten IPTV-hez, és nem csak HD video streaminghez. Vedd a kezedbe és nézd meg. Kettőnk közül te vagy keserű, én miért lennék, működnek a dolgaim :) Nyugodtan belemehetsz bármilyen mélységig a műszaki dolgokba, 30 éve dolgozom az iparágban, ha nem is hálózatot építek, engem nehezen fogsz hasba akasztani. De már mondtam: a népet nem a zsargon érdekli, hanem a megoldás. De nem hiszem, hogy te ezt megérted.

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz dchard #72210 üzenetére

    Soha nem állítottam, hogy engem nem érdekelnek a műszaki részletek, ne csúsztass. Azt mondtam, hogy a népeket általában a megoldás érdekli és nem a rizsa, mint például, amivel te próbálod hasba akasztani őket:

    "...a wifi nem tud megbízható továbbítást végezni például az LTE-vel szemben, ahol a gyors újraküldés már a második rétegben a bázisállomás és a telefonok között működik. Ha interferencia van, akkor dobja a csomagot. Ezt a problémát normál netes forgalomnál a TCP képes újraküldéssel javítani, de az IPTV forgalom UDP ahol nincs ilyen mechanizmus..."

    Ez például nettó nem igaz, esetleg fogalmi zavarban vagy, hiszen a 802.11 szabvány eleve tartalmaz L2 ACK-t, és a MAX_RETRIES eléréséig újraküldi a packetet. Az igaz, hogy erre a TCP rátesz még egy L4 ACK-t is, amit az UDP nem, de attól még van L2 szinten újraküldés. Sőt. Ott kezdődik, hogy a wifi nemhogy nem dobja a csomagot, ha interferencia van, hanem először vár, hogy tiszta legyen a levegő, és utána küldi el a packetet, ez a CSMA/CA (carrier sense multiple access with collision avoidance) az egész szabvány alapja. A megfelelő környezetben ez a két dolog elég akár IPTV-hez is, ahogy ez nálam is látszik. Szóval ne rizsázz, a megoldás az, ami működik. Lehet, hogy panelban nem fog, de az egy másik környezet, más probléma, más megoldást igényel, de ezt sem tudod te otthonról - kis képzavarral - ex catedra kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz Gubek-Einste #72223 üzenetére

    Ahogy azt korábban mondottam volt, ez van az ominózus router dobozán, amit én - az összes itt régen regisztrált, tehát mérhetetlenül nagytudású szakember szerint - bizonyára félreértettem, és azt is csak hallucinálom, hogy azóta is minden hibátlanul működik intenzív tévézés és net használat közepette. Mindegy, én mindössze azért regisztráltam, hogy elmondjam azoknak, akik hasonló helyzettel szembesültek, és véletlenül van a polcon egy ilyen képességű routerük, akkor ez is működhet, nem kell feltétlenül kábelezni, vagy egyéb költséges eszközöket venni, egy próbát megérhet. Erre kaptam a ledorongolást, hogy ez nem működik, megspékelve egy nagy adag rizsával. Én ugyan nem regisztráltam ide korábban, és nem építek hálózatot, de ha nagyon muszáj lenne, akkor meg tudnék írni egy router firmware-t. Mert nem a rizsa a fontos, hanem a mögötte lévő hardver és szoftver. De ennél is lényegesebb, amit tapasztalok: hiába mondják akárhányan a fotelból, hogy nem működik, ha egyszer igen. A vidéki Magyarország, ahol nem 50-100 wifi eszköz interferál egymással, hanem inkább csak 5-10, az nem 10-20 százalék, hanem a lakosság fele, mintegy 5 millió ember, ráadásul a wifi szabványok és ezzel együtt az eszközök is rohamosan fejlődnek. Nem az - többek között - egy ilyen fórum célja, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat, hátha segít valakinek?

    [ Szerkesztve ]

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

  • hogwash

    újonc

    válasz DJ. Ru$y #72241 üzenetére

    Szerintem pedig azt mutatja - amit egyébként MAGA A VALÓSÁG támaszt alá, hiszen így használom, próbáljátok már felfogni, ha nem is könnyű - hogy ehhez a wifi képes eszközhöz csatlakoztatni lehet a STB-t, miközben ő maga wifi-n veszi az adást. Azt az okos és szakmailag teljesen megalapozott hozzászólást pedig nem kommentálnám, miszerint ócsó a cucc, hát biztosan nem tudja ezt a funkciót (annak ellenére, hogy napok óta arról beszélünk, hogy de igen). De hát régen regisztrált az illető, biztosan szakember.

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

Új hozzászólás Aktív témák