Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    T-Home ASDL problémával keresnélek titeket. A melóhelyemen csodálatos 5 Mbit-es ADSL van (nagyobbat anno nem engedtek bekötni anno, XI. kerület, Fehérvári 120. egy telephely). A sebesség az egy dolog, de az utóbbi időben rendszeresen csinál belassulásokat (gyakorlatilag megfagy minden adatkapcsolat: böngészők, levelező stb)

    Bix.hu-t pingelve ez így néz ki: [link] (kicsit megemelkedik a ping ~ 2500-3000-re, majd timeout, aztán helyreáll)

    A router szerint ugyanakkor nem történik szakadás: [link]

    WinMTR-rel nézve egy gyors tesztet: [link]

    Hívtam már a T-Homeot, állítólag kijöttek (hívtak, de az irodáig nem jutottak el, lévén ez egy nagy telephely, gondolom a terület széléig az ő gondjuk, aztán jött az SMS, hogy a hibát elhárították). Bár elég lepukkant a hely, így nem kétlem, hogy a telephely vezetéke a ludas (bár ők ezt sem mondták), viszont esetleg ezt okozhatja valami kártékony szoftver az irodai gépeken? (viszont nem fixen ismétlődik a hiba, hanem naponta többször (inkább sokszor), viszont csak úgy "hirtelen" jelentkezik).

    Valami ötlet, hogy lehetne ezt megszüntetni?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    T-Home-os ADSLünk van és az utóbbi időszakban az alábbi problémával találkoztam: kb 2 hónapja új telephelyre költözött a cég, ahol dolgozom. Mikróvállalkozás, így a t-home engedélyezte a lakossági csomagot (a 20 Mbit/sec-es csomag, ami valójában csak 15-öt visz, már így is felüdülés volt az előző telephely ~ 3 Mbit-es vonalához képest). Az elején minden rendben volt, aztán bejött egy olyan jelenség, hogy néha éjjel megszakadt az internet kapcsolat és nem állt azonnal helyre. Ilyenkor a Synology DDNS ilyenkor mindig küldött üzenetet, hogy "Kapcsolata a(z) ....synology.me gazdagéppel 2015-06-08 23:56:11 GMT +02:00 óta megszakadt. Ellenőrizze DiskStation készüléke hálózati kapcsolatát, és hogy biztosan engedélyezve van-e a DDNS-szolgáltatás. ", aztán helyreállt a dolog. Ezt betudtam annak, hogy régen is ilyen volt az ADSL emlékeim szerint, hogy 24 óránként bontotta a kapcsolatot a szolgáltató. A probléma az, hogy most már szinte minden éjjel ez van, viszont a router nem csatlakozik újra, mivel valamiért úgy érzékeli, hogy a kapcsolat meg sem szakadt, tehát a WAN státusza marad connected, kézzel kell disconnect/connect-et nyomni. A roujter egy Tplink DWR3600-as. Más is találkozott esetleg hasonló problémával?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz btz #58709 üzenetére

    Router automatikus csatlakozásra van állítva, de amikor nincsen net, akkor is azt mutatja, hogy connected, gondolom ezért nem csatlakozik újból. A firmware a rooteren a legfrissebb, nem is egy öreg darab (most volt 1 éves), bár nem mondanám, hogy elképzelhetetlen, hogy megdöglik egy TP-link, volt már rá példa.

    A modem a szokásos, D-link, fekete, ADSL2+ modem. A pontos típust/firmware-t nem tudom, mert jelenleg fel van erősítve a fali rack szekrényre, de van még 2 db, ami anno megmaradt, az mindkettő DSL-360R (P/N: ESL360REESZ1..T1E H/W:T1 F/W:HU_1.00), így gondolom a 3. is az lesz. Így akár tudok kísérletezni is. Erre a firmware-re gondoltál, ugye?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok,

    azt tudja esetleg valaki, hogy Taksony környékén mi történt, amiért a péntek éjjeli vihar óta nincs szolgáltatás? TV/Internet is halott, Vanda szokás szerint életképtelen, nem válaszol a kérdésekre, nekem viszont jó lenne tudnom, hogy várhatóan sikerül-e ma kijavítani a hibát, mert holnap reggel már dolgoznom kéne. Ha nem, az se tragédia, csak akkor valami más megoldást kell találnom holnapra

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz vottokar #150739 üzenetére

    Hasonló problémám van nekem is, nincs Ts SIMem, plusz a 4Gs net itt stickben kb. 30/12 Mbitet tud, azzal "kicsit" nehezebb a felhőben lévő dolgaimmal dolgozni - ami kb. 2TBnyi képanyag és egyéb dolog-, nem véletlenül cseréltem le covid alatt a upc-t a gigabites optikára.

    Egyébként péntek éjjel óta nincs szolgáltatás, én szombat délelőtt jelentettem be, kíváncsi vagyok mikor lesz belőle valami.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák