Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szubence

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hosszas huzavona után végre sikerült átvennie a T-Home-nak az Inviteltől az ADSL-emet és szombaton jönnek bekötni az IPTV-t is.Viszont lenne egy kérdésem. A probléma az, hogy most a telefon anyám lakásába megy, ott van a modem és egy WiFi router, így jut a mi lakásunkba a net (2 vékony fal van csak köztünk, meg 5-6 méter), a telefon meg csak anyámnál van, nekem nem is kell. A tv viszont csak nálunk van. Ennek a kábelezésére ugye 4 mód lenne:
    1. UTP kábellel, két vékony fal átfúrásával, a fel mellett vezetve kb.12 m kábellel. Ezt a T-Home-os szerelő megcsinálja ingyen és bérmentve???
    2. Az elektromos hálózaton 2 adapterrel, amit a T-Home kínál (kb, 28 ezer ft-ért). Mikor ezt a kérést jeleztem az szerelő-időpont egyeztetésekor, akkor a hölgy közölte (először fogalma se volt az egészről...) hogy ennek a "beszerelését" a szerelő nem tudja vállalni...előadta ez mekkora munka lenne...meg amúgy is ilyet nem tudnak csak úgy hozni...(tudtommal gyakorlatilag csak be kell dugni őket...). Erről valami tapasztalat? Az a kínom még ezzel, hogy nem tudom menne-e mert külön villanyórán vagyunk anyáméktól...
    3. Vezeték nélküli megosztás. Elvileg erre is van a T-Home-nak saját megoldása (ezt már meg se mertem kérdezni az ügyintézőtől). Ebbe mennyire kavarhat be, hogy a net is WiFi-n megy? Illetve megoldható-e saját eszközökkel is (routet, access point), tudom már volt itt hasonló kérdés, de érdemi választ nem találtam rá. Esetleg ha úgyis hoznak egy gateway-t amin van WiFi router, akkor felszabadul a mostani WiFi routerem (802.11g), ezt fel lehet-e valahogy használni?
    4. Ez a verzió valszeg hülyeség...A telefonkábel ami anyámékhoz megy itt jön a mi ablakunk felett...esetleg erről lehet-e valahogy leágazni és erre kötni a gatewayt, a másik ág meg menne be anyámhoz a mostani modemmel a végén (telefon+WiFi routerrel). Vagy egyszerűen az egészet hozzánk behozni és anyámnak venni valami vezetéknélküli telefont, csak akkor a telefon töltőállomása nálunk kéne hogy legyen...

    Köszönöm a segítségeteket, ha lehet olyanok válaszoljanak a kérdésekre, akik érdemi választ is tudnak adni...ne olyat hogy minek kellett neked IPTV, stb...:)

  • szubence

    csendes tag

    válasz Garold #5350 üzenetére

    Igen, ugyanaz a házszám. Egy nagy ház és ebből lett leválasztva a mi lakásunk, tehát ugyanaz az épület. Ebbe nem hiszem hogy beleköthetnek...csak kérdés hogy a szerlelőnek mi a kötelezettsége, ez még belefér-e hogy megcsinálja ingyen.

  • szubence

    csendes tag

    Sziasztok,

    Adott az alábbi:
    T-Home inernet, IPTV (1 SetTopBox), 1 digitális telefon, 2 lakás: "A" és "B". "A" lakásba jön be a kábel, ott van a Speedport HGW, rádugva a telefon. "B" lakásban van egy tv, ami a 2 lakás közé behúzott utp kábelen keresztül működik (rádugva a Speedport LAN1-re). Az "A" lakásban lévő Speedport WiFi-n osztja meg a netet a 2 lakás felhasználóinak.

    Mivel "B" lakásban nagyon gyenge és megbízhatatlan a WiFi, ezért ezt a konfigot szeretném:
    Vettem egy routert (TP-LINK Archer C5), amit "B" lakásban helyeznék el, a 2 lakás közötti utp kábellel kötném össze a Speedport-tal (amin most a TV van). A IPTV-t szeretném az új TP-LINK routerre kötni (van benne egy "IGMP Proxy" nevű beállítás 3 móddal: "Auto", "Bridge", "802.1Q Tag VLAN"). A WiFi-t szintén ez az új router szórná mindkét lakásba.
    A Speedport-ról viszont az "A" lakásban lévő digitális telefonnak továbbra is működnie kéne.

    Ehhez szeretnék egy viszonylag szájbarágós segítséget (visszakeresgélve gyakorlatilag annyit találtam, hogy a Speedport-ot "PPPoE Passthrough" módba kell tenni, de ennél valami bővebb jó lenne).

    Köszi a segítséget!
    Bence

  • szubence

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #60702 üzenetére

    Köszi, viszont azért nem tiszta még...

    Az új TP-LINK routeren mit állítsak be WAN Connection Type-nak? Vagy, ha nincs semmi a WAN bemenetre kötve, akkor ezt nem is kell beállítani? Gyakorlatilag azzal, hogy a LAN1 portba és nem a WAN portba kötöm a Speedport-ból jövő utp kábelt attól sima switchként fog működni a router?

    És így fog működni a telefon a Speedport-on, illetve az IPTV az új routerről?
    A TP-LINK routeren az IPTV beállításoknál mit kéne használni ("Auto", "Bridge", "802.1Q Tag VLAN")? A help-je alapján én a Bridge-et gondolnám ("Assign an individual LAN port for IPTV set-top-box, which can get IP address from ISP directly, without any quality loss even when PCs connect with router are downloading torrents at maximum speed, since this LAN port is isolated from other NAT LAN ports".), de így nem igazán akart működni a TV.

    Bocs a sok kérdésért, de elég béna vagyok ilyen téren...

  • szubence

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #60704 üzenetére

    Köszi szépen, működik switch-ként, az IPTV pedig "Auto" módban. Azt nem tudom még, hogy mennyire fogja befolyásolni a TV-t, ha mellette brutál módon töltök le.

Új hozzászólás Aktív témák