Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Picit későn vagyok mert át kellett néznem az F astra vezérműszíj cseréjének a lépéseit. Történt vala hogy tegnap délelőtt bementünk Masnival Fehérvárra megrendelni a bádogot de már a 81.-en forrt a vizünk. Mi pics? :F Bementünk és megrendeltem de töltöttünk is bele fagyállót mert nem sok volt benne. Onnan irány haza és nem sok híján ismét forrtunk. Megálltunk az Unixnál és vettem termosztátot hogy kicserélem. Már pár szót olvastam róla hogy elég macerás de gondoltam semmi pánik. Addig amíg lehűlt a motor átrágtam magamat az interneten hogyan lehet kicserélni ezt az alkatrészt. Akkor döbbentem rá hogy az egész vezérlést le kell szedni hozzá! :Y Szívesen megölelgettem volna az Opel mérnökeit hogy ilyen faszán elrejtették az autóban. Muszáj párhuzamot vonnom táltosommal ahol a Ford úgy oldotta mindezt meg hogy a motor felső részére tette a termosztátházat amit 3db 6-os csavar meglazítása után simán ki lehet venni. Volt hogy Adritól hazafelé zárt állapotban fingott ki és egy buszmegállóban szereltem ki a termosztátot. Na hát ennél az autónál ez nem így történt. Egy óra volt mire lebontottam mindent hogy hozzáférjek a termosztáthoz. A kicserélés kb. 2 perc volt majd vissza az egész. Na de itt jön a feketeleves. A vezérműszíjkerék ami a főtengelyen van elmozdult és nem tudtam eldönteni hogy kicsit előrébb van a helyes üzem vagy visszább kell fordítanom egyel. Abba maradtam hogy úgy ahogy van felteszem és kézzel körbeforgatom a motort. Ha akadna lépek egy bordát előre. Nem akadt ezért összeszereltem. Ismét egy óriás fekete pont a mérnököknek akik ezt a vezérműszíj feszítést kitalálták. :W Na mindegy. Összeszerelés után kipróbáltam és egyáltalán nem húzott az autó= egyel visszább kellett volna raknom a bordás szíjat. Újra szétszedtem és jól összeraktam de túlfeszítettem a szíjat ezért ilyen síró hangot ad a motor. Ma ismét szétszedem és ezen javítok mert nem szeretném ha elszakadna.
    Ma reggel nemsokára indulunk Röfivel Fehérvárra egy letárgyalt dupla kocsibeállójánál veszem fel az anyagköltséget és onnan megyünk csizmácskát venni Boldinak. Ha hazaértem gyors Masniszerelés mert ki tudja hogy lehet még vennem kell egy feszítőgörgőt is.
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák