Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benyuss

    tag

    Sziasztok!

    Építkezés közben vagyok, néhány héten belül az elektronikát is be kell kötni.
    Kiderült, hogy a környéken gyakran van néhány másodperces (vagy akár csak pillanatyni) áramkimaradás.

    A ház erősen meg lesz okosítva.
    Aminek fontos, hogy szünetmentesen fusson:

    Az én pc-m, aminek az összefoglalóban található oldal alapján 84/523W az igénye.
    Egy másik pc, de az nem egy erős vas, nem hiszem, hogy sok áramot venne fel. 4. gen i5, 1db ddr3, 1db ssd, 1db hdd van benne, sima irodai pc.

    Ami szünetmentesen fusson, (ha lehet) akár több óra áram nélkül is:
    A NAS (zyxel 325v2), ami az okosítás "agya" (debian, egy jvm-en futó szerverrel rajta).

    Ami még nincsen meg, többek közt a szünetmentes probléma miatt:

    4db IP kamera, amik POE-n keresztül kapnák az áramot.
    Egy POE képes switch.
    Egy arduino a kaputelefonban
    Egy ujjlenyomat szenzor és egy kamera szintén a kaputelefonban.
    Ha lehet, ide is POE-val jönnék ki. Még utána kell járnom, hogy arduino vagy raspi képes-e POE-ra.

    Ezeket egyáltalán meg lehet oldani?

    Más mikrovezérlőket (fotocella, hőmérő, termosztát, fénymérő) érdemes rátenni egy ilyen védett rendszerre vagy szerintetek nem lesz gond az ilyen néhány másodperces kimaradásoknál? Ezeknek nem kell áramot kapnia, ha épp kimaradás van, mert nem biztonsági, csupán kényelmi elemek.

    Előre is köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

  • Benyuss

    tag

    válasz Benőke #10840 üzenetére

    Bírna kell mind munka, mind szórakozás közben , combosnak kell lennie :)
    i7-4790k, 32gb ddr3 kingston 1866 4modul, 2ssd, 4 hdd, 5 venti(félek a víztől), sapphire r9 290x picit húzva, fsp raider 650, meg egy asus (passzolom már milyen) lap.

    közben megnéztem az arduinos dolgokat, sima ügy a poe, már csak egy switch kell.
    Arduinohoz találtam végül akksit is, szóval a kaputelefon igazából meg is van oldva.

    A gázosabb része a switch és a nas ellátása.

    Azért szeretnék poet mindenhol, mert ha időben döntöm el, hogy a fix dolgok pontosan hova kerülnek, akkor sehova nem kell húzgálni az áramot, elég mindenhova az STP kábelt a falban.

    Egy 8 számjegyű építkezés során egy 6 számjegyű kiadás biztonságtechnikára már nem lehet akadály.
    Nincs telepítést végző ember, mert mindent én csinálok igazából. Szaki csak a kábeleket húzza majd be a megfelelő helyre és kész. Abból is azt amit én mondok.
    A mikrovezérlők programját pedig megint csak én fogom írni.

    Rengeteg kamera van, tény. Egyelőre csak annyit döntöttem ilyen téren,
    hogy kábeles legyen és kész, nem igazán volt még időm keresgélni.

    csicso82 : Köszönöm a tippet, hasznos volt! Panel után nem is gondol az ember ilyesmikre.

Új hozzászólás Aktív témák