Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz BalaG #12899 üzenetére

    Ez egy 600VA-es 360W hasznos teljesítmény tartására képes ami szűkön a határa lehet a géped fogyasztásának maximálishoz közeli terhelésnél pl. "gémelés" -nél (IDLE módban nem tudom mennyit fogyaszthat de nem hinném hogy 100W-nál többet) . A szerencséd idáig az volt, hogy a VGA-d max 100W körül fogyaszt, ezért szerintem terhelésnél - játék - megállt a fogyasztásod 300W körül. Nekem egy APC 1100VA-es UPS-em van aminek a szoftvere - nem műszeres méréssel - 345W fogyasztást mutat, de nekem egy 145W-os GTX 970-em van egy i5 4690 mellett ami a tiédnél kb. 20W-al többet fogyaszt, több és gyorsabb memóriád van nekem csak 8GB és nagyobb a monitorod is nekem csak 22"-os. Úgyhogy minimális lehet a különbség gondolom 50W.
    TEHÁT: ha egy nagyobb fogysztású VGA-t tervezel - simán rákeresel az adott kártyára pl. RX 460 power consumption vagy power supply szavakkal és megtalálod, akkor jobb lenne LEGALÁBB egy 800VA-es UPS.

    USB-s szoftveres kommunikációt használod? Vagy használnád - ha nem vagy a gépnél és akkor van áramszünet a szoftver le tudja szabályosan kapcsolni a géped mielőtt az akkuk lemerülnének a UPS-ben.

    Úgyhogy ha veszel egy nagyobb fogyasztású VGA-t akkor érdemes egy nagyobb UPS-t venni amire érdemes figyelni:
    - legalább 800VA
    - lehetőleg LINE-INTERAKTÍV legyen - az FSP NANO 800 offline de jók a tapasztalatok vele de sajnos nincs USB-s adatkommunikáció de nagyon olcsó kb. 15 ezer forint
    - USB-s port esetleg adatvonal védelem - RJ 45-ös port - nemrég volt róla szó, hogy egy átlagos UPS nem tudja átvinni a Gigabites LAN-t talán ha 100Mbit-tel elboldogul úgyhogy ennek érdemes utánanézni.
    - márkák: EATON, CYBERPOWER, APC esetleg az említett FSP nálunk itt ismertebbek.

    - mivel ezzel a kvázi szinuszos UPS-el is szépen dolgozott együtt a TÁP-od ezért ha veszel egy nagyobbat lehet az is KVÁZI szinuszos és nem feltétlen szükséges tiszta szinuszost venni.

    Esetleg ha már a VGA vásárlásnál fogsz járni gyere vissza és egy árat is adj meg mennyit tudnál rászánni, ahogy nézegettem 20 ezer forint alatt is lehet már kapni olyat ami az igényeidnek megfelelne.

    Egy tesztet csinálhatnál a UPS-eddel - játék közben - valami gépigényes cuccnál - kapcsold le az áramot legjobb lenne egy olyan elosztóba dugni amin van kapcsoló - és nézd meg, hogy bírja e egyáltalán ha 2-3-5 percet bír az jó - kapcsold vissza az áramot. De ha nem bírja akkor legalább azt is tudod, hogy játék közben nem számíthatsz rá.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz BalaG #12901 üzenetére

    Huh az rx580-8gb-os 220W körül is fogyaszthat sőt akár 240W-ot is nyaldoshatja alulról, ehhez bizony már kell a 800VA-es UPS.

    Ez teljesen jó UPS, a keresési feltételekbe pont belefér, nekem is kiadta.

Új hozzászólás Aktív témák