Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz cp007 #21413 üzenetére

    Első nekifutásra én ezt inkább érzem napelemes kérdésnek, mint UPS-esnek, ugyanis ha jól értem, a szolár rendszer már áll, az elvileg tud szünetmentesíteni is, az volt a nagy beruházás, annak a garanciája a központi kérdés, a dedikált UPS viszont még kanyarban sincs.

    Azt nem tudom, mit értesz "backup box" alatt, de attól, hogy fogyasztói oldalon bármilyen kisebb UPS-t beillessz a fogyasztód elé, nem tarthat vissza semmi. Ha olcsóbb egy vagy több kisebb UPS-t beszerezni, mint megpakolni a hibrid rendszered akku pakkját, hajrá!

    Arra viszont ne számíts, hogy a szolár rendszered egy áramszünet esetén nem kapcsol le. Ha jól értem, nem off-grid a rendszered, hanem grid-tie, épp csak hibrid, így van lehetőség akku pakkos hálózati kiegyenlítésre és fogyasztói táplálásra. Egészen addig viszont, amíg nincs a rendszered akkuval feltöltve, egy áramszünet esetén maga az inverter (és így a napelemeid is) olyan, mint ha ott se lennének. "Kieső szolár teljesítményt" tehát áramszünet esetén ne akarj keresni (és UPS-szel kiegészíteni), mert olyankor az konkrétan nincs (ez és ez alapján).

    De ez is nyilván az invertertől függ, úgyhogy ha biztosra akarsz menni, tényleg érdemes erre (az inverter pontos típusával) odaát is rákérdezni. :K

Új hozzászólás Aktív témák