Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lehella

    senior tag

    válasz cinemazealot #10780 üzenetére

    Örülök, hogy ezt leírtad, mert én is gondolkoztam már azon, hogy miért nem jó nekem egy sima akksitöltő + akku és a step down konverterre rákötött eszközök a PicoUPS helyett :)

    www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cinemazealot #10780 üzenetére

    Akkor tisztázzunk pár dolgot mielőtt a félreértések vígjátékába torkollik a beszélgetés.

    "Ha nagyobb távolságot akarsz áthidalni"
    Nem akarok. Eddig is mindhárom dugasztáp ebbe a UPS-be volt dugva, ezután is így lesz, csak nem 220-as APC gyártmány, hanem 12V-os saját gyártmány lesz.. Sőt az eddigi dugasztápok 12V-os vezetékeit fogom továbbra is használni, nem kell hosszabb..

    a NAS dugasztápját teljes egészében fel fogom használni, mert ez 12V (terheletlenül 12,3V) 6A stabilizált és továbbra is erről fog menni a NAS, plusz a modem és a router is... A másik két dugasztápból (modemé és a routeré) csak a kábelekre lesz szükség, a 220-as gumó kukázható..

    - Az eszközöknek (de főleg a NAS HDDinek) 12V-ra van szüksége
    - Az akkumulátor 12V-ról nem tölthető fel, ehhez 13.8V-ra van szükség. (kisüléskor 12.7V-os)

    Konklúzió:
    - kell egy 13.8V-ot biztosító töltő áramkorlátozással, erre ideális egy 10ohm 10W ellenállás vagy egy 12V G4 izzó..
    - hálózati üzemben a dugasztáp látja el az eszközöket 12V-al
    - hálózatszünetben az aksi biztosít max.11.9V-ot vagy merüléssel kevesebbet. Ehhez kellenek a diódák*, illetve a dugasztáptól való elszeparáláshoz, (ugyanis szerintem a dugasztáp meghibásodhat ha kikapcsolt állapotban a kimenetére feszültséget adnék).

    * Azért dióda mert még a LowDrop stabilizátorokon is túl sok feszültség esik.

    Ügyhogy most tervezek egy ilyet. Még ki kell ötölnöm a jó és egyszerű kapcsolási rajzot hozzá..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák