Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz zso73 #261 üzenetére

    Nos ez egy másik konfig nem az ami az adataimnál van. Proci egy PIII (CuMine) 866 memória meg egy 512es Micron SD RAM, mindkettő teljesen alapon megy, ezen a gépen semmi sincs húzva mert irodai feladatokra alkalmazom. Memtest lement amikor új volt a RAM, azóta semmi sem változott, ez fél éve volt.

    BIOSból nincs olyan ami támogatná a nagyobb vinyókat... bár BIOSban 3 mód közül választhatok. LBA, Large, CHS asszem. Nos ezek közül az LBA 137 Gigát ír ki, de a Large már csak 128at.

    Viszont kicsit untánajártam és ezek alapján feltettem az Intel Application Acceleratort, ami elvileg megoldja a problémát és támogatja a chipsetemet is, átveszi az IDE drájver helyét. Azt írták, hogy ez elvileg meg kellene oldja a problémát, úgy is, hogy a BIOS nem támogatja a 48 bites LBAt... nem tudom, majd az idő megmutatja, hogy igaz e.

    Valahol előrébb láttam, hogy elvileg a BIOS nem lényeg, mert az XP saját kézbe veszi a dolgot a rendszer felállása után és a BIOSt kikerülve éri el a vinyókat.

    Egyébbként mindig is látta a 128 giga feletti részt, még SP1 nélküli XPvel is anno, most meg eleve 2005ös SP2es edition van rajta, hibák mégis vannak... nem értem :(

Új hozzászólás Aktív témák