Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz haromegesz14 #4 üzenetére

    Teljes egészében ide tartozik, önismeret nélkül elindulni sem érdemes. Később, ha lesz egy kis időm, linkelek be néhány személyiségtesztet (mbti, enneagram), amiket bár nem érdemes halálosan komolyan venni, de indulásnak jó szerintem, hogy elkezdjünk magunkban vájkálni. :)

  • degu

    senior tag

    válasz haromegesz14 #4 üzenetére

    Az onismeret szerintem a legfontosabb,hogy optimalisan tudd az eletedet vezetni/elni.Mire vagy/leszel kepes,es min kellene valtoztatni/javitani.
    Ennek felmeresere a legjobb modszer /sajat tapasztalat/ hogy egy kis laza sorozes kozben egy-ket igazan jo es megbizhato baratodat megkered,hogy nem tartva attol,hogy megbant,
    /hiszen a segitseget szeretned igenybevenni/ mondja el oszinten a velemenyet Rolad.
    Ez egy kinos kerdesfelteves,es kellemetlen a barataidra nezve,de ha igazan jo barataid,es oszintek,akkor vallaljak ezt a kinos feladatot.A velemenyukbol tobbet megtudhatsz Magadrol,mint amit hiszel /...Magadrol! :K /
    En ebben a szituacioban jottem ra arra eloszor /igaz-nem en kezdtem az *elveboncolast*/
    hogy milyen lehetek valojaban,es bizony baromi rosszul estek a velemenyek, mert en sokkal tobbet teteleztem fel magamrol,es egy csomo-atlalam lenyegtelen aprosagrol kiderult,hogy jobban meghatarozza az egyenisegemet,mint hittem /Termeszetesen nem az onzetlenseg,az empatia,es tolerancia volt ez a tulajdonsag! :W /
    De ebbol megtudtam,hogy mik az igazan fontos tulajdonsagok az interaktivitasban,es ki is vagyok valojaban... :R

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • Mindless

    tag

    válasz haromegesz14 #4 üzenetére

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat srácok :) Mint ahogy előttem már leírták az önismeret egy igen kritikus pontja a személyiségfejlesztésnek, hiszen ameddig nem tudod, hogy honnan kell elindulnod azt sem tudhatod, hogy hogyan juss el a célodhoz.

    Kiváló lehet az is ha másokat kérdezel meg saját magadról érdekes, új dolgokat tudhatsz meg, de ezeket nem szabad készpénznek venni, mindannyian emberek vagyunk és egyikünk se tökéletes, ezáltal nem feltétlenül objektív tanácsokkal fognak ellátni, hanem olyan dolgokkal amiket az ő saját világképükbe el tudnak helyezni és ez elég távol is állhat az igazságtól.

    A legfontosabb az, hogy a saját belső hangodra hallgass, elmélkedj, figyeld a gondolataidat, így juthatsz el az önismeretnek egy magasabb fokára.

    Véleményem szerint először azt gondold végig, hogy miért szeretnél többet megtudni magadról és ezután vágj csak bele és ne feledd, nincsenek olyanok, hogy veled született személyiségjegyek, mindent meg lehet változtatni, senki sem születik lustának, vagy sikertelennek, szerencsésnek, stb. Mind csak attól függ, hogy mit hiszel el valóságnak.

    "Ha azt hiszed, hogy meg tudod csinálni, vagy azt, hogy nem tudod megcsinálni – mindkét esetben igazad van."
    Henry Ford

  • Mindless

    tag

    válasz haromegesz14 #8 üzenetére

    Szia :)

    Értem, hogy mire gondolsz. Először tudatára kell ébredned annak, hogy ki is vagy te valójában. El kell tudnod különítened az egódat a valódi énedtől. Ebben Eckhart Tolle - A Most Hatalma című könyve a legjobb választás. Néha kicsit elvontnak tűnhet de amit ír az valóban igaz és nagyon hatásos.

    Ami gondolatok forognak a fejedben azokat mind az egód hozza létre ő dönti el, hogy milyen dolgokat utálsz és miket szeretsz, ezek mind korábbi tapasztalatok útján tanult szokások, amik annyira beléd rögzültek, hogy már azt hiszed, hogy a személyiséged részei.

    A valódi éned csak szeretni tud, nem aggódik, mindig megfontolt, egyensúlyban van a világgal, sokkal jobban tudsz koncentrálni, ha aktív akkor "tökéletes" teljesítményt tudsz nyújtani. Ezt hívják a sportolók a "zónának" amikor kiürül a fejük és csak teszik azt amit tenniük kell, tökéletesen, hibátlanul.

    De alapvetően ami alapmű a témában az Brian Tracy - A Phoenix Szeminárium című hangoskönyve, elég tömény és hosszú anyag, de kiválóan elmagyarázza az elmében lévő összefüggéseket.

    Ha bárminek a beszerzésében segítségre van szükséged, vagy bárkinek aki olvassa ezt, írjatok nekem egy üzenetet és segítek ;)

    Remélem tudtam neked segíteni! Szép napot :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák