Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • degu

    senior tag

    válasz haromegesz14 #4 üzenetére

    Az onismeret szerintem a legfontosabb,hogy optimalisan tudd az eletedet vezetni/elni.Mire vagy/leszel kepes,es min kellene valtoztatni/javitani.
    Ennek felmeresere a legjobb modszer /sajat tapasztalat/ hogy egy kis laza sorozes kozben egy-ket igazan jo es megbizhato baratodat megkered,hogy nem tartva attol,hogy megbant,
    /hiszen a segitseget szeretned igenybevenni/ mondja el oszinten a velemenyet Rolad.
    Ez egy kinos kerdesfelteves,es kellemetlen a barataidra nezve,de ha igazan jo barataid,es oszintek,akkor vallaljak ezt a kinos feladatot.A velemenyukbol tobbet megtudhatsz Magadrol,mint amit hiszel /...Magadrol! :K /
    En ebben a szituacioban jottem ra arra eloszor /igaz-nem en kezdtem az *elveboncolast*/
    hogy milyen lehetek valojaban,es bizony baromi rosszul estek a velemenyek, mert en sokkal tobbet teteleztem fel magamrol,es egy csomo-atlalam lenyegtelen aprosagrol kiderult,hogy jobban meghatarozza az egyenisegemet,mint hittem /Termeszetesen nem az onzetlenseg,az empatia,es tolerancia volt ez a tulajdonsag! :W /
    De ebbol megtudtam,hogy mik az igazan fontos tulajdonsagok az interaktivitasban,es ki is vagyok valojaban... :R

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #15 üzenetére

    Nagyon jol hangzanak ezek az idezetek! :K
    Akik irtak,azoknak biztosan meg volt mindenuk,ami az emberi modon eleshez szukseges...
    De megprobalom ezt a ket idezetet a kapualjban vegetalo hajlektalannak felolvasni!
    Biztosan segit megoldani a problemait... :C

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz #40993792 #18 üzenetére

    Sajnalom,hogy gyengeelmeju vagyok...
    Bocsass meg! :R

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz #40993792 #20 üzenetére

    A velemenycsere nem ketrecharc! :(

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz #40993792 #25 üzenetére

    Nem szandekozom a temat tovabb elezni,es nem jelentettel ki valoban olyat,hogy *gyengeelmeju*.Reszemrol ez malicia,vagy ironia lett volna /a torzsalkodast mellozendo/
    Semmi problema egyebkent reszemrol,a hsz.-emmel csupan azt kivantam erzekeltetni,hogy az *optimizmusnak* es a *pozitiv gondolkodasnak* is vannak hatarai,amin belul ervenyesek.
    Nem minden elethelyzetnek,problemanak a megoldasahoz eleg.
    Nagyon is ertettem az idezetek tartalmat,szellemiseget,es valoban! Az elet sok problemajara megoldast nyujt a megfelelo hozzaallas,de a *hozzaallas* a problemak kezelesehez nem mindig elegendo! :K Kellenek bizonyos feltetelek is,hogy az optimista szemlelet megkonnyitse az eletunket.
    Tudok en is idezetet mondani arra,hogy mire is gondoltam:
    /Murphyt idezve/
    -a pesszimista nem mas,mint egy jol tajekozott optimista-
    - az optimista ugy hiszi,hogy a letezo vilagok legjobbikaban elunk! A pesszimista tart tole,hogy ez igy van...
    Nekem pl. az a tapasztalatom,hogy az optimista emberek a vegsokig kitartanak a *pozitiv eletszemlelet*mellett.Ez az eletuk 90%-aban jo kozerzetet,*boldogsagerzest* teremt./A parom ilyen termeszetu/
    De tobb izben tapasztaltam,hogy amikor a valosag durvan raebresztette,hogy az adott problema megfeleloen nem kezelheto...akkor osszeomlott!
    Velemenyem szerint az optimizmus,vagy pesszimizmus ket vegletes eletszemlelet.
    Az egyik sem teljesen realis.Az optimista vegigmosolyogja az esetleg bekovetkezo *katasztrofat*,de a pesszimista meg *vegigrettegi* az eletet!
    Szerintem a helyes hozzaallas /es en ezt szeretnem elerni/ hogy mindig tudjam,hogy mikor kell mosolyogni,es mikor...megijedni,es elkezdeni *harcolni*

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #28 üzenetére

    Nem egeszen ertek egyet az *optimista-pesszimista*definicioddal.
    A problemamegoldo keszseg szerintem mindket tipusban megtalalhato.Csak az optimista nerm *csapaskent* fogja fel a problemat,hanerm egy adott elethelyzetnek.A pesszimista ezzel szemben-csapaskent,akadalykent,a sors *kiszurasakent*eli meg.Szorong.
    En alapjaban pesszimista vagyok,de ujabban egy kellemetlen tortenesre,problemara ugy probalok reagalni,hogy...ez az elet! Az eletet elni kell,es nem vegigszenvedni.
    Es ez sokszor segit.Mindjart jobb kedvem lesz! :K
    Egyebkent szerintem az optimista/pesszimista szemlelet fugg attol is,hogy az ember milyen tapasztalatokat gyujtott be az elete folyaman.Akit sok kellemetlenseg ert,az hajlamos a *rosszra keszulni*
    De ez mar egy masik kategoria,megpedig,hogy kinek mennyire szerencsesen alakult az elete.Tapasztalataim szerint az elethez elsosorban szerencse kell!
    Vannak a kornyezetemben emberek,akiket sorozatosan erik a sorscsapasok,es vannak /igaz ezek kevesen vannak/ akiknek az egesz elete egy karneval.Szinte mindig,minden sikerul Nekik,es az elet sorozatosan kinalja fel az olyan szituaciokat,amik nagy elonnyel jarnak,
    annak ellenere,hogy SEMMIT nem tettek annak erdekeben.
    Egyszeruen...igy alakul a sorsuk.

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #35 üzenetére

    Erre,es a kovetkezo hsz-edre is reagalnek.
    Az egesz elgondolasod,filozofiad,azon a premisszan alapul,hogy a sorsodat Te iranyitod!
    Ez -szerintem-alapvetoen teves kiindulas.
    Lehetnek bizonyos dolgok,esemenyek,amikben Te donthetsz igy,vagy ugy,de az eletedet 90%-ban nem a Te donteseid,hanem a sors iranyitja.Eleg felrevezetoen hangzik ez a kijelentes,mert a *fatumot*,vagy a *karmat* vagy egyeb obskurus dolgot enged sejtetni,de tekintsunk el a minositestol! :R
    Az elet annyira bonyolult,osszetett,es olyan sok tenyezo befolyasolja,hogy a Te donteseid sulya elenyeszo ehhez kepest!
    Mondok egy peldat,hogy mire is gondolok:
    Nagy havaj,gorogbe nyaralunk.Szabalyosan haladok keresztul egy varoson,ahol egy bevasarlokozpont parkolojabol kivezeto szervizutrol,a stoptablaval vedett foutvonalra elemkanyarodott egy kisteherauto,egy 82 eves mumiaval a kormanynal.
    Sz*rra torte a kocsim,szerencsere az egesz csaladnak be volt csatolva a biztonsagi ovje,igy megusztuk.Elotte egy fel oraval vacillaltam egy pihenonel,ahol gyumolcsot is arultak,hogy megalljak -e.Megalltunk,es vettunk gyumolcsot.Ha nem alok meg,akkor nem tortenik meg a karambol.Ez volt az en dontesem.
    De!
    Dontott az oreg is...mondjuk visszament valamiert a hazba,indulas elott.Ez mar kivulesik azon,hogy en iranyitom a sorsom/eletem a donteseim altal.Ez mar a SORS,ami nem rajtam mulik.
    Vagy a Te peldadnal maradva.Lekuzdod a szorongasodat,hogy a vizsgan megbukhatsz,
    hiszen kemenyen dolgoztal,hogy legyozd az akadalyt,de a prof a Te vizsgaztatasod elott kapott egy telefont a nejetol...es q*rvara osszevesztek!
    Erre mi tortenik? Mergeben,bosszusagaban...megbuktat! :K /Volt mar nem egy ilyen a vizsgalegendariumban/
    Tehat a vizsgaeredmenyed nem a Te dontesedtol /hogy kemenyen tanultal/ fuggene,
    hanem egy veletlenen,meg a prof emberi gyengesegen.
    Az egyik kollegam edesapja napi 2 csomag cigit szivott el 16 eves koratol kezdve,es nem a tudeje vitte el,hanem 92 evesen egy apro baleset.
    Tehat nem azon a dontesen mulott az elete hossza,hogy napi 2 csomag cigit szivott el.
    Hozhatnek meg fel 100 peldat,mert az elet olyan meglepo dolgokat produkal,amit nem lehet maskent ertelmezni,mint hogy szerencseje volt,vagy...pechje.
    Ugyanez a kollegam /akinek egyebkent egy sikersorozat volt az elete,es nem azert,mert jo donteseket hozott,hanem piszok szerencses ember volt./
    Behivatta a diri a fomernokkel egyutt,egy ugyben,es a fomernok ellentmondott a dirinek egy szakmai ugyben.Osszeszolalkoztak.Erre a fomernok kiviharzott az irodabol,es bevagta maga utan az ajtot!
    A diri rogton kirugta,es kinevezte a kollegamat...fomernoknek! /2 honapja dolgozott ott!/
    Masik jellemzo eset: Meghalt a kollegam anyosa,es megorokolte az anyos lakasat.Ez a rendszervaltas,es a lakasarak hihetetlen megugrasa utan volt./elotte ket hettel jelent meg a rendelet a tanacsi lakasok megvasarolhatosagarol/.Rogton eladta 9 millaert,es vett egy csuda-kocsit! /Mivel mindene az egvilagon megvolt mar/
    Es meg sok ilyen dolog tortent Vele,ami nem mese volt,hanem ellenorizheto teny.Es ezekert a dolgokert/sikerekert O nem tett semmit! Nem kellett donteseket hozni-beleszolasa sem volt.A fonokunk sokszor mondta Neki: Bandi! Te 10 embert tettel szerencsetlenne,mert *elhasznaltad* a szerencse-reszuket.
    De ez mar *eletfilozofia* :DDD

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #41 üzenetére

    Gondoljatok at meg egyszer,amit leirtam!
    NEM azt probaltam cafolni,hogy a donteseid,a pozitiv gondolkodas,a kitartas hozza meg az eredmenyt, vezet a cel eleresehez,hanem azt,hogy az elet sokszinusege bonyolultsaga
    miatt,igen kis-mondhatni elenyeszo-mertekben befolyasolhatod a sorsodat a donteseiddel!
    Pontosabban fogalmazva a dontesed /hogy mesz -e egyetemre,vagy nem/ jelentosen befolyasolja a tovabbi eleted alakulasat,de egy veletlen,szerencses szituacio is gyokeres valtozast hoz az eletedben,annak ellenere,hogy nem volt celod annak elerese,vagy nem *gondolkodtal pozitivan rola* -es bejott megis a dolog,vagy nem tettel semmit annak erdekeben,hogy bekovetkezzen a *fordulat*vagy esemeny.
    Meg egy pelda:
    A csoka gurizett a konzervgyarban-bagoert,mikor is kapott egy telefont Amerikabol,egy ugyvedi irodatol,amelyik hagyateki ugyekkel,es az orokosok felkutatasaval foglalkozott,hogy eladja -e 120 millaert az Orczi-teri ingatlanat,amit Amerikaba kivandorolt,es elhunyt,igen tavoli rokonatol megorokolt.Nem is tudta,hogy van ez a rokona.
    Es...eladta!
    Ott epult fel a jelenlegi irodakozpont,+lakotelep! :K
    Hat mi ez,ha nem szerencse?Veletlen? Mit tett O ezert? Ez volt a celja,aminek az elereseert kemenyen dolgozott? /Nem O olte meg a tavoli rokont! :DDD /
    En ugy gondolom,hogy mindket ervelesnek van igazsaga,de nem zarja ki egyik,a masikat,es nem allja meg az az allitas a helyet,hogy a sorsodat Te iranyitod,kemeny munkaval,helyes celkituzessel,es kitartassal,hanem a *szerencse* a kaszinotulajdonos,ahol az eleted,sorsod,a rulettasztal forgasatol fugg-tulnyomoan! :R
    ...jo idoben lenni,jo helyen...
    Ennek erdekeben tehetsz dolgokat,tuzhetsz ki celokat,de rengeteg ember van,akit *csak ugy*odavet a sors,ahol meguti a bankot...

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #45 üzenetére

    Sokkat sokretubb a problema,mint hisszuk! :K
    Valoban volt olyan szakasz /tobb is/ az eletemben,amikor elhataroztam,hogy valtoztatok az eletemen,es utolag visszagondolva-sikerult is. :C De meg tobbszor gyozodtem meg rola,hogy realis cel eleresebe is hihetetlen,bosszantoan pitianer dolgok is megakadalyoztak.Ilyenkor valik az ember fatalistava.Amikor a jozan esznek,es minden tapasztalatnak ellentmondo dolgok tortennek! :W
    Van nem egy olyan tapasztalatom/mindennapos!/ hogy vannak napok,amikor SEMMI sem sikerul.A legegyszerubb problemak megoldasa is elkepeszto,es szinte hihetetlen,ostoba akadalyokba utkozik.2 nappal kesobb szinte magatol oldodnak meg olyan problemak is,
    aminek a megoldasaba bele se mertem vagni,olyan valoszinutlen volt a feltetelek megteremtese.
    Az auto/motor/ut,figyelem* iranyitasarol*annyit,hogy.a defenziv autovezetes alaptetele,hogy veszhelyzetben,amikor onhibadon kivul kerulsz veszelyes helyetbe /pl. elozes kozben elkezd a csoka balra huzodni/ akkor nem a veszelyt kivaltora,hanem az *egerutra*kell koncentralni,ahol megmenekulhetsz.Ez szamtalanszor bevalt,beigazolodott szamomra.
    Az pedig,hogy a cel elerese kozben mive valsz...az is igaz,de az is hozza tartozik a teljesebb kephez,hogy a celhoz vezeto ut legalabb olyan jelentoseggel bir,mint a cel elerese.
    Az pedig,hogy ki mit hisz az *eletvezeteserol* teljesen szemelyes.Mondhatni olyan,mint a vallas.Hit kerdese.
    Az egyik szentul hiszi,hogy a sorsa a sajat kezebe van,es minden tole fugg,a masik pedig hisz a sors meghatarozo szerepeben,es a torekveseivel egyutt,remenykedik a sorsa szerencses alakulasaban.
    Valoszinutlen,hogy megnyerem a 6-os lotto fonyeremenyet,de barmennyire torekedek ra,es mindent megteszek az erdekeben,ha nincs baromi szerencsem,akkor SOHA sem nyerek! Es megis...valaki idonkent meguti... :R

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz #56474624 #88 üzenetére

    Nem fogalmaztam meg magamnak ilyen vilagosan,de -valoban!
    Van egy bizonyos*dimenzioja* mindenkinek,amin ilyen,vagy amolyan okokbol /pl. alapveto szemelyisegjegyek/ nem tud tullepni,felulemelkedni.
    En mar sokszor talalkoztam az eletemben ezekkel a *korlatokkal*
    Pl.volt egy vallalkozasom,amihez a szakmai,elmeleti tudast en adtam,es volt ket ismerosom,akik a gyakorlati kivitelezesben voltak nagyon jok.Raadasul az egyikuk jo szervezo,uzletkoto volt.Kiegeszitettuk egymast,es szerencses idoben,korulmenyek kozott,megtalaltuk azt a szferat,ahol a szolgaltatasainkra igeny volt.
    Szaladt is a szeker,de volt egy pillanat,amikor elgondolkodtam,hogy ezt akarom en csinalni?
    Napi 16 orat dolgozni,hetvegen,unnepnap?Es ha ejjel jott a telefon,hogy az ovodaban leallt a futes,akkor nem volt mese,fel kellett kelni,es rohanni-megjavitani a berendezest.
    Es ezt bizony *felgozzel* nem lehet csinalni.Anyagilag ugyan elkezdtem*feljonni*,de ha igazan sikeres akartam volna lenni,akkor fejleszteni,boviteni kellett volna a vallalkozast.
    Ezt en nem vallaltam fel! Ugy ereztem,hogy nincs ertelme sok penzt keresni,ha nincs idom elkolteni,nem tudom elvezni a munkam gyumolcset,allando stressz,ugrasra keszseg,es minden mas hatterbe szorult.
    Kiszalltam!
    Nem lett belolem sikeres,jomodu ember!
    Es itt jon a kulcskerdes.Mit ertunk *siker* alatt?
    Szerintem mindenki ...mast.
    Van aki /legtobbunk/ a karriert,az anyagi joletet,de van akinek a szep otthon,kenyelmes elet,van akinek a peldas csaladi elet,vagy az,hogy amihez ert,abban csucsra jusson.
    Es ehhez nem ugyanazok a szemelyisegjegyek szuksegesek.
    Es ha nem tudatosan alltam le,akkor jott a veletlen...
    Lentebb mar irtam a gorogorszagi karambolomat.Akkor volt eloszor majnem uj kocsim.Elotte oregecske,kimustralt autokkal kellett beernem.Akkor,es ott,ugy ereztem,hogy na! Most kileptem a buvos korbol,attortem a *korlataimat*
    Es kozbelepett a veletlen...es a helyemre tett!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #93 üzenetére

    Megkockaztatom,hogy az,hogy az eletben ki,mit,es mennyit er el...csupan onbizalom,es elszantsag kerdese!
    Peldanak ott van egy csomo *mediasztar*!
    Anettka,Dundika,feketepako,es a legnagyobb bovli - Tundike! :Y
    Sotet,mint az ejszaka,nem valami nagy szam,mint no,nincs dusgazdag baratja /mint Anettkanak/aki futtatja.Nincsenek befolyasos baratai.Nincs elbuvolo szemelyisege.
    Mije van? CSAK onbizalma!
    Es ez jellemzo minden felsorolt *sztarra*.
    Es mennyi mindent elert.
    Idezve az elso mondatat,amivel belecsoppent az elkepedt koztudatba:
    -eloszor az irott mediat hoditottam meg...-
    Az egy dolog,hogy teljesen hibas az enkepe,de a dobbenetes,hogy ezt az*elkepzelt ent* nem csak magaval,hanem a vilaggal is el tudta hitetni!

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #96 üzenetére

    Haaaat...!
    Szerintem az elet nem igy mukodik! :(
    Ilyeneket a hallivudi filmekben szokott latni az ember,es...nagyon el is erzekenyul rajta ha a film jol van megirva,es megrendezve!
    Ez mar vagy vallas,vagy magia! Vagy csak egyszeruen...hit. :R
    Van egy vagyam-mondjuk egy turbo diesel,markas,4x meghajtasu terepjaro.
    Kielegitem ezt a vagyam /mellesleg egy elet keves volt erre,mert kozben elnem is kellett/ es utanna elgondolkodom,hogy valos volt -e a vagyam? Ez elegge voodoosan hangzik!
    En is egy csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto feleseget szerettem volna,akivel le tudom elni az eletem,es ennek erdekeben hihetetlen erofesziteseket tettem.
    Ennek ellenere 2x nosultem,volt egy majdnem vegzetes szerelmem,es most hosszu ido ota elek Valakivel,aki nem olyan,mint amirol almodoztam 20 evesen,de el nem cserelnem senkivel.
    Rajottem,a sok probalkozas utan,hogy rossz szempontok alapjan keresgelek!
    Nem gyonyoru,intelligens,csodalatos,megerto baratnot kell keresni,hanem egy igazi ta"rsat!
    Aki lehet,hogy nem gyonyoru,lehet,hogy nem tagja az Akademianak,nem erti meg minden cselekedetemet,es nem fogadja el,ugy,ahogy van /mert az ember gyarlo,es gyakran csinal hulyesegeket! :K /
    Hanem mellettem van ! Joban-rosszban,es tudom,hogy szamithatok Ra.Akkor is,amikor hibazok,es jova kell tennem,es akkor is,amikor a fellegekben jarok...es eszhez terit!
    Amellett,hogy megerto /amkor az szukseges/ es eleg okos ahhoz,hogy potolni tudja azt,amiben en gyenge vagyok.
    Arrol nem is beszelve,hogy a csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto baratno mire va"gyik?
    NEM Rad,hanem egy csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto ferfire,aki ezek mellett meg megbizhato,gyonged,figyelmes /es...az sem art,ha van nemi penze is/
    Szerintem a vagyaknak elsosorban realisaknak kell lenniuk,hogy a Te kepessegeiddel,es a lehetosegeiddel ki tudd elegiteni azokat.
    Ne haragudj,nem szenyazni akarok,es nem vonom ketsegbe az eletben elert *sikereidet*
    De a velemenyed,eletfelfogasod engem kisertetiesen emlekeztet azokra a *sikerkonyvekre*amiben megmondjak a tutit a langeszu emberek./mikozben ebbol a bankszamlajuk szep,koverre hizik/
    Leirjak,hogyan lehetsz sikeres,gazdag,eros,kiegyensulyozott,sot! Boldog! :F
    Bizonyara vannak bolcs gondolatok,jo tanacsok,hasznos javaslatok ezekben a konyvekben,de van bennuk egy nagy adag *sarlatansag*,es a boldogtalan,sikertelen emberek hiszekenysegenek *bekalkulalasa*
    Ha viszont valoban olyan vagy,amilyennek leirod Magad,es az eleted ugy is mukodik,akkor Te a jovo embere vagy,...akive...talan valni fogunk 100 ev mulva...Mi is. :R

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #99 üzenetére

    Tiszteletben tartom a hitedet-ami a velemenyed is egyben,de ne haragudj,nem tudok egyaltalan egyeterteni vele! :(
    Nekem teljesen*agymosott*szovegnek tunik,aminek a valo vilaghoz,a realitashoz -semmi koze!
    Olyan irrealis,es a valos eletben nem mukodo dolgokat bizonygatsz,ami csak hiten,es nem a valosagon alapulhat.Szaz sebbol verzik az elmeleted!
    Ha igazad lenne,akkor nem lenne pl.tehetseg,es zsenialitas...csak szorgalom,es kitartas.
    Elmeleted egy esetben mukodne:
    Ha pl. idohatarosan kituznem magam ele,hogy a legnagyobb kolto leszek,aki valaha elt.
    Idohatarnak kituznem 2615 aplilis 16.-at.
    Hogy nem elhetek 600 evig?
    Akkor eloszor azt tuzom ki celul...

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #105 üzenetére

    *Srácok szerintem ennek semmi értelme*
    Ezt ne mondd,mert pont az a topik temaja,celja,hogy koruljarjuk a szemelyisegfejlesztes kerdeseit,ami nem egy oncelu *mutatvany*hanem segitseg a teljesebb,boldogabb elethez.
    Az eletutad felvazolasara- en is elmondhatom az enyemet.
    Nem nagy *megvilagosodasok,almok* stb. igazitottak el,hanem a realis lehetosegek szambavetele,es ennek alapjan...a dontes!
    Igaz,hogy nekem is volt celom,ami osztokelt,de nem elsosorban az,hogy a barati korombol mindenkit felvettek valamilyen egyetemre,es nem akartam megrekedni a segedmunkas szinten-elveszitve esetleg a barataimat,hanem az,hogy nem akartam en lenni MO.legokosabb,legintelligensebb segedmunkasa,aki 50 eves kora utan,mar
    fizikailag is elhasznalodott.Ugy ereztem,hogy tobbre vagyok kepes.
    Ebben az idoben irtam,es pozitiv visszajelzeseket kaptam,de ugy iteltem meg,hogy ez egy nagyon bizonytalan,kodos ut.Aminek vegigjarasakor derul ki,hogy volt -e bennem eleg tehetseg.Mert ha nem,akkor elfecsereltem az eletem egy alom kedveert! :W /Es a kultura terulete mindig is egy bizonytalan megelhetes volt/
    Kezembe akadt egy ujsaghirdetes,amiben potfelvetelit hirdettek,villamosmernoki szakra.
    Dontottem,es elhataroztam,hogy ezt az utat fogom jarni!
    Atnyergeltem alapvetoen human beallitottsagom ellenere a muszaki vonalra.
    Ez nem volt egy optimalis dontes,mert iszonyu nagy munkat kellett befektetni a hianyzo ismeretek potlasahoz.De mivel nem akartam egy evet elvesztegetni az *agyalassal*- belevagtam.Tartva attol,hogy egy ev multan halvanyul a megszerzett tudasom,es a*tett halala az okoskodas*-jelentkeztem.
    Pocsekul sikerult a felvetelim a realtargyakbol./Mondanom sem kell,hogy ez esti/levelezo kurzuson volt,ami egyedul szambajohetett,mivel nem volt senki,aki eltartott volna 5 evig./
    Az elso bukott matekszigorlatom utan ismet dontenem kellett.Es elhataroztam,hogy innen engem csak agyuval fognak eltavolitani! :K
    Igy a segedmunkaskodas mellett villamosmernok lettem.Nem egy kimagaslo,talan egy kozepes,de kreatvitassal,es kello elszantsaggal komoly sikereket ertem el!
    Es visszatekintve...nem bantam meg semmit,es nem kesergek azon,hogy esetleg egy jo iro lehetett volna belolem.

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #114 üzenetére

    Koszi! :R
    Tobben biztattak mar,hogy folytassam az irast,de az a problemam,hogy nincs olyan tema,ami igazan arra osztokelne,hogy megirjam! :(
    Mirol irjak?A letunt,leronditott rendszerrol,vagy a szaz sebbol verzo mai valosagrol?
    Vagy az onzo,kimeletlen,gatlastalan emberekrol?Akik vigan boldogulnak ebben a beteg tarsadalomban?Kit erdekel?
    Vagy azokrol,akik ezek kozott szenvednek,sodrodnak,a letunt emberi ertekekkel lenullazva,kapaszkodnak az *elet peremen*?
    De mivel ennek a topiknak nem a politika a temaja...nem is ragozom tovabb!
    Most a *szemelyisegfejlesztesemnek*egy kituzott celja van,hogy el tudjam viselni ezt a vilagot,anelkul,hogy allandoan konfrontaljak! :((

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #116 üzenetére

    Mar volt ilyen kiserletem-masik topikban...regebben,es rogton a sarlokalapacsot vagtak a fejemhez,hogy a regi rendet sirom vissza! :Y

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #118 üzenetére

    Hagyjuk a dolgot ennyiben,mert ez mar nem a tema./Masokat ez biztosan nem is erdekel/
    Ha kivancsi vagy,akkor olvass bele a blogomba.
    Egyebkent azt hiszem,hogy kimeritettuk a temat! :R
    Udv.

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Új hozzászólás Aktív témák