Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    válasz blakey #892 üzenetére

    tplink 1043nd v2 van jelenleg.sacc/kb 4 éve van meg és tulajdonképpen elégedett vagyok vele,mert teszi a dolgát és eddig stabil volt 7/24-ben.hozta a digi 500 maximális sávszélt (540/220),gondolom az 1000-est bírná rendesen.ami miatt váltok,az az,hogy
    - még talán időben el tudom adni és kapok érte 6-7k-t,
    - 4 éves körüli a cucc és bár nem mutatkozik rajta,de mégis csak folyamatosan áram alatt volt ez idő alatt,szóval lehet fárad az elektronika
    - a v2 nem valami friss konstrukció és az utóbbi időben voltak is hírek,hogy a régi routereket erősen próbálják hackelni (bár nem biztos,hogy én vagyok az elsődleges célpont)
    - távolról szoktam menedzselni,ami megint nem egy életbiztosítás,így jól jön majd a vpn
    - jóval fejlettebb a synoban a szülői felügyelet és van webfilter,ami elvileg elég jól szűri a dolgokat (most kapnak a gyerekek tabletet meg hamarosan telefont is,szóval ez elég nyomós indok)
    - 1043-ban nincs 5 mhz-es wifi
    - sokkal jobban fejlesztik a szoftvert,mint a tplinkét.bár úgy látom,hogy azért nem mindenre terjed ki a support figyelme (lásd az ittenieknek is problémát okozó vpn) de azért reménykedem,hogy idővel megoldják majd ezt is.
    - a syno tud magyarul (bár az angol nem akadály)
    - jobb/szebb/könnyebben kezelhető a gui-ja és sokkal több beállítási lehetőség van a syno-ban.

    hirtelen ennyi jutott az eszembe :B
    aztán majd eldől,hogy a gyakorlatban hogy fog alakítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák