Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz Yllgrim #76 üzenetére

    Misiből meg tudnám venni a 290x-et, csak hiszem és tudom, hogy ez függőleges lamellázás egy halom szutyok még akkor is, ha jobb, mint a gyári.
    Annál nem nehezebb, mert az meg atomszutyok.
    Ez a kártya álló toronyban ventikkel lefelé, vízszintesen fekszik. A ventik a kártya felső és alsó élénél fújják ki a meleget...illetve fújnák, mert az alaplapnál semmit nem fújnak sehová, csak visszakeveredik a meleg a venti elé, ahonnan ismét beszívja.
    Szóval értem én, hogy faszák ezek a hűtések, mert jobbak, mint a gyári, meg hogy így vapor, meg úgy lightning. de azok is a hűtési alapelveket tekintve pont ilyenek, az én mérnöki szememmel nézve azok is sz@rok... ....na, csak leírtam.
    Azok csupán azért hatékonyabbak a kétventis megoldásnál (ami a felépítése miatt ugye két venti felső felével hűt, az alsó fél ventifelületekkel meg visszakeveri saját magának a meleget), hogy ezek 3 félventi felülettel hűtenek. Ezek a hűtések akkor lennének igazán jók és hatékonyak, ha az alaplap nem forgatná vissza a meleget a ventikhez: önmagukban lévő, ventivel lefelé fektetett kártyák esetén, ahol mindkét élnél tud felfelé áramolni a kilépő meleg levegő, alulról meg kapja a frisset.
    Vagy raknának rá [ilyet kicsit designosabb formában, pontosan méretezve]

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák