Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz #54715584 #4863 üzenetére

    Ez érdekes megfogalmazás így. Pl nekem sose volt bajom a szubjektivitással, viszont ami rendszeresen zavar a fórumon az az, hogy a szubjektív véleményt próbálják sokan objektívként előadni, miközben egyértelműen egyéni preferenciák alapján alkotott véleményekről van szó. :)

    A Twilight egészen más kategória, eleve az ismertsége miatt divat fikázni, bármikor, bárhol bedobhatod a társalgásba egy negatív komment kíséretében és tuti sikered lesz. :D

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • kmarci25

    veterán

    válasz #54715584 #4863 üzenetére

    Egy ilyen műfajban hogyan akarsz objektív lenni? :U Azt leírhatjuk objektíven, hogy mikor kezdték a forgatást, kik a szereplők, mennyi a büdzsé, stb.
    De az, hogy a színészek jól játszanak, vagy sem, alkalmasak-e a karakterük megformálására, vagy sem, a forgatókönyv milyen minőségű, kizárólag szubjektíven ítélhető meg.
    Egyébként teljes mértékben osztom S e t h véleményét, pont azon okok mentén nem néztem tovább, amiket leírt a linkelt hsz-ben.
    Ha már a kategória feltételeinek teljesítésénél tartunk. Ha ez akció, akkor oké, teljesíti. De ha már idevesszük, a dráma, életrajzi, történelmi kategóriákat is, akkor egy nagy, kerek nullát kapunk. És pont ez a rész, ahol a színészek is buknak egy nagyot. Kínlódva néztem a drámainak beállított jeleneteket Spartacus-szal, amit általában úgy oldottak fel, hogy dugott egyet a nőjével. Életrajzi, történelmi... Erre nem is mondanék semmit. (Végül is ez a legkisebb baj, az első évadban nem zavart az, hogy egy totál fikciót láttunk, mert izgalmas volt, és még el tudtam fogadni.)

    Paradox 1x02
    Az újdonság varázsa elmúlt, de azért hozta a szintet. Kíváncsi vagyok, hogyan lesz vége az ötödik epizód után. Abbahagyták, mert nem ment jól, vagy lezárják... :F 7/10

    Utopia 1x01
    Ezek az angolok... Egy külön állatfaj. Már tegnap is meglepődtem a Paradoxon, előtte a Black Mirror-on, most meg ez. Ez az epizód olyan volt, mint egy Agatha Christie regény első két fejezete. Nagyjából sejt valamit az ember, hogy mire megy ki a játék, de sok a szereplő, sok a szál, aminek egyelőre nincs nagyon értelme, de azért elkezdi mozgatni az agyadat, és felkelti a kíváncsiságodat, hogy mire megy ki ez az egész. Szóval tudnak valamit... Valami összeesküvéses izé lesz ebből, a képi világa elképesztő (főleg, miután a paradoxot sd-ben néztem, ezt meg hd-ben :D), a karakterek meglepőek, a történet húz.
    8/10

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Új hozzászólás Aktív témák