Hirdetés

Aktív témák

  • #17283328

    törölt tag

    Sziasztok !

    A telefon topikjában többen kértétek tőlem, hogy írjam le az upgradelésének a menetét. Azt előre szeretném leszögezni, hogy ez az első írásom, ezért a kritikákkal csak óvatosan :DDD

    Szóval türelmetlen ember hírében állok, mindent akarok és most és azonnal. Nem volt ez másképp a Sony Xperia L telefonnal sem. Elmentem megvettem, telt múlt az idő belaktam megszerettem, aztán olvasgattam, hogy a Sony kiadta már rá a legújabb frissítést. Hiába nyomkodtam én a szoftverfrissítés gombot a telefonon, vagy a Sony Pc Companion-on. Nem történt semmi, hála a szolgáltató (T-mobile) hozzáállásának a frissítésekhez. Majd talán hónapok múlva. Na ez engem roppant felbosszantott és felpakoltam magam a telefonra a legújabb Sony Xperia L-re való, frissítést. Most ennek a menetét fogom megosztani veletek.

    Elsősorban szükség lesz egy Flashtool nevezetű programra, amit innen tölthettek le (értelemszerűen mindenki a maga op.rendszerének megfelelőt) : [link]

    Miután letöltöttétek és feltelepítettétek, ahová telepítettétek megkeresitek és a 'flashtool' mappán belül lesz egy 'drivers' mappa is, az abban található 'flashtool drivers'-t szintén fel kell telepíteni. Én itt nem válogattam, nem keresgéltem a telefonhoz valót (mivel türelmetlen vagyok tudjátok) kijelöltem az összeset és feltelepítettem.

    Ezután szükség lesz magára a rom-ra amit a telefonra flasheltek:

    •Model Number – Xperia L C2105
    •Android Version – Jelly Bean 4.1.2
    •Baseband Version – 8930B-BAAAANAZQ-12321-04-1032
    •Kernel Version – 3.4.0
    •Firmware build number - 15.0.A.1.36

    Software Version – 1269-5420_15.0.A.1.36 GENERIC – user – Brand World
    Customization - 1272-2269_R5A

    Semmi mókolás nincs benne, nem főzött rom, gyári Sony.

    Innen tölthetitek le :
    [link]
    [link]

    Két darabba van fent, mindkettőt le kell tölteni és winraral, total commanderrel vagy bármi mással kicsomagolni.

    Az egy tévhit, hogy bootloadert kell nyitni egy ilyen jellegű flasheléshez. 2 szolgáltatós Sony L-en csináltam már meg, köztük az enyémen is. A telefon ugyanúgy T mobile függő (vagy bármi más függő marad) Magyar nyelvű marad, nincs vele semmi gond, én napok óta használom bug vagy problémát nem tapasztaltam.

    Flashelés előtt érdemes még megjegyeznem, hogy az sms-ek, személyes adatok beállítások, névjegyek minden el fog veszni. Érdemes kimenteni a kontaktokat online, vagy vcardba az sd kártyára előtte. Teljesen olyan lesz mint amikor megvetted a telefont és először bekapcsoltad. A másik fontos dolog, hogy az akkumulátor legyen fletöltve !

    A letöltött ftf fájlt bele kell másolni a flashtool 'firmwares' mappájába.

    Ezekután telefon kikapcs, memóriakártya, sim kártya kiszed. Pc ujraindít (Ne fusson a Sony Pc Companion, ha fut zárjátok be) Ne fusson a Sony Update Service (SUS)

    Flashtoolt elindítjuk, majd a bal felső sarokban a 'villám' ikonra kattintunk, Ezután felajánl két opciót, flashmode illetve fastboot mode. Nekünk az első kell a Flashmode, ezt kell le OK-ézzuk.

    Ezután kiválasztjuk a bal oldali ablakban az ftf fájlt amit előzőleg bemásoltunk a flashtool firmwares mappájába. Minden alaphelyzetben hagyunk, nem kell semmit álligatni vagy kattingatni bepipálni bejelölni,stb.

    Ezekután rányomunk a flash gombra, a program előkészíti a fájlt a flashelésre, majd egy kis animáció mutatja, hogy dugjuk rá a telefont a számítógépre (kikapcsolt állapotban) és a hangerő fel, vagy le gombot kell hosszan nyomva tartani ( nem emlékszem már, hogy melyiket ) De ne aggódjatok, addig nem történik semmi még nem a jó gombot nyomjátok.

    Ha sikerült akkor a flashelés elindul.... ne szakítsátok meg a kapcsolatot a telefon és a pc között...szépen megy egy folyamatjelző csík azt tessék végigvárni.... még ha látszólag meg is állt..akkor se húzzátok szét a telefont, most az egyszer muszáj türelmesnek lenni. Miután készen van, kiírja, hogy kihúzhatod a telefont, és bekapcsolhatod.

    Én visszapakoltam a telefonba a memóriakártyát, sim kártyát és bekapcsoltam. Nem kell megilyedni az első indítás sokáig fog tartani, szépen bejön a Sony logo és a színes hullámos animáció el fog szórakozni akár 2 percig is, de pánikra semmi ok. El fog indulni. Ezután bejön a nyelv választó, magyar, vagy kinek mi. Az első indításkor menni fog még egy firmware upgrade a telefonon ( status bar-on látszik majd ) azt hagyjuk szépen végig lefutni, majd restartoljuk a telefont és olyan lesz mint azelőtt, csak már az újabb firmware-al.

    A kameráról nem tudok nyilatkozni, szubjektív dolog, van aki szerint jobb lett, van aki szerint nem változott.
    Az akksi mintha egy picivel mégjobban bírná, mint ezelőtt főleg stamina módban mintha tovább húzná mint eddig. A másik szembetűnő dolog nekem a kijelzőm kontrasztosabb lett a színek mélyebbek lettek. Illetve Antutu-ban 200-300 pontal többet ér el a telefon (bár ez a frissítés előtt is volt, hogy kevesebbet, többet adott, úgyhogy ez sem releváns)

    Röviden ennyit tudtam leírni, aki nem biztos magában, inkább ne kezdje el. És várja ki türelemmel a frissítést. Ha eladkadtok nyugodtan kérdezzetek, segítek ha időm engedi. Ha valakinek valamilyen okból (pl garancia) a régi szoftvert szeretné visszatenni. Akkor a Sony Pc Companionnal megteheti és vissza downgradelheti, még nem frissített romra amivel kijött a telefon.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha hibát találtok, vagy valamit nem jól írtam nyugodtan jelezzétek.

    knx88. :)

  • ataman

    aktív tag

    válasz #17283328 #1 üzenetére

    Köszi az útmutatót. Alapmű lesz!

    Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

  • dokee78

    félisten

    válasz #17283328 #1 üzenetére

    Ezt nem így kellett volna,hanem az 1. hozzászólásba témaösszefoglalónak.
    Mert ez így lehet zárva lesz.

  • MMt#k#D

    tag

    csak egy kérdés két darabban küln külön vagy,hogy flasheljem,mert az első fájl flashelése után ugye már dugni is kell rá

    problem solved.gg :R

    [ Szerkesztve ]

    Eat Sleep JDM

Aktív témák