Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K9

    tag

    válasz tommie #1016 üzenetére

    Az az igazság hogy vegas nem az effeketezésről szól, illetve arról is szól csak nem anyira professzionálisan mint ahogy a te szövegedből ezt kivettem. Alap effectezésről szól de megelehet csinálni egy rakás hajmeresztő effectet.Tulajdonképpen ha ránézel az fx-ekre valóban az az érzése az embernek hogy ez mind szép és jó, de azért nem annyira.Vagyis önmagába nem sokat tudnak mutatni az effectek, de ha kombóban használod őket, ugy meglehet kavarni a nézőt hogy nem tudja mit látott (szinte) mégis azt mondja hogy ez kurva jó, és professzionális, hogy lehet ilyet csinálni:)
    Közben csak annyit csináltál hogy több effectet kombináltál ebből is egy picit ott, ebből egy kicsit amott, egy kicsit keyframezel, segítségűl hívsz mondjuk photoshopot .Szóval kemény munkával kilehet hozni valami jót.Csak sokat kell gondolkozni, meg főleg a kész moviekat nézni, ahol már valaki kitalálta, sőt bővíteni is tudod ha van ötleted.
    Mondanék egy példát, láttam most egy moviet amiben egy kajak jó kis vér effect volt, hogy belelőttek az enemybe és felcsapódott a kamerára egy kis vér. Photoshoppal csinálta a vért és csak annyit csinált hogy a felső videósávba rakta. Aki nem ért hozzá a video szerkesztéshez azok elvannak ájúlva hogy ez csodálatos, mennyi munka, hogy lehet ilyet csinálni, félelmetes... Valóban szép, de főleg azért üt nagyon mert ''egyedi''.
    Tegnap este én meg már azon kombináltam hogy szép szép, de többet is kilehetne hozni belőle, csak tudni kell a technikát.Példáúl hogy a vér közben mozog, lefolyik a kameráró, kisebb lesz, és nyomot hagy...stb.....Van már ötletem, tudom hogy kéne valamit kihozni belőle, de lehet hogy nem lesz szép, de akkor még gondolkozok tovább.
    Szóval ezt csak egy példának hoztam fel. Ha kombinálások is kevésnek tűnnek, akkor after effect:)
    De azért ott sem ugy van, hogy rányom az ember az iknonra, és lámlám hatalmas effect kavalkád.
    -------------------------------------
    Hogy ufo :D :D :D Ezen nagyon jót nevettem. Most lebuktam :D
    Inkább rEnk az ufo :P

Új hozzászólás Aktív témák