Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Kkocos #2 üzenetére

    Milyen CPU-t használsz?

    Mert ha eleve van pénzed egy megfelelő teljesítményűre, akkor egyszerűen kérj a Siemens-től gyári FFT rutinokat.

    Ha meg egy "gyenge" CPU-t használsz, akkor mindenképp egy külső hardverre is szükséged lesz. Egy olcsó ekvalizer megteszi.

    szerk.: equalizer -> ekvalizer

    [ Szerkesztve ]

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Kkocos #4 üzenetére

    Nem igazán tudok lehetőséget mondani, mert nem vagyok benne biztos hogy jól értelmeztem-e a #2-es hozzászólást. Ha jól sejtem, akkor egy PC-ről futó zene különböző frekvenciáival szeretnél különböző motorokat vezérelni. De hogy jön ide a PLC?

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Kkocos #6 üzenetére

    A helyedben egyszerűen PC-vel oldanám meg a dolgot. Egyrészt jóval olcsóbb mint a PLC, másrészt a real time FFT sem gond, harmadrészt kényelmesebb és gyorsabb is rá egy efféle programot fejleszteni.

    A PC-be betennék egy olcsó Advantech / National Instrument / Addi-Data vagy hasonló digitális I/O kártyát és azt a gyári meghajtóprogramon keresztül izgatnám. Ezekhez a kártyákhoz vannak C-s példaprogramok is, de pl. Delphi-ből is ugyanúgy kezelhető, egyszerű DLL hívásokkal. Elég csak írnod egy kártya objektumot. ;-)

    A motorokat gondolom úgyis valamiféle frekvenciaváltóval hajtanád meg. Ezek az egységek meg könnyen vezérelhetőek a PC digitális kimeneteivel. Sőt, ha 8-10 darabot akarsz vezérelni, akkor lehet hogy egy soros vonali buszra kötném őket. Pl. egy olcsó RS422-es kártyával ( még a digit I/O-nál is olcsóbb ).

    Másfelől annyit még megjegyeznék hogy ha szétszedsz egy "bolti" ekvalizert ami addig tökéletesen jól működött és most mégsem kapod meg a megfelelő frekvenciák jeleit, akkor nem az ekvalizerrel van a gond. A S7-315-höz is köthető gyors ( 1-2 ms idejű ) AD kártya, de aligha fogja a teljes szabályzókör tartani a lépést. Egyszerűbb ha közvetlenül az analóg jellel vezérled a frekvenciaváltókat. Harmadrészt a házi fejlesztésű MIDI driver irása időigényes. Esetleg régebbi, fapados PC-s MIDI lejátszók forrásait érdemes átböngészni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák