Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    20 évesen kezdtem el dohányozni. Érdekes módon nem szoktam rá sem a középiskolában, sem a fiatalkori bulik idején, sem a sorkatonai szolgálatom alatt. Pedig azt mondják aki ott nem tanult meg piálni meg bagózni ugye... Nos ittam annyit mint a többiek, ha megkínáltak akkor még egy-egy szál cigit is elszívtam, de semmit nem jelenetett számomra sem az alkohol, sem a cigi. Szóval egyáltalán nem szoktam rájuk, sőt az alkoholra soha nem is voltam :U
    20 éves koromban kerültem olyan munkahelyre ahol szinte én voltam az egyetlen aki nem dohányzott. Az öregek gyorsan el is mesélték a titkát: ha cigizel, akkor óránként egyszer-kétszer tudsz egy kis pihenőt tartani, míg a másik besokall, mert a munkáltatót nem érdekli, hogy mindenkinek jár egy kis erőgyüjtés, kávézás stb, cigiszünetre viszont elenged.. :C
    Most 34 éves vagyok egyszer már másfél év időtartamra leszoktam. Tudom én voltam a hülye, hogy aztán visszaszoktam, nem kell a kioktatás!
    Eléggé nagy bagós vagyok. Miközben csóró vagyok mint a templom egere, napi két dobozzal is elszívok.
    Lényeg az, hogy mától kezdve újra megkísérlem a leszokást. Ha egyszer már másfél évre sikerült, akkor miért ne menne ujra ugye?
    Mindenesetre ma még nem gyújtottam rá. :C
    Ha érdekel benneteket írhatok még a későbbiekben ide. :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Lauda #1797 üzenetére

    Na az ilyesmiket nem szeretem! Aki dohányzik, - mint ugye a tegnapi napig én is -, az teljesen tisztában a veszélyekkel. Nem azért dohányzik, mert nem tud róla! Csak a nemdohányzók szokták azt hinni, hogy ez nincs így pedig rossz nyomon járnak!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Ma volt az első olyan nap, amikor dolgoztam is. Igazából nehezebbnek képzeletem, hiszen az én munkám igencsak stresszes (ellenőr vagyok :) )Ezzel szemben elég könnyedén ment, bár annyit meg kell jegyezzek, hogy miközben rólam mindenki úgy tudja, hogy az én idegeim nemhogy kötélből, hanem minimum acélsodronyból vannak, ez ma nemigen volt jellemző a lelkiállapotomra. Minden kis baromságon jól felszívtam magam, és kedvem lett lett volna néhány emberkét jól el is verni! :Y Kívülről ez annyira nem látszott, legfelejebb azok vehették észre akik ismernek, na de hogy mi zajlott le belül, az hálistennek nem látszott a kívülálló szemével.
    Azt vettem észre, hogy itthon(!!) teljességgel önkéntelenül is elindul a kezem, és kiveszek egy szál cigit, felkattintom az öngyújtót... és akkor nézek egy jó nagyot, hogy hát ez meg mi a fene volt? Nem azért csináltam, mert kívántam volna a cigit vagy valami hasonló. Hanem valahogy benne van a kezemben, és észre sem veszem az első pillanatokban, hogy magától elindul. Én azt hittem, hogy ez majd munka közben lesz így. Nagyon meg vagyok döbbenve most azon, hogy ez itthon történik. :Y
    Ja és még valami. Mindössze két teljes nap telt el, de ezalatt már minden bajom előjött. Fájt a fogam, az arcom, ja és szinte az elhatározással egyidőben elkezdett fájni a torkom, ami nem is akar abbamaradni. Ezzel együtt a szívem az első perctől kezdve úgy dobog, mintha egyfolytában futnék vagy valami hasonló. Pedig nekem világéletemben alacsony volt a vérnyomásom!! Én nem emlékszem, hogy ezek meglettek volna akár pár nappal ezelőtt is amikor még napi két dobozzal szívtam.
    Szép lesz ha ezkután meg gyógyszerekre költhetek majd annyit, mint azelőtt a cigire, vagy esetleg jóval többet is :O
    Mint írtam is korábban egyszer már sikerült másfél évre leszoknom. Nem emlékszem, hogy akkor lett volna ilyesmi. :(((

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Egy nappal vagyok túl az egy héten. Eddig elszívtam összesen 1 egész 3/4 szál cigarettát ezalatt. Ez is úgy jött ki, hogy amikor már nagyon nem bírtam, akkor rágyújtottam, beleszívtam kettőt-hármat, majd érdekes módon nem kellett belőle több, így elnyomtam, pedig még megvolt a fele- háromnegyede!
    Az első napon nem szívtam, a második napon szívtam el egy felet, a harmadikon is egy felet. Ez eddig 1, a negyedik napon nem szívtam, az ötödiken egy negyedet, a hatodikon semmit, majd kétszer negyedet.
    Nem a nikotin hiányzik, hanem a cselekvés, a mozdulatsor. Sokszor itt a gép előtt kiveszem-elrakom a cigit, mert óhatatklanul is hozzányúlok, de nem kívánom, így nem gyújtom meg, valamint sokszor azon kapom magam, hogy totyorgok, főleg ha vendégek vannak nálam, ugyanis korábban ilyenkor mentem ki a ház elé elszívni egy-egy szál cigit.
    Ami érdekes az az, hogy a munkahelyen semmi gond nincs, (legfeljebb azon tünetek, amikről pár napja írtam) pedig korábbi tapasztalataim alapján attól féltem a legjobban!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Ácsi-ácsi! Olyan 7-8 éve olvastam egy könyvet ami a dohányzásról való leszokásról szólt. Ma is megvan itt van a polcomon. Az volt beleírva, hogy az jár a rossz úton aki úgy csinálja, hogy még a környékről is száműzi a cigisdobozt.
    A lényege a dolgoknak ugyanis az, hogy az ember legyen tisztában azzal, holgy le akar szokni, de ha már végképp nem bírja és rágyújt ami egyébként a legtöbbször nem tudatos, akkor úgyis el fogja nyomni amikor észreveszi magát. Ugyanis az elhatározás a lényeg, nem az, hogy ha néha egy csatát veszt az ember akkor kiakadjon!
    Ha pedig nincs meg a lehetősége annak, hogy az ember rágyujthasson, akkor akaratereje is kisebb és van olyan hülye, hogy éjfél előtt elmegy a város túlsó végére az akkor is nyitvatartó benzinkúthoz egy doboz cigiért.
    Mint mondtam is, egyszer már leszoktam. Ugyanezzel a módszerrel! Most is jól haladok. Nagy ritkán fordul elő, hogy rágyújtopk amint látszik. De két szippantás elég ahhoz, hogy a szervezet lenyugodjon, és több nem is kell.
    Ez a két szippantás viszont nagyságrendekkel kevesebb mérget tartalmaz, mint bármely tapasz, rágó és egyéb hülyeség.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Ha valaki szeretné, akkor beszkennelhetem az általam említett könyvet :) Elég érdekes könyv. Annó a 90-es évek legelején csomagküldő szolgálatok kínálták iszonyú drágán. Én egy antikváriumban vettem 100ft-ért kb tíz éve :) És tényleg jó könyv!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz morningsun #1850 üzenetére

    Nem semmi, hogy a leszoktató gyógyszer, sokkal ártalmasabb, mint a cvigaretta, amiről ugye le akar szokni a paciens :Y
    [link]

    Még aluminiumlakk is vann benne :Y

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz thief888 #1926 üzenetére

    Ha nem cigizel akkor is dettó ugyanúgy el fog fogyni a pénzed :) :O
    A különbség talán annyi, hogy amikor már kevés a pénzed, nem azon agyalsz majd, hogy például hű van egy ezresem ez két doboz cigire elég, de mi lesz velem a harmadik napon amikor csak negyednapra kapok majd fizetést?!
    Tetszik éreteni? Az amikor erős dohányos az ember nem is érdekli, hogy netalán kaját is illene vennie az elkövetkezendő napokban csak a cigije meglegyen.
    Ugye milyen gáz visszagondolni arra, hogy a bagó hogyan irányította az életedet még nem is olyan régen? :Y

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz zsolt1129 #1967 üzenetére

    Írdd ki magadból, ha úgy esik jól naponta akár többször is. Ez a topik szívesen fogadja az ilyet, a te részedről pedig nagyon jó ilyenkor ha van kinek panaszkodni ;)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Ma van a második hónap fordulója. Május 30-án kezdtem a leszokást

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz zsolt1129 #1984 üzenetére

    Elég sokszor érzem még, hogy most milyen jó lenne elszívni egy cigit. De azért már koránt sem olyan rossz mint az első hetekben.
    Érdekes mód pénzem az egy fillérrel sem lett több, hála a banknak. :W Miközben a valutaárfolyam csökken jó ideje a lakástörlesztőrészlet még inkább nőtt is.. :O
    De ez már itt off téma

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Adonimus #2007 üzenetére

    A víz mellett még nem árt meg a sok-sok gyümölcslé és egyéb rostanyag sem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz #27070592 #2018 üzenetére

    Belehaltunk a nemdohányzásba :))
    A viccet félretéve elértem a negyedik hónapot és bár eddig sem dohányoztam, de sokszor nagyon-nagyon hiányzott, ezen pillanatokból már egyre kevesebb van.
    Ja és azt is észreveszem ha éhes vagyok. Azelőtt sokszor felkeltem hajnalban, elmentem dolgozni rágyujtotttam jópárszor és valahogy eszembe se jutott sokszor, hogy nem ártana például reggelizni valamit. Volt, hogy csak délután két-három óra körül ettem először.
    Na most viszont éhes vagyok már reggel de annyira, hogy reggeli nélkül ki sem bírnám szerintem.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Horváth Dezső: Leszokni a bagóról

    Mintha oldódna az az átok is már, amit a bagózók szórtak a nem füstölőkre, az emberi jogokra és a demokráciára hivatkozva. Azt vagdosták fejünkhöz, hogy mindnyájan meztelenül jöttünk a világra, nekik joguk van telefüstölni szobáinkat, nekünk meg kötelességünk elviselnünk azt. Micsoda háborúságok dúltak például a vasúton! Kitiltották a bagózókat a fülkéből akkor is, ha a dohányos szakaszban már nem volt ülőhely. Ő is kifizette a jegyét, miért ne lenne joga rá? Későn bár, de kapcsolt a MÁV. Nem hajlandó kereket adni azok alá, akik gyorsvonati sebességgel rohannak tulajdon vesztükbe.

    Aztán erre is született némi háborgós filozófia. Milyen jogon kényszeríteném én őt arra, hogy mások füstjét szívja? Mert a saját különbejáratú füst valóban élvezet, tüdőre szíva, de az áporodott másé bírósági ítélettel se kell. Szerintem a fejlődés stációjához tartozott – mások szerint éppen a romláséhoz –, hogy kiírták például a kórházak-klinikák falára, hogy az épületben tilos a dohányzás. Kivéve a gyevi bírót! Mert a nővérszobákban továbbra is kojtoltak.

    Hajdanán a borbélyok szokása volt, hogy kiálltak a műhely ajtajába, ha nem volt kuncsaftjuk, most már a hajstúdiók Gedeon bácsija is kiáll, sőt a női változat is – füstölni. Adatik tudtára a járókelőknek, mennyire döcög az üzlet. Antireklámnak mondanám.

    Kirojtolódzott már a szám, annyit hergelem bagós barátaimat, az lenne a legjobb, ha meggyújtás előtt eldobnák már. Úton-útfélen fejemhez vagdossák, ha soha nem szívtam, minek prédikálom? Ha legjobb barátom a vízbe esik, kötelességem kimenteni. Tízesével tudom előszámlálni azokat, akik időnap előtt mentek el a föld alá, mert idefönn nem tudtak uralkodni magukon. Azt mondták, nincsen nekik akkora akaraterejük, hogy azt a legegyszerűbb mozdulatot véghez vigyék.

    Örömmel jelentem, kedves barátaim között is sokasodnak azok, akik már múlt időbe tették a füstölőt. Erőt vett rajtam a pofátlan kíváncsiság, és megkérdeztem őket: nehéz volt? Netán patikai vagy orvosi segítséget vettek igénybe? Köpcösödésük göcögésével mondják sorba: dehogy! De hiszen eddig azt mondtad…! Ja, addig mondtam, amíg meg nem próbáltam. Volt, aki kórházi betegként volt kénytelen abbahagyni. Ágyhoz volt kötve, lehet, hogy éppen a bagófüst juttatta oda, és nem tudott kimenni az utcára. Egyéb keservek mellett eltörpült az a kicsi, amivel a leszokás járt.

    A legtöbbjének ugyan szabóhoz kellett vinnie nadrágját, mert a köpcösödés szinte vele jár, de ahhoz képest, hogy előtte szinte rásült a bőre a csontjára, ezt is elviselik. Hittérítő lelkületemet már leginkább az iskolákból kitóduló füstös sereglet aggasztja. Vihogó kislányok, hahotázó legények bizonygatják a világ előtt, Aranyszájú Szent János is inthetné őket, akkor se dobnák el. Még nem tudják, de majd megtudják, nevetve bár, de későbbi kínoknak vetik meg az ágyát. A legkönnyebb leszokásnál is egyszerűbb: el se kezdeni.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Egyszer régen (ha jól emlékszem talán 90-es évek közepe) volt egy kampány, amelyiknek a révén azok között, akik leszoktak a dohányzásról, kisorsoltak egy gépkocsit. Hatalmas médiafelhajtás volt körülötte, igaz akkoriban még csak két tévécsatorna volt, tehát nem kellett oly nagyon hajtani a médiák felé ha valaki közhírré akart tenni valamit :)
    Emlékeim szerint, fél évet kellett cigi nélkül kibírni, majd volt egy orvosi vizsgálat, ahol megállapították, hogy az elmúlt fél év alatt rágyújtottál-e és ezután mehetett a sorsolásra az ember. No ezt az orvosi vizsgálatot azóta sem értem. Ki lehet azt mutatni egy orvosi vizsgálattal, hogy rágyújtottál fél év alatt egyszer is?? Akkoriban sokszor állították, hogy a mai orvostudomány segítségével már könnyedén. Szerintem meg egy nagy kamu volt ez a kijelentés, ami csak arra volt jó, hogy aki leszokott ne is merjen rágyújtani attól való félelmében, hogy majd az orvos észreveszi ezt az egy szálat.. :D

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz t1 #2047 üzenetére

    Gratula neked!
    Most már kitartás!
    Én most leszek "féléves" :)

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Énaz összes nadrágomat kihíztam. Jelenleg egy (1!) farmer van ami erőltetés rámjön. A munkaruhák is éppcsak rámjönnek. Hogy mennyit híztam nem tudom, mert nem mérem magam. Nem arról van szó, hogy kövérré váltam volna, de a derekam mindenképpen szélesebb lett.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Szívtam-leszoktam-visszaszoktam, leszoktam-újra visszaszoktam. Ez a körforgás folyamatosan ismétlődik. Kissé unom már :((( Most legutoljára egy év nemdohányzás után tavaly nyár óta újra dohányzom. Napi 1,5-2 doboz. Tudom, hogy nem jó meg minden, mégis folyamatosan ez történik. És én sem értem, hogy ha egy-másfél évig kibirom nem dohányzás nélkül, akkor miért folytatom mindíg ugyanúgy mintha le sem tettem volna.. :F

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz UserX #2360 üzenetére

    Utánaolvastam a champixnak amiről írtál. Hát olyanokat ír a betegtájékoztató, hogy szédülés, émelygés, mellékhatásként öngyilkossági hajlam, halálos bőrkiütés :Y . Épp ezért a szedése közben ne vezessünk, ne végezzünk olyan munkát ahol az ilyesmi nem frankó etc.
    Szóval ha ezt elkezdem használni akkor két hónapig ne menjek be a munkahelyemre és ne üljek autóba? Nálam ez megvalósíthatatlan. Te tapasztaltad ezeket a szedése közben?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák