Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Sziatok, megint én. Igencsak régen jelentkeztem már, ''természetesen'' nem sikerült leszokni a dohányzásról,de mostanság minden gondolatom ekörül kering. Segítsetek!

    4-en lakunk a háztartásban, Kedvesem, Apám, anyósjelölt, és én. Mind a 4-en erős dohányosok vagyunk. Nagyon szeretnék leszokni, egyszer ''majdnem sikerült is''. 3 hétig egyetlen szál sem volt, de kezdtem megőrülni.Folyton veszekedni kellett,hogy ugyan ne az orrom alá fújják már a füstöt.(senki nem megy ki cigizni, mert ezt a mennyiséget csak úgy lehetne,hogy mindig tömegnyomor van az udvaron, ráadásul emeletről is kikellene járni)Annyira erős volt az elhatározás,hogy már undorodtam a szagától is,annyira elfordítottam magam a dologtól. A végén csak beadtam a derekam, és újra rágyújtottam.Azóta eltelt közel fél év, és ismét meg szeretném próbálni. Észrevettem,hogy mostanság elkezdtem köhögni reggelente, olyan szépen hörögve,ahogy szokás. 5. éve szívok napi 1-2 dobozzal a legerősebbekből.(22 vagyok)

    Mit mit tennétek a helyemben? Összeszorított fogakkal üljek a sarokban,amíg le nem szokok?Aztán reménykedjek,hogy a család többi tagja is elkezdi követni a példámat? Vagy mit tegyek? Annyira vagyok lusta,hogy ha nincs itthon cigi, akkor azért nem mennék ki,hogy vegyek, ha éppen leszokás alatt vagyok. De a a hóap elején szoktuk beszerezni a havi adagot, ami esetünkben brutális mennyiség(én+kedvesem napi 2-2,5 doboz, apám 2 doboz, anyós 1 doboz).Ha kiszámolom, havi jó 15 karton szokott fogyni. Tehát mindenhol ez van körülöttem.Kizárni nem tudom magam körül.

    Minden ötletnek örülök, kérem írjatok!

    Jah, és hátha szolgálhatok pár jótanáccsal azoknak, akik csak most akarnak nekiállni.
    Szerintem a legnehezebb az első cigit nem elszívni.Ha ezen túlvagy, akkor jön a fél napos idegbaj, majd kezdesz hozzászokni a gondolathoz,hogy tulajdonképpen Te nem is dohányzol. Ezután nálam jött egy hullámvölgy a 3-4. napon(már párszor próbáltam leszokni).Ekkora egés nap csak a cigire tudtam gondolni.Ezen a két napon egyszer sikerült túljutnom, akkor 3 hétig bírtam,már nem is hiányzott,inkább lelkileg törtem meg a fentiokok miatt. Szóval hajrá mindenkinek.Aki az első hetet kibírja, az ha okosan kerüli a helyzeteket, már nem is fog rágyújtani.Szerintem.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák