Hirdetés

Aktív témák

  • Bubicica

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémám lenne: Mikor bekapcsolom a gépet, egy fekete képernyő fogad. Alaplap nem sípol, se normált, se semmilyet. A ventillátorok forognak. Resetre nem válaszol, csak kikapcsolásra. Aggódom. Nagyon.

    Részletek:

    Új konfig, 3 napja lett összerakva, eddig kifogástalanul működött. Egyetlen problémája az volt, hogy a gyári procihűtő iszonyatosn hangos volt (6000-ren pörgött, AMD Phenom II X4 965) - rendeltem is egy új hűtőt, amit még nem szereltem fel. BIOS-ban annyit állítottam, hogy lejjebb vettem a proci Volt ellátottságát egy kicsivel, hogy ne pörgesse annyira.

    Ami az esetet közvetlen megelőzte: játszottam, a játékból kidobott hibaüzenettel (előfordult már régi konfiggal is), ezután leállítottam a gépet, majd megpróbáltam újraindítani, lám, a semmi fogadott. A hőmérsékleteket folyamatosan figyeltem játék közben kíváncsiságból, a normál értékeken belül volt - Proci 40-45 fok körül, mag hőmérséklet 50-55 körül.

    A konfigom egyébként:
    alaplap: Gigabyte 990XA-UD3
    proci: AMD Phenom II X4 965 - gyári hűtővel egyelőre
    Videókártya: Sapphire Radeon HD 6870
    táp: ThermalTake Hamburg 530W
    Memória: hirtelen nem tudom fejből pontosan (munkahelyen vagyok): 2x4 G Kingston
    Merevlmez: szintén nem tudom pontosan: Western Digital 1 Terás Sata III-mas vinyó
    Ventik: 1 elülső és 1 hátsó

    Aki bármilyen segítséget tud nyújtani, vagy vannak tippjei, hogy mi lehet a baj, kérem segítsen! A gyomrom folyamatosan görcsben van.

Aktív témák