Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nunder

    őstag

    válasz Cray Tyler #4 üzenetére

    Én 10 éve nem voltam így ráfüggve egy játékra mint most erre. Kicsivel több mint egy hete van meg, már 25 óránál is több van benne. Kattog az agyam, szállítószalaggal álmodok.

    Amúgy tényleg nem lenne rossz egy aktív PH közösség, volna pár dolog amit inkább itt beszélnék ki, sem mint Reddit-en.

    Az hogy miért nem írnak ide szerintem az lehet az oka, hogy ez a topik sem egy hírből/tesztből származik, így aki nem kimondottan erre keres rá - ahogy tettem most én is - az nem talál ide.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz MacFly #13 üzenetére

    Röviden:
    - Igen, platformokból építs "hidat" hogy elérj olyan nyersanyagokat/tárgyakat amiket amúgy nem érnél el.
    - Lesz jetpack, de itt is az érvényes, hogy platfomot kell építeni fel/le ahol éppen szükséges. Van már létra is az új update-ben az néha megkönnyíti a dolgokat.
    - Gázmaszk és filter is lesz a későbbi tier-ben, úgyhogy csak fejlessz.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz MacFly #16 üzenetére

    Igen, a platform építés kissé macerás, de megéri mert úgy tudod a fő gyárhoz/bázishoz kapcsolni normálisan a lelőhelyeidet. Ha nincsenek egy szinten akkor lépcsővel, és railing-gel tudod áthidalni a szintkülönbségeket, majd pedig conveyor lift/pipe és pump.

    Kezdésnek és főbázisnak sok helyen ezt ajánlják: [link] - A kis homokos terület a nagy kanyon mellett. Minden nyersanyag a kezed alatt, kivéve urán. Baromi messze van fenn északon de megéri hidd el.

    Hasznos cucc ez az interaktív térkép, nagyon tudom ajánlani.

    Energia: szénerőművet minél hamarabb ki kell fejleszteni, mert a Biomass burner nem valami hatékony. Megvan a szénerőmű optimális "etetési" képlete, keress rá. De a linkelt térképes oldalon van production planner is, ott is lehet kalkulálni.

    Űrlift: mindenképp kell, ahogy DiamondBlack kolléga is írja. Jelenleg semmi másra nem használhatóak azok az elkészített elemek, amikkel a liftet kell etetni, de ez egy szükséges rossz minden szinten.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz Kinblee #40 üzenetére

    A megszelídített Doggo-k random növényi és állati nyersanyagokat, emellett érceket és radioaktív hulladékot hozhatnak. Ezek ugye nagyrészt haszontalanok, és csak a nyűg van velük.

    Ugyanakkor hozhatnak Power Slug-ot is, ami az egyetlen módja, hogy úgymond a semmiből állítsunk elő Power Shardokat, mert a játékban alapból csak véges számú csiga érhető el. Így viszont elméletben a Doggo-k végtelen mennyiségű csigát hozhatnak, ami nyilván elősegíti a termelést megafactory-k esetében.

    Kötve hiszem, hogy sokan vannak azok akiknek nem elég a meglévő csigák száma, de hát mindig lesznek fanatikusok akik kihasználnak minden lehetőséget. Meg akkor is ha szvsz irdatlan szívás felkutatni, szelídíteni, haza szállítani és "karban tartani" őket. Nem beszélve a hulladékról amit generálnak.

    Mondjuk a 4es update hoz erre is megoldást a Plutonium alapú üzemanyag kazetta formájában, de az nagyon endgame tech.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz elmebeteg #43 üzenetére

    Ne felejtsük, hogy ez még egy erősen fejlesztés alatt álló játék, sok minden fog változni, főleg ugye a story és a végkifejlett az, amit majd csak a végén fognak lelőni. Receptek között tényleg nem minden tűnik hasznosnak, de ha nézed esetleg azokat a YT-os emberkéket, akik konkrétan laggolásig építik a térképet, azok kivétel nélkül az alternatív receptekkel "spórolnak" gyártósorokat.

    Atomenergia viszont nem macerás annyira, főleg most hogy elvitték a 8-as Tier-be. Ha megoldod a hulladék elszállítást/feldolgozást, fajlagosan sokkal kevesebb odafigyeléssel lesz stabil energiatermelésed. A Refinery/Fuel Plant kombóval az a baj, hogy baromira nehéz kiszámolni, hogy mi legyen a melléktermékkel, és ugye azt is vissza kell forgatni. A folyadék nehezen kezelhető és épp ezért az áramszolgáltatás is ingadozik ha nem figyelsz. Isten tudja hányszor döglött meg a grid mert éppen alul/túltermeltem az üzemanyagot mert épp egy hangyányit változtattam valamin.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz Cray Tyler #47 üzenetére

    Jogos, én sima fuel setuppal mentem, nem bajlódtam vele sokat. Mentem nuclear-ra amint tudtam. Volt ott puffer meg minden, de egyrészt nem akartam mindent bedarálni, másrészt meg nem volt optimális a setup gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák