Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Egy barátom keresett meg tegnap a problémával, és bizony nemhogy neki, nekem is megállt a tudományom a kérdésben. Ez mondjuk nem meglepö, lévén nincs komoly hw múltam, node ezért fordulnék Hozzátok bizalommal.

    A szitu :
    Adott egy gép, amiben egy SATA vincsi dolgozott eddig. C-n a windows, egyéb particiókon a rendszer. Ez egyik napról a másikra megállt, win nem bootol. Nagy a kétségbeesés, mert nagyno fontos munkák és adatok vannak a particiókon.
    Javasoltam egy format C-t, egy win reinstallt, de úgy, hogy a legelején a kisfloppyról beadja a haver a SATA drivert. Aztán javasoltam még egy PATA mellé betenni slave-ként, hátha úgy. A következöket irta mailen ma reggel, nem fogalmazom át, idézem.

    Az a helyzet, hogy megprobaltam felraknia egy XP-t ugy, ahogy mondtad, tehat hogy az elejen floppyrol toltom be a SATA drivert. Ezutan van egy resz amikor atfut a telepito a winyokon (Examining Disk), a SATA-s winyonal megallt az egesz, lefagyott.
    Kovetkezo proba: SATA-s winyot lehuztam a geprol, igy mar siman felment a win a masik winyora
    (ez a PATA - Andie). Miutan volt egy mukodo windosom ratettem ujra a SATA-sat, de igy mar nem all fel a windows. Kiirja a szep win xp logot, meg alul a kis futo csikot, aztan par masodperc utan eltunik, fekete kepernyo es ugy marad. CPU meg winyo led egy darabig vilagit aztan meg semmi. Na ilyenkor szoktam Resetet nyomni.

    Tesztkeppen beraktam egy masik gepbe a SATA-s winyomat, a master PATArol elindult a win, de win alatt nem latja.
    Van jo promise drivere, azzal nincs baj, BIOS latja is a SATA-s winyot, win alatt megsem latszik.


    A tiszteletteljes kérdésem az lenne, hogyan lehetne jobb belátásra birni ezt a SATA vinyót, hogy legalább lementeni le tudjuk az adatokat róla? Nem gondolnám, hogy behalt fizikailag, bár nem kizárt. Milyen okosságok vannak egy SATA életrekeltésére? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Andie #1 üzenetére

    Hali!

    Még reggel van, ilyenkor nem fog az agyam. Nekem ez kusza, nem értem. Tatán tudok segíteni, hiszen ezzel foglalkozom. A kérésem, hogy hívj fel telefonon, máshogy nem fog menni. (adatlapom)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Andie

    őstag

    válasz liksoft #2 üzenetére

    Ok, köszi, nemsoká hivlak!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Andie #1 üzenetére

    Volt már hasonló problémám egy PATA vinyóval. Ott valamilyen logikai hiba volt a gond a particiós táblában vagy hasonló helyen, mindenesetre nem bad sector, vagy hardver hiba. Sima gyalu+újraparticionálás elég volt. Sajnos ez a haverodon nem segít, mert ugye teljes adatvesztés.

    Nézd meg a vinyót a gyártó saját tesztprogramjával. Ha az nem ír hardverhbát, akkor valami DOS-os vagy linuxos progival kéne lementeni az adatokat a vinyóról. Mert feltehetőleg a windows lemezfelismerése hal be valamiért a vinyótól.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák