Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #29814 üzenetére

    Nálam még sosem írt baromságokat, sem VGA-ra, sem az alaplapi dolgokra, leszámítva, hogy némelyik lapnál keverte az alaplap és a CPU-hőt (ált. AsRock-ra volt jellemző, elég soká jöttek a megfelelő frissítések ehhez). Hasonlítottam össze bios-szal és gyári szoftverekkel is. Nyilván a fogyasztást úgy számolja, de ha a fesz. értékeket jól méri a lap (ahonnan olvassa), akkor nem lesz nagy az eltérés a valóságoshoz képest. Persze akiknek sokat fogyaszt a gépük, vagy nem tudnak jó tuningot belőni (akár a hardver, akár a saját hibájukból) azok vigasztalhatják magukat, hogy baromságokat ír ki. :) :R

    Ha nem érted, miről van szó, akkor inkább ne szólj be. :B Az elérhető minimális feszültségről volt szó, de éppen az offset-tel volt probléma az MSI lapoknál, amellyel a legjobb energiatakarékosságot lehet elérni. Kovsol beszámolójára vagyok kíváncsi az ő gépének beállításáról, mert csak az érdekel, el lehet-e érni valahogy ugyanazt offset nélkül (de szinte szó szerint ezt írtam) és nem a te MSI-hájpolásodra. :R Valószínűsítem ugyanis, hogy nem Auto feszbeállítással futtatja a 4.8GHz-et, eddigi ismereteim alapján pedig ez esetben nincs igazán energiatakarékos üzemmódja. Ha meg mégis, akkor te is tanulhatsz belőle.

    Henker2: Arra az általam is többször leírt tényre, hogy azzal a stabil offset feszültség-beállítással, amely a gyári órajelek eléréséhez szükséges, sokkal magasabb sebességet lehet elérni (jellemzően 4.1-4.3GHZ-et) a gazdálkodási lehetőségek finomításával. Pl. alacsony LLC-vel és fázisvezérléssel (mert fölösleges több) megvan az alap 3.7GHz, extrémmel meg megy a 4.xGHz anélkül, hogy a feszt emelni kellene. Nálam ez 4.1GHz volt -0,165V-tal, de 4.3GHz-hez is csak 0,005V-ot kellett rátennem. Régebben, úgy emlékszem, voltak procik, amelyek -0,195V-tal is stabilak voltak, az én gépem sajna -0,170V on már csak véletlenszerűen bootolt, pedig 16 fázisos volt a lap vezérlése, ergo vsz. a proci volt átlagos (v. rosszabb). A fentiek egyébként azt jelentik, hogy gyári hűtővel ilyen sebességig lehet elmenni, vagy nálam pl. a Ninjára nem kellett venti, passzívan is lehűtötte a CPU-t.

    Cs_Laci: Kereső. Nagyon pontosan leírták itt 2600-tulajok (asszem SpeedR), hogyan és mennyit lehet elérni vele.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák